Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Namo napisał:

bez kodowania

bez kodowania

z kodowaniem. Kup se wszystko u @lec na Motohid żebyś miał spokój i nie musiał przechodzić to co ja.

Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz.

Właśnie tak zrobie.

W Mazdzie miałem przeboje z LEDami - migały w rytm muzyki nawet ;) i nie było to moim celem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Shaarky napisał:

W Mazdzie miałem przeboje z LEDami - migały w rytm muzyki nawet ;) i nie było to moim celem :)

Ja tam ostatnio ledy kupiłem na banggodzie wszystko z canem i jest elegancko. Tzn oświetlenie wnętrza + drzwi ;) jedyne mrugnięcie to przy odpalaniu. Sam przód + drzwi wyszło mnie 40 zł. ;) Raczej nie mam przebojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LEMUR napisał:

@Kot poczekamy, zobaczymy z czasem jak z jakością, po kilku dniach ciężko mówić o opłacalności zakupu. Ja wyznaję zasadę, że jestem zbyt ubogi aby kupować tanio i często - bo wychodzi drożej z czasem

Myślę, że jakość w stosunku do chińskich ledów, których 90% jest na rynku to chyba nie jest odpowiednie słowo, też wychodzę z takie założenia jak Ty. Rozumiem budżetowe chińskie i "lepsze" chińskie ale nie oszukujmy się większość to chinole. Osobiście mam wiele "dobrych" chińskich produktów począwszy od kamery rzucające oko przed dom po telefon bądź rejestrator, nawet kabel vcds mam chinola, fakt to trochę lepsza marka chińska ale tyle powinna elektronika kosztować. Btw bardzo ładna O3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, pytanie co rozumiemy pod pojęciem chińskie. To że jest full na częściach chińskich i robione przez chińskie rączki czy tylko coś co zostało wyprodukowane w chinach, gdzie wiele korporacji tam lokuje swoje linie produkcyjne.

Idąc tą drugą drogą to ja mam Macbooka chińskiego, bo wszystkie tam właśnie produkują ;) Choć wiemy, że to nie chiński produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupował ktoś z Was VCDS-a do Octavii 3 na krajowy rynku z pominięciem (przynajmniej bezpośrednim)  ALIExpress i innych wynalazków i problemów z cłem itp? Jakiś zaufany sprzedawca?

Dziękuje za odpowiedź

Edytowane przez jackowski11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jackowski11 napisał:

problemów z cłem

Na AliExpress‎ przy tej kwocie (poniżej $40) nie trzeba płacić cła. Trochę długo się czeka ale przychodzi mała paczuszka z kabelkiem i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackowski11 tutaj akurat każdy kupuje z Ali kable :-) nie znam nikogo kto by sprzedawał od tak te kable u nas na rynku... Zazwyczaj sobie wtedy liczą za kabel 200-250zł więc się nie opłaca...

A jaki problem jest zamówić z Ali? :-) Na cło raczej nie masz szans się załapać... Jaką wersję kabla w ogóle potrzebujesz?  :-P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackowski11 to musisz szukać od 15.7 wzwyż, bo ja mam MY2016 i kabel od @scary nas nie wpuścił. Na briskoda zalecają od 15.7.3 do MY2016 wcześniejsze wersje mogą nie zapewnić pełnego wsparcia dla roczników MY2015.5 i MY2016 - ostatnia wersja zalecana to 15.7.4

Edytowane przez LEMUR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, scary napisał:

@jackowski11 tutaj akurat każdy kupuje z Ali kable :-) nie znam nikogo kto by sprzedawał od tak te kable u nas na rynku... Zazwyczaj sobie wtedy liczą za kabel 200-250zł więc się nie opłaca...  :-P  

nie każdy. Ja kupiłem w chinach oryginał :) 450$ + podatki

a jak ktoś chce klona w pl kupić to tutaj: http://e-service.info.pl/

@namo wnetrze na ledach bez kodowania ale nie można tak od czapki dobierać jesli sciemniacze itp mają działac prawidłowo, musi byc odpowiedni opór stawiany. Jak ktoś nie wie co i jak to niech kupuje wszystko z canbusem, a dedykowane rozwiazania niech pyta tych co wiedzą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackowski11 to zrób tak jak pisał @Namo tutaj:

bierz sobie już wersję 16.8.0 to na pewno będzie działać u Ciebie w aucie :-) 

Gostek sprawdzony, kupowałem już u niego kilka razy i nigdy problemów nie było... Namo też potwierdzi bo też od niego kupuje :-) 

@lec to sporo zapłaciłeś bo Ross-Techowy kabel u nich kosztuje 350$? no chyba że brałeś jakąś sporo wyższą wersję z bajerami i supportem? :-) nie lepiej było kupić VCP? :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackowski11 ja mam 15.7.0 i do MY2016 u @LEMUR nie mogłem już nic zrobić... więc minimum to 15.7.4 dla Ciebie to jest :-)

Na twoim miejscu brałbym z Ali to co wyżej wkleiłem w wersji 16.8.0 i na 100% będzie wszystko śmigać :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, scary napisał:

to sporo zapłaciłeś bo Ross-Techowy kabel u nich kosztuje 350$? no chyba że brałeś jakąś sporo wyższą wersję z bajerami i supportem? :-) nie lepiej było kupić VCP? :-P 

to zależy jeszcze od wersji, jak kupowalem full-opcję z chińskiej dystrybucji  (a więc wersja CN + ENG) i dokładnie za 410$  w maju
Co to VCP ?

@jackowski11 bierz z e-service. To są stabilne duzo lepiej wykonane kable, Testowalem ,. A chinczykow przerobilem od groma też....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musze wziąść jeden z e-service i jeden z Ali, i przetestować :)

Ale zaraz, czy to są zestawy wraz z softem?

Edytowane przez jackowski11 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackowski11 tak od razu dostajesz soft na płytce :-P one działają tylko na jedną wersję oprogramowania... aktualizacja zazwyczaj uwala kabel wiec nie możesz się aktualizować ;-) 

@lec VCP = Vag Can Pro - używa go między innymi @rrobert i bardzo sobie chwali :-) na pewno ma sporo więcej możliwości niż VCDS :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile pewne, ale idzie odszukać u nas kabelki, rzadko ale się trafiają

https://www.olx.pl/oferta/hex-can-usb-vcds-vag-com-15-7-1-vw-audi-seat-skoda-CID5-IDhdNIn.html#da2608a86c

@jackowski11 na stronie e-service.info.pl masz obsługiwane samochody tym kablem http://e-service.info.pl/Lista Obslugiwanych Samochodow VAG007.pdf

Pytanie czy ruszy z softem - wszędzie są zabezpieczenia przed kabelkami "firm trzecich" a tutaj masz bez softu zapewne.

Edytowane przez LEMUR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jakiego kabla powinnienem szukać do Octavi 2 2007? Chcialbym włączyć (o ile są dostępne) takie funkcje jak hill assist, swiatla dzienne, coming/leaving home oraz skasowac inspekcje olejową. Chcialbym tez zaaktuakizowac oprogramowanie silnika 1.8tsi. Jakiego kabla szukac? Moze macie jakiegos zaufanego dostawce?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@from.cupertino co rozumiesz przez zaktulizowanie oprogramowania silnika? po prostu zaprogramowanie sterownika na nowo? jeżeli tak to chyba jedynie VCP ci zostaje... VCDS nie ma opcji programowania sterowników...

Do całej reszty spokojnie ci powinien wystarczy VCDS od wersji 12 wzwyż... a co będziesz miał dostępne zależy tylko od sterowników które masz w aucie - niestety nie licz na wiele w wersji przed FL ;-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team