Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomoże ktoś ustawić Ch/Lh w aucie bez czujnika zmierzchu. Ustawiłem tak że jak otwieram auto to zapalają się światła mijania ale przy zamykaniu już nie świecą. 

Dodam że nie mam halogenow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekbyrzs powinieneś mieć następujące opcje:

Moduł 09 -> Kodowanie

Byte 0 -> Bit 5 i 7 zaznaczone (1)
Byte 2 -> Bit 4 odznaczony (0)

Sprawdź jeszcze dodatkowo (niektóre sterowniki podobno tego wymagają)
Byte 17 -> Bit 6 zaznaczony (1)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, scary napisał:

@tomekbyrzs powinieneś mieć następujące opcje:

Moduł 09 -> Kodowanie

Byte 0 -> Bit 5 i 7 zaznaczone (1)
Byte 2 -> Bit 4 odznaczony (0)

Sprawdź jeszcze dodatkowo (niektóre sterowniki podobno tego wymagają)
Byte 17 -> Bit 6 zaznaczony (1)
 

W byte 17 nie mam bit 6.

A może jakoś trzeba uruchomić żeby świeciły po wyjściu? Ruszyć jakąś wajchą czy coś podobnego

Znalazłem problem, jeszcze trzeba zaznaczyć Byte 23 Bit 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomekbyrzs napisał:

W byte 17 nie mam bit 6.

A może jakoś trzeba uruchomić żeby świeciły po wyjściu? Ruszyć jakąś wajchą czy coś podobnego

Znalazłem problem, jeszcze trzeba zaznaczyć Byte 23 Bit 5

A próbowałeś wajchą od długich przed wyjściem z auta? 

Bo chyba @lec tutaj wcześniej o tym wspominał :-) 

O znalazłem nawet jego wypowiedź :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, scary napisał:

A próbowałeś wajchą od długich przed wyjściem z auta? 

Bo chyba @lec tutaj wcześniej o tym wspominał :-) 

O znalazłem nawet jego wypowiedź :-P 

Tak też to próbowałem, problem był w tym że jeszcze trzeba było włączyć  Byte 23 Bit 5.

Teraz po zgaszeniu silnika i mignięciu światłami drogowymi przez 30 sekund po zamknięciu świecą światła mijania (Coming-Home). Jeszcze jutro zmienię Leaving-Home na 15 sekund i będzie idealnie (dzisiaj padła mi już bateria)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2016 at 22:57, Shaarky napisał:
Czy ktoś ogarnie mi kodowanie żarówek w cornerach? :)
Planuje zakupić żarówki, które dadzą białe światło, ale zachowają efekt ściemniania do samego końca stąd po konsultacji z @lec wybór padł na: 
http://sklep.motohid.pl/pl/p/H8-LED-10x-5W-Epistar-LED-LENS-50W-biala-4500k/822


@Shaarky Kupiłeś już te żarówki ? Progi na tył znalazłeś ? Czekam jak odbierzesz już swoje bo pare pomysłów zaimplementowałbym u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki kupione :) Jak tylko odbiorę będę kombinował z wymianą (tego się obawiam) i kodowaniem (też się obawiam :) pierw wymienić, potem kodować czy na odwrót? :) )

Progi na tył niestety nie znalazłem. Pytałem w ASO i trzeba zamówić komplet :/ Rozwiązanie na już to mam folię ochronną do przyklejenia, ale nie wiem czy to wystarczy. Myślałem nad czymś z aliexpress (11 USD), ale nie będa pasować do przednich :/ Trudny temat z tymi programi, a dzieci mi je rozniosą migiem...

Co do pomysłów to hmm.. co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2016 at 22:57, Shaarky napisał:

Czy ktoś ogarnie mi kodowanie żarówek w cornerach? :)

Planuje zakupić żarówki, które dadzą białe światło, ale zachowają efekt ściemniania do samego końca stąd po konsultacji z @lec wybór padł na: 

http://sklep.motohid.pl/pl/p/H8-LED-10x-5W-Epistar-LED-LENS-50W-biala-4500k/822

Kupiłem takowe, tylko do O2, czyli HB4. Niestety, nie ściemniają się wcale tak idealnie. A konkretnie, to dwie diody w głównej soczewce zapalają się i gasną od razu, a pozostałe, boczne się faktycznie ściemniają płynnie. Trochę dziwny efekt to daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Shaarky napisał:

Zobaczymy jak będzie to działać w O3. Konsultowałeś wybór z@lec. W przyszłym tygodniu się dowiemy. :)

Nie konsultowałem właśnie. No ale jestem bardzo ciekawy, czy w "trójce" pójdzie optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapaleniu halogeny stopniowo sie wyłączają. Nie jak żarówka w domu czyli włączony lub wyłączony. Z Tego co czytam to przy ledach moze być z tym problem. Patrzyłeś z zewnątrz jak zachowuje sie przy doświetlaniu kornerów? Czy płynnie sie wygaszają i nie ma jakiś przeskoków i mrugania? Masz je w o3? Tak? Dokupowaliśmy kasowniki lub programowałeś coś w vcds czy po prostu wymieniłeś żarówki i działają. Jesli tak to ja zaraz zamawiam dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Przemo napisał:

Czy montował ktoś do cornerow takie żarówki http://sklep.motohid.pl/pl/p/OSRAM-Cool-Blue-Intense-H8-4200k-12-V55W-DUO/1600
Czy będzie to działać bez kodowania ?

Wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że właśnie te żarówki działają dokładnie tak samo jak oryginały tylko, że światło jest białe. To by było zresztą logiczne, bo to przecież zwykłe halogeny, tylko o innej barwie światła.

Tak czy siak chętnie poznam opinię innych o tych żarówkach, bo też się do nich przymierzam :)

EDIT: Przy tych tańszych żarówkach jest nawet foto w skodzie i taki efekt by mi w zupełności wystarczył:

http://sklep.motohid.pl/pl/p/Zarowki-X-Xenon-Look-H8-12-Volt-35W/457

87b53b37bfb5c89a82b1582126ed2094.jpg

Edytowane przez 22Tomaszz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie, w sumie też związane z kodowaniem :)

Podpowiedzcie mi co musiałbym zakupić do założenia halogenów (oprócz rzecz jasna halogenów i włącznika)? Gdzie można sprawdzić czy mój sterownik to obsłuży? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2016 at 18:04, Przemo napisał:

Czy montował ktoś do cornerow takie żarówki http://sklep.motohid.pl/pl/p/OSRAM-Cool-Blue-Intense-H8-4200k-12-V55W-DUO/1600
Czy będzie to działać bez kodowania ?

to sa normalne żarówki halogenowe - dlaczego miałyby wymagać kodowania ?

imo - szału na nich z bielą nie ma :P lepiej juz kupic X-looka H8 a najlepiej H11/H9 i zaadopotowac, mnie kasy i lepszy efekt - ale i tak daleki od tego co na ledach...

zwracam uwagę że wszystkie żarówki halogenowe daja swój biały efekt dopiero jak świecą na 100%, przy cornerze to tego białego prawie więc nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem ze te żarówki x look H8 przy włączaniu świecą sie na żółto? To moze zadam pytanie tak: chce aby cornery nie świeciły mi na zolto jak obecnie. Jednoczenie nie znam sie na kodowaniu i nie chce wydawać 200 pln na komplet ledow. Nie chce tez aby mi mrugały. Czy jest coś co spełni moje chyba w sumie małe oczekiwania ? możesz coś zaproponować bo mam wrażenie ze nie tylko ja jestem tego ciekaw. Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team