Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Scheitan napisał:

To ja trochę inne pytanie. Czy do włączenia HHC w O2 FL z 2011 potrzebne jest posiadanie jakichś czujników dodatkowych? Czy auto już wszystko, co potrzebne ma fabrycznie?

Teoretycznie od grudnia 2009 w kompie powinny być wszystkie funkcje tylko ze niektóre nie zostały włączone fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 1bizkit napisał:

Teoretycznie od grudnia 2009 w kompie powinny być wszystkie funkcje tylko ze niektóre nie zostały włączone fabrycznie.

No właśnie. W kompie opcje są, kodowanie przyjmuje, ale po kodowaniu świecą się kontrolki trakcji. Nie zdążyłem już sprawdzić błędów, bo się mecz zaczynał :).

[edit] No to już wiem - to kwestia posiadania odpowiedniej pompy i sterownika do niej. Case closed.

Edytowane przez Scheitan
Nowe dane do dodania (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś ogarnie mi kodowanie żarówek w cornerach? :)

Planuje zakupić żarówki, które dadzą białe światło, ale zachowają efekt ściemniania do samego końca stąd po konsultacji z @lec wybór padł na: 

http://sklep.motohid.pl/pl/p/H8-LED-10x-5W-Epistar-LED-LENS-50W-biala-4500k/822

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaarky Jeżeli chodzi o kodowanie to:

Controller 09 - Central Electronics
16 - Security Access - enter 31347
10 - Adaptations

(1)-Leuchte12NL LB45-Lasttyp 12 (FOG left inner) from “10 - allgemeine Scheinwerfer” to  6 – LED Lichtmodul
(1)-Leuchte13NL RB5-Lasttyp 13 (FOG right inner) from “10 - allgemeine Scheinwerfer” to  6 – LED Lichtmodul

Dodatkowo tylko dla VRS:
(1)-Leuchte8FL LB39-Lasttyp 8 (FOG left outer) from “10 - allgemeine Scheinwerfer” to  6 – LED Lichtmodul
(1)-Leuchte9FL RB2-Lasttyp 9 (FOG right outer) from “10 - allgemeine Scheinwerfer” to  6 – LED Lichtmodul

Ja niestety ci tego nie zrobię VCDS bo mam kabel który obsługuje tylko auta do końca 2014 roku :-/ Nie ma nikogo bliżej z kablem? :-P 

Musiałbym sprawdzić u siebie czy OBD11 jest w stanie się do tego dobrać :-) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Enriquez napisał:

jeżeli masz kabel z numerem wyższeym niż 12, to spokojnie dasz radę.

Niestety nie... Mam wersję 15.7.0 i próbowaliśmy u @LEMUR robić kodowanie i nie dał rady już... musi już być niestety nowsza wersja :-/
Na Briskoda twierdzą że trzeba mieć najlepiej wersję 15.7.4 żeby się dobrać już do aut z MY16...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, no ale jak próbowałeś to faktycznie musi coś być na rzeczy. Faktycznie coś się ostatnio przy 16 wersji VCDS zmienił mocno wsad, bo już nie mogę korzystać z wcześniejszych, co było możliwe do tej pory. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to bez problemu da się ręcznie bawić tak samo jak w VCDS... nazwy które widzisz to nie są tłumaczone nazwy tylko pochodzą one ze sterownika bezpośrednio :-) trzeba zobaczyć tylko jak bardzo to się pokrywa... postaram się sprawdzić w najbliższych dniach :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team