Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, KamiX napisał:

Nie trzeba przywracać ustawień fabrycznych. Wystarczy przytrzymać przycisk włączania.

Czy włączał ktoś DAB? Trzeba zmienić coś z tego, co na zdjęciach?

IMG_20200627_164131728.jpg

IMG_20200627_164122819.jpg

DAB/DAB+ to jest opcja sprzętowa a nie programowa jednostki infotainment. Nie da się dołożyć, trzeba wymieniać jednostkę oraz rozbudować system antenowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, balard12 napisał:

@Langusta HHC dla MQB kodujesz wyłącznie w bajcie 25 (robisz inne kodowanie dla skrzyni ręcznej, inne do DSG), Bit 0 jest akurat dla DSG.

Bit 16 nie ma nic wspólnego z HHC tym bardziej dla 5Q0614517AQ jak ma kolega @KamiX .

Przy skrzyni ręcznej BYTE 25, bit 0 i 1

Ok, ale nie pokazuje mi bitów, a "LCode2" nie działa (zobaczę jeszcze na wersji ang. 18.9)

15 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

@KamiX ja mam takie ustawienia:

Screenshot_2020-06-27-18-25-16-074_com.voltasit.obdeleven.jpg

Screenshot_2020-06-27-18-25-00-151_com.voltasit.obdeleven.jpg

Mam tam tylko dwie opcje i już działa. Za krótko przytrzymywałem przycisk włączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KamiX napisał:

Nie włączyłem, bo nie mam bitów 😟

Zaraz coś prześle, dokładnie brak bitow.

Więc w polu Binary, tam gdzie masz zera i jedynki - zmieniasz ręcznie na 1 jak bit ma być zaznaczony, albo na 0, jak ma być odznaczony. Pamiętaj, że pierwsza cyfra z lewej czyli np.

x000000 - x ocznacza bit 7

natomiast

000000x - x oznacza bit 0

Po zmianie wartości musisz przejść do następnego bajtu i wrócić aby sprawdzić, czy kodowanie się zapisało w LCode, ponieważ naciśnięcie od razu ESC nie spowoduje zmiany.

https://youtu.be/Ov-YplV5zAk

UWAGA! Pamiętaj aby przed rozpoczęciem prac zawsze wykonać AUTO-SCAN

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Langusta napisał:

Zaraz coś prześle, dokładnie brak bitow.

Więc w polu Binary, tam gdzie masz zera i jedynki - zmieniasz ręcznie na 1 jak bit ma być zaznaczony, albo na 0, jak ma być odznaczony. Pamiętaj, że pierwsza cyfra z lewej czyli np.

x000000 - x ocznacza bit 7

natomiast

000000x - x oznacza bit 0

Po zmianie wartości musisz przejść do następnego bajtu i wrócić aby sprawdzić, czy kodowanie się zapisało w LCode, ponieważ naciśnięcie od razu ESC nie spowoduje zmiany.

https://youtu.be/Ov-YplV5zAk

UWAGA! Pamiętaj aby przed rozpoczęciem prac zawsze wykonać AUTO-SCAN

Robiłeś to? Działa? Nie chcę nic zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, KamiX napisał:

Robiłeś to? Działa? Nie chcę nic zepsuć.

Coding HHC tak, jak na youtube

https://m.youtube.com/watch?v=1pOhfwchO8E

Coding HHC VCDS .jpg

Coding Škoda Surround

https://m.youtube.com/watch?v=uOJKokSvgGw&t=2s

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HHC to jest to samo co HSA - Hill Start Assist?

@KamiX jeśli chcesz mieć DAB to warto zainteresować się tym modułem: http://juna.pl/jrdab-04/.

Edytowane przez rock'n'rolla (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Langusta napisał:

@balard12 Tak to wygląda:

IMG_20200629_095619694.jpg

Ale nie będę ryzykował, jeśli coś jest niesprawdzone, bo to jednak sterownik ABS.

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KamiX napisał:

@balard12 Tak to wygląda:

IMG_20200629_095619694.jpg

Ale nie będę ryzykował, jeśli coś jest niesprawdzone, bo to jednak sterownik ABS.

Klikasz LCode 2 i uzyskujesz bity do zaznaczenia.

Zawsze można wrócić do poprzedniego kodowania.

HHC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langusta napisał:

Klikasz LCode 2 i uzyskujesz bity do zaznaczenia.

Zawsze można wrócić do poprzedniego kodowania.

HHC.jpg

Pisałem już, że LCode2 nie działa

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamiX przez Lcode2 nie musisz.

Wbij ręcznie w Byte 25 (jak masz na zdjęciu)  w polu Binary 00100011. Zatwierdź "enterem" - i zatwierdź nowe kodowanie.

Powinno przyjąć zmiany. Daj znać czy przyjęło i czy HHC działa.

W razie jakby nie chciało się zmienić w polu binarnym - wpisz ręcznie w wartościach kodowania (punkt 3 zdjęcia) w Byte 25 cyfrę 23 (wartość 00100011 w formie HEX). Sprawdź czy po wpisaniu 23 będziesz miał wartość binarną 00100011 dla tego bitu - dalej tak samo zatwierdź i zakoduj.

Ps. zrób aktualizację VCDS-a do najnowszej wersji :-).

Edytowane przez balard12 (wyświetl historię edycji)
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wrzuciłem do swojej O3 przed liftem żarówki H7 Phillips White Vision Ultra oraz H15 Osram Cool Blue Intense. Kupiłem je aby zmienić brzydkie blado żółte światło na białe zgodnie z akceptowalnymi normami czyli bez montowania LEDów. Wyszło nie do końca tak jak planowałem ponieważ gdy zapalam:
- drogowe - H7 świecą na biało, H15 duży żarnik świeci na biało
- dzienne - H7 wyłączone, H15 mały żarnik świeci na biało
- mijania - H7 świecą na biało, H15 mały żarnik świeci na ŻÓŁTO
- postojówki - H7 wyłączone, H15 mały żarnik świeci na żółto zgodnie z oczekiwanimi

wygląda na to że dla H15:
- duży żarnik świeci z mocą 55W na biały kolor
- mały żarnik świeci z mocą 15W na biały kolor, ale tylko dla dziennych świateł
- mały żarnik świeci z mocą 5W na ŻÓŁTY kolor, dla parkingowych ale też mijania.

I tutaj pytania odnośnie kodowania VCDSem:
- Czy istnieje taka komenda, aby zmusić komputer, żeby podczas zapalania świateł mijania zmieniał moc małego żarnika w H15 z 5W na 15W?
- Czy istnieje taka komenda, aby zmusić komputer, żeby podczas zapalania świateł mijania zmieniał tryb H15 z postojówek na dzienne?
- Czy istnieje inne rozwiązanie, które umożliwiłoby jazdę na światłach mijania i posiadania reflektorów palących się na biało (zarówno H7 jak i H15) bez stosowania LEDów lub żarówek bez homologacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2020 at 22:36, balard12 napisał:

@KamiX przez Lcode2 nie musisz.

Wbij ręcznie w Byte 25 (jak masz na zdjęciu)  w polu Binary 00100011. Zatwierdź "enterem" - i zatwierdź nowe kodowanie.

Powinno przyjąć zmiany. Daj znać czy przyjęło i czy HHC działa.

W razie jakby nie chciało się zmienić w polu binarnym - wpisz ręcznie w wartościach kodowania (punkt 3 zdjęcia) w Byte 25 cyfrę 23 (wartość 00100011 w formie HEX). Sprawdź czy po wpisaniu 23 będziesz miał wartość binarną 00100011 dla tego bitu - dalej tak samo zatwierdź i zakoduj.

Ps. zrób aktualizację VCDS-a do najnowszej wersji :-).

Czesc mam ateca dsg zrobilem to kodowanie ale bit 1 mialem zaznaczony wiec zaznaczylem bit 0 i wyskoczylo esp abs wylaczylem zaplon zaloczylem ponownie i wszystko gra wiec za co odpowiada w takim razie bit 1 bo z opisu wynika ze zaznaczamy jak mamy manuala i poco byl zaznaczony u mnie bit 1  

8C6F30B8-EEDE-47DD-B63B-C9B78F67AAA0.jpeg

BA657D64-E150-4B1A-BA86-1CDE83F977EA.jpeg

BEE68FA2-9AA8-4D9A-AD73-EDE54337B03B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, rozstrzelacie mnie za to pytanie, szukałem nie znalazłem, na yt są tylko filmiki jak to zrobić z poziomu licznika.

Byłem w PL 2 dni, wymieniłem olej, zapomniałem poprosić mechanika o skasowanie interwału.

Z poziomu licznika udało mi się że interwał olejowy zmienił się na 15000km i rok (przy poprzedniej wymianie mechanik ustawił na 30 tyś km lub 2 lata)a inspekcja serwisowa została nadal na 6200km...

Jestem w posiadaniu vcds'a i moje pytanie... :

Jak to zrobić z poziomu VCDS? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pab567 napisał:

pogooglać... jest na necie opisane milion pięćset sto dziewięćset razy 🙂

wlasnie o te milion za dużo, masło maślane, a 95% wyników to kasowanie z licznika bez vcds co u mnie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team