Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, pab567 napisał:

ech... VCDS SRI Reset

dziękuję jednak to znam, jednak nie chce działać, mam do wyboru tylko opcje z amerykami.

nie ma opcji zresetowania manualnie z instruments? 

w żony golfie 5 sri reset działa bardzo dobrze natomiast nie w mojej o3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję jednak to znam, jednak nie chce działać, mam do wyboru tylko opcje z amerykami.
nie ma opcji zresetowania manualnie z instruments? 
w żony golfie 5 sri reset działa bardzo dobrze natomiast nie w mojej o3.
Idziesz w strownik 17 i adaptacje tam masz wszystko. Zmieniasz na ile dni i jaki przebueg Cię interasuje i tak już zostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bandini napisał:
19 godzin temu, Mefju napisał:
dziękuję jednak to znam, jednak nie chce działać, mam do wyboru tylko opcje z amerykami.
nie ma opcji zresetowania manualnie z instruments? 
w żony golfie 5 sri reset działa bardzo dobrze natomiast nie w mojej o3.

Czytaj więcej  

Idziesz w strownik 17 i adaptacje tam masz wszystko. Zmieniasz na ile dni i jaki przebueg Cię interasuje i tak już zostanie.

Właśnie tak dziś zrobiłem i działa, ustawiłem z ręki że chce za 15 tys km i 365 dni. 

Pab, twoim sposobem mi nic nie zmieniało, podejrzewam dlatego że nie świecił się jeszcze serwis  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak dziś zrobiłem i działa, ustawiłem z ręki że chce za 15 tys km i 365 dni. 
Pab, twoim sposobem mi nic nie zmieniało, podejrzewam dlatego że nie świecił się jeszcze serwis  
Nawet jak by Ci się zapaliło to nic nie podziałasz. Tylko w starszych samochodach grupy VW ta funkcja robiła.
Chyba, że się mylę i na oryginalnym kablu VCDS pójdzie. Tego nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2020 at 22:36, balard12 napisał:

@KamiX przez Lcode2 nie musisz.

Wbij ręcznie w Byte 25 (jak masz na zdjęciu)  w polu Binary 00100011. Zatwierdź "enterem" - i zatwierdź nowe kodowanie.

Powinno przyjąć zmiany. Daj znać czy przyjęło i czy HHC działa.

W razie jakby nie chciało się zmienić w polu binarnym - wpisz ręcznie w wartościach kodowania (punkt 3 zdjęcia) w Byte 25 cyfrę 23 (wartość 00100011 w formie HEX). Sprawdź czy po wpisaniu 23 będziesz miał wartość binarną 00100011 dla tego bitu - dalej tak samo zatwierdź i zakoduj.

Ps. zrób aktualizację VCDS-a do najnowszej wersji :-).

Jak już pisałem nie będę ryzykował zepsuciem czegoś, a VCDS ze wschodu.

Zastanawiam się nad czujnikiem zmierzchu/deszczu. Który z tych będzie dobry? Czy obydwa? Chodzi mi o możliwość zakodowania automatycznych świateł i wycieraczek.

5Q0 955 547

5Q0 955 547 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.03.2019 at 15:24, Robert Bd napisał:

Mam sprawdzone kodowanie gdyby ktos szukał  tzn comming leaving home świecą tylko DLR bez xenonów czy przeciwmgielnych

Coming Home & Leave Home same DRL, bez (Halogen / XENON)
Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny) 
Dostęp bezpieczeństwa (31347)
Adaptacje


Wybierz - Leuchte6ABL LC5Sub - Lichtfunktion C6- Zmień na leaving home Coming home oder aktiv
Wybierz - Leuchte6ABL LC5Sub - Dimming direction CD 6- Zmień na Minimize
Wybierz - Leuchte6ABL LC5Sub - Dimmwert CD 6- Zmień na 0
 

Wybierz - Leuchte7ABL RB1Sub - Lichtfunktion C 7- Zmień na leaving home Coming home oder aktiv

Wybierz - Leuchte7ABL RB1Sub - Dimming direction CD 7- Zmień na Minimize
Wybierz - Leuchte7ABL RB1Sub - Dimmwert CD 7- Zmień na 0

W tym kodowaniu wraz z ledami świecą przednie postojówki. Ma ktoś takie kodowanie, by świeciły tylko same paski led? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9.08.2017 at 12:09, rrobert napisał:

Przyklejony do szyby to jest osobne element wyposażenia jest inna szyba 

Kamerka do rozpoznawania znaków drogowych i line assistans

A nie da się tej kamerki zamontować bez wymiany szyby?  Na przykład odkleić od „stłuczki” lub kupić samą oryginalną a najlepiej chiński zamiennik i na uchwyt do szyby? Bo jeśli instalacja w podsufitce już jest to co stoi na przeszkodzie?

Ktoś już tak manewr przerabiał, jaki jest kamerki numer części?

Pozdrawiam

Edytowane przez stefekp80 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Porządnie” wymieńmy sobie przednią szybę.

Ja pierdziele, komuś tu się już „porządnie” w głowie poprzewracało.

A potem takiemu porządnemu przy odsprzedaży auta będę się tłumaczył że wymieniłem przednią szybę bo kamerkę chciałem mieć i zapewniam że auto nie było walone..... Taaa

To czy ja mogę poprosić o numer części tej kamerki? Ktoś zna?

Pozdrawiam

Edytowane przez stefekp80 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • No co ty? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządnie i estetycznie! Kiedyś widziałem auto gdzie pewien pan zamontował jako włącznik świateł, przełącznik natynkowy 
Niektórym to nie przeszkadza. 
No to jest właśnie druciarstwo. Jak wklejanie jakiś wlepek w szybę, bo potem będę musiał się tłumaczyć następnemu właścicielowi, że nie wymieniałem szyby bo tak się trzyma. Nie lepiej coś zrobić jak fabryka i się nie tłumaczyć?
Nawet w ASO się nie zorientują, że coś dłubane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak są jacyś jeszcze normalni ludzie na tym świecie, może jeszcze nie wszystko jeszcze stracone.

Tutaj ktoś komu się udało zrobić „druciaka”.  Ale żeby zrobić takiego „druciaka” to jednak trzeba coś umieć więcej niż tylko „wymieniać”.

http://mqb.pl/montaz-kamery-lane-assist-sign-assist-light-assist-5q0980653/

Pozdrawiam

Stefcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie jak to będzie się sprawdzać w dłuższym okresie użytkowania. Bo ręczny jest mechaniczny na linkach. Tu po kodowaniu mamy zwiększenie ciśnienia w układzie. Pytanie czy z biegiem czasu nie wyjdzie to negatywnie na funkcjonowanie auta.

Nie znam się totalnie na tym więc proszę o łagodną krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, msemafor napisał:

@Langusta czy dobrze rozumiem, że włączenie Auto Hold opisane przez Ciebie w "Tylko sprawdzone kodowania" to pewnego rodzaju "substytut" zaciągnięcia hamulca ręcznego?

To jest opcja możliwości zakodowania "zawsze aktywny po wyłączeniu kluczyka" jeśli już posiadasz funkcję  AutoHold w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Langusta napisał:

To jest opcja możliwości zakodowania "zawsze aktywny po wyłączeniu kluczyka" jeśli już posiadasz funkcję  AutoHold w samochodzie.

Mam aktywny Hill Hold Control, czy AutoHold to inne określenie tej samej funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ściemnić postojowe w o3 2015r.światła halogenowe (brak led) .dokładniej mówiąc zakupiłem led h15 od braci z chin i o ile zaciemnilem światla  dzienne na 30% to nie udaje mi sie z postojem: leuchte 2SL VLB10, leuchte 3SL VRB21 - dimwert. nie działa. ktoś życzliwy może mi pomoże? .Pozdrawiam  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z vcds. Zamontowałem kamerę cofania i chciałem ja włączyć w grupie 5f, ale niestety wyskakuje mi błąd. W wersji 19 jest to samo, kabel to oczywiście chińczyk. Ma ktoś jakieś pomysły? 

Pozdrawiam 

IMG_20201004_165003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team