Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś odpowie na takie pytanie, widuję na forach że w Bolero jest informacja o asystencie świateł drogowych, i można regulować ich włączenie

Czy macie takie ustawienie w swoich O3FL? czy trzeba coś zakodować itd?

asystent świateł drogowych.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bandini napisał:

Tak mam takie ustawienie. To nie jest do regulowania, przełączania FLA tylko do poziomu oświetlenia włączenia świateł mijania podczas zapadania zmroku.

Też tak mam.

Ale tutaj jest wyraźnie "Asystent sterowania długimi światłami "  aż kolegę z ukrainy poprosiłem żeby przetłumaczył na bank, żeby nie było że translator itd

więc albo to rożne tłumaczenia na rożny rynek a funkcja dotyczy tylko asystenta świateł mijania, albo coś jest jeszcze na rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mariush19 napisał:

Też tak mam.

Ale tutaj jest wyraźnie "Asystent sterowania długimi światłami "  aż kolegę z ukrainy poprosiłem żeby przetłumaczył na bank, żeby nie było że translator itd

więc albo to rożne tłumaczenia na rożny rynek a funkcja dotyczy tylko asystenta świateł mijania, albo coś jest jeszcze na rzeczy?

Skoro wiesz lepiej to po co pytasz?

Kolega z ukrainy może i fajny gość, ale na Octavii się raczej nie zna.

Jak nie kumasz rosyjskiego to wklejam Ci zdjęcie z polskiego menu.

Jeśli na wyposażeniu samochodu nie ma FLA to całe menu wygląda tak samo, prócz linijki "Light Assist"

Ustawienia Oświetlenia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bandini napisał:

Skoro wiesz lepiej to po co pytasz?

Nie wiem lepiej, jakbym wiedział to bym nie pytał.

Jeśli jest kamera trapezowa do Line assist to wtedy ta linijka zmienia się na asystenta świateł drogowych?

Moje menu wygląda dokładnie tak jak Twoje. Kamerę mam w lusterku.

A zdjęcie tego ruskiego menu wziąłem z tego wątku, gdzie gościu zakłąda lusterko z kamerą.

https://www.drive2.ru/l/563090691983409246/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na to czy kamerę masz w lusterku czy kamerę trapezową, menu zawsze wygląda IDENTYCZNIE i służy do tego samego. Do włączania automatycznego świateł mijania po zapadnięciu zmroku.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem i rozwiałem wszelkie twoje wątpliwości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś mnie nakieruje który kanał w VCDS aby zmienić tą opcję "3 - Zmień tempomat adaptacyjny na AUDI (logika marki)" gdyż grzebiąc po różnych zamiast prawidłowej reakcji były błędy. Tyczy się tego postu: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 20:34, chudineze napisał(a):

Może ktoś mnie nakieruje który kanał w VCDS aby zmienić tą opcję "3 - Zmień tempomat adaptacyjny na AUDI (logika marki)" gdyż grzebiąc po różnych zamiast prawidłowej reakcji były błędy. Tyczy się tego postu: 

Też chciałbym wiedzieć, który to bajt i bit w kodowaniu tempomatu bo mam apkę bez opisów bajtow i bitów.

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 21:00, msemafor napisał(a):

Też chciałbym wiedzieć, który to bajt i bit w kodowaniu tempomatu bo mam apkę bez opisów bajtow i bitów.

sterownik 5Q0907572J oprogramowanie 5Q0907572P  bajt 14 bit 5 (0-vw 1-audi) (leon 5f z 2020)

sterownik 3QF907572 oprogramowanie 5Q0907572J bajt 14 bit 5 (0-vw 1-audi) (octavia rs245 z 2018)

sterownik 5Q0907572D bajt 3 Bit 0 (0-vw 1-audi) (octavia VRS z 2015)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 15:42, przebiegly napisał(a):

sterownik 5Q0907572J oprogramowanie 5Q0907572P  bajt 14 bit 5 (0-vw 1-audi) (leon 5f z 2020)

sterownik 3QF907572 oprogramowanie 5Q0907572J bajt 14 bit 5 (0-vw 1-audi) (octavia rs245 z 2018)

sterownik 5Q0907572D bajt 3 Bit 0 (0-vw 1-audi) (octavia VRS z 2015)

Dzięki @przebiegly. Nie wiedziałem, że jest to zależne od sterownika i oprogramowania. Ja mam w Superb z 2019 sterownik 3Q0907572C z oprogramowaniem 0195. Wiesz może, jak to w moim sterowniku może wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 14:06, msemafor napisał(a):

Dzięki @przebiegly. Nie wiedziałem, że jest to zależne od sterownika i oprogramowania. Ja mam w Superb z 2019 sterownik 3Q0907572C z oprogramowaniem 0195. Wiesz może, jak to w moim sterowniku może wyglądać?

sprawdziłem w superbie z takim samym sterownikiem z 2018r oraz w superbie z 2015r ze sterownikiem z "A" na końcu (w obd11 mam zapisane auta) ale nie widzę tam w ogóle opcji wyboru vw/audi

 

pewnie dlatego, że ten sterownik był montowany jedynie w superbie oraz passacie

Edytowane przez przebiegly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pomocy,

Jakiś czas temu (ponad rok) zmieniłem sobie na próbę kodowanie wycieraczek przednich na prędkość wycieraczek zależna od prędkości pojazdu .... teraz zaczyna mnie to wkurzać bo przeprowadziłem się i częściej jeżdżę po mieście a jak staniesz na światłach to wycieraczki też stoją ( czujnik deszczu nie działa , tylko praca czasowa wycieraczek). 

Teraz nie mogę tego kodowania zmienić bo nie zapisałem logów przed i po a zdjęcie skasowałem przez przypadek. Nie mogę też znaleźć linku do opisu kodowania w necie.

Pomoże ktoś w temacie? O3 2013r.

 

Temat kodowania nieaktualny, znalazłem, zmieniłem kodowanie, czujnik deszczu nie działa dalej, błąd 934149 / wrong mounting position  - tylko wymiana żelka czy czujnik zdechł? 

Jacek.

Edytowane przez Jackownik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 11.12.2018 o 11:34, msemafor napisał(a):

Dzięki @megi2.

Ciekawe i logiczne rzeczy opisane są w wątku, który mi podałeś. Zgodnie ze wskazówkami z tego wątku zmieniłem ustawienia utrzymując różnicę 300lx, tj. 400lx dla ...day i 100lx dla ...dawn (zmiana co 100lx - nie przyjmuje np. 350lx i zaokrągla do 400lx). Zobaczę, jak to działa jak zacznie się robić ciemno - teraz w dzień przy lekkim zachmurzeniu automatycznie włączają się światła dzienne ale jak zasłonię czapką czujnik po 2 - 3 sekundach włączają się światła mijania. Jak dalej będzie włączał światła mijania zbyt wcześnie zmienię ...day na 300lx.

Jak u siebie próbowałeś zmienić wartości w tych dwóch kanałach to czy przed wejściem w "Adaptacje" kliknąłeś przycisk "Dostęp upoważniony" i wpisałeś kod bezpieczeństwa 31347? Ja u siebie tak robię i mogę zmieniać wartości kanałów.

Cześć

Mam czujnik zmierzchu z literką B. Ustawiony w kodowaniu jako Octavia.

Chciałem zmienić progi włączenia i wyłączenia świateł mijania przez adaptację. Aktualnie jest to standardowe: RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_day 500lx i RLS_Night_Sensitivity-p_lx_rs_dawn 200lx.

Przy próbie zmiany w jednym jak i drugim kanale np na 400 i 200 mam komunikat "Polecenie poza zakresem"

Kod bezpieczeństwa oczywiście wpisałem.

Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam temat do rozwiązania, a mianowicie:

- Menu źródło pokazuje mi USB 1 oraz USB 2. Fizycznie mam tylko jedno USB. 

Gdzieś kiedyś tę opcję musiałem nieświadomie ustawić przy kodowaniu lub adaptacjach. Tak, mam logi, ale tego jest tak dużo, że sam nie dojdę gdzie ten chochlik może siedzieć.

Jest ktoś w stanie pomóc to odwrócić?

SCREENSHOT_(Sdl_7DD2(Mbam))_TIME_2023_07_10_22_12_51_GEOCOORD_LAT_52.299_LONG_20.979_234517_Nr_24.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDE10480-MAS10741-Interfejs zewnętrznych mediów: aktywacja-Złącze 1,Aktywowany ,4

IDE10480-MAS10742-Interfejs zewnętrznych mediów: aktywacja-Złącze 2,nieaktywowane ,4

IDE10480-MAS10743-Interfejs zewnętrznych mediów: aktywacja-Złącze 3,nieaktywowane ,4

IDE10480-MAS10744-Interfejs zewnętrznych mediów: aktywacja-Złącze 4,nieaktywowane ,4

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 27.03.2022 o 14:30, motomat napisał(a):



O3 po FL z 2017 roku, czujnik o nr 5Q955547 (bez żadnej literki produkcja 2014 r.) - czytałem opinie na forum o tych czujnikach bez literek z A, B, C. Ten też powinien trybić z dodatkową funkcją domykania szyb, ale tym zajmę się później.

Jaki w końcu nr czujnika zmierzchu ma być, aby obsługiwał światła, wycieraczki i domykanie szyb z pilota? Oraz jaki włącznik świateł z funkcją auto zakładałeś? Chcę to samo dołożyć u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team