Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... i Panie jesli takie są 😉

Wsadziłem LEDy w kierunki z tyłu (Aliexpress) ale świecą trochę za mocno... jak to cytuje "uwierz mi nie chciałbyś za sobą jechać w nocy" 😉

czy jest opcja żeby obniżyc moc świecenia kierunków z tyłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam próbowałem włączyć domykanie szyb w czasie deszczu i nie poszło dopiero po przeczytaniu temotu na grupie widzę że się nie da jestem nowy. Prośba moja ma ktoś fabryczne kody do tych sterowników bo mi nie działa tylna wycieraczka coś sknocilem albo jak przywrócić fabryczne kodowania z góry dziękuję. Jeżeli nie napisałem w temacie gdzie trzeba to proszę pokierować 

IMG_20200519_214259.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2020 at 08:46, magi2 napisał:

Takie pytanko

Czy ktoś podpowie jak ustawic światła kierunkowskazów tylnych aby po otwarciu tylnej klapy mrugały kierunki tylnie ( a nie świeciły )

Z góry dzięki za pomoc

Podłączam się do pytania, też chciałbym to włączyć u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mondzel napisał:

No właśnie nie i tu jest problem 

Obejrzyj sobie vcds do początkujących na YT, żeby więcej baboli nie było. 

Edytowane przez dagetto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rrobert napisał:

Panowie ale adaptacja w przypadku o3 fl to inna sprawa. Na ryżu można poważnie uwalić auto. Lepiej kupić coś oryginalnego    

Możesz rozwinąć ? Wcześniejsze O3 nie można uwalić a FL już tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to mój pierwszy post, witam wszystkich serdecznie.

Zamarzyło mi się doposażenie Octavki, a z tego co doczytałem tutaj potrzebny mi był Bordnetz w wersji high. Oryginalnie miałem u siebie 5Q0937086AK (Octavka z grudnia 2015). W Etce znalazłem że w tym samym czasie były też montowane 5Q0937084AS (wersja high) i taki kupiłem. Zamontowane, CP zdjęte, PRAWIE wszystko działa. Otóż dawcą zakupionego sterownika było A3 w wersji z tylnymi kierunkami w wersji LED. Teraz po odpaleniu auta i wrzuceniu kierunkowskazu wywala mi komunikat o konieczności sprawdzenia żarówki tylnego kierunkowskazu. Próbowałem to jakoś zaadoptować w sterowniku 09, ale za cholerę mi to nie chce wyjść. Mam VCDS (ori, niestety w wersji HEX+CAN - niektórych adaptacji nie przyjmuje sugerując zmianę głowicy na nowszy model) i ODIS (niekoniecznie ori). Czy ktoś z szanownych użytkowników może mi pomóc? Dzisiaj dostałem informację, że do tego sterownika "na serwerze nie jest dostępna parametryzacja".

Druga sprawa, to skróty przy adaptacjach BCM. Czy jest gdzieś dostępna "rozpiska tych wszystkich skrótów" bo z niemieckim u mnie nie za bardzo

Będę wdzięczny za wszelkie informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś jak zmieniałeś bordnez to zmienić na tej samej grupy czyli 086 na 086 ale w wersji high. ty zmieniłeś na 084 i dlatego nie ma kodowania i dopasowań do tego sterownika dla twojego vin. a czy 086AK to nie high?

jak masz fabrycznie xenony lub spryskiwacze to masz high

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, 086AK to nie jest high. Sprawdzałem po VIN wszystkomającej Skody szwagra i on miał 084AS. Problem przypuszczam polega na tym, że 084AS je już w grupie VW wycofany, nowy nr to 084CL. Może z tego powodu nie ma parametryzacji do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

086 miałem oryginalnie, ale obawiam się, że wszystkiego nie obsłuży (np. asystenta świateł drogowych), dlatego wymieniłem na 084. W ogóle jak się wbiłem w temat BCM w OIII, to zmieniają się mniej więcej co pół roku i zawsze są dwie wersje; uboższa (086) i high (084)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team