Skocz do zawartości

Kodowanie VCDS


1bizkit

Rekomendowane odpowiedzi

@grzecho musiałbyś spróbować, bo możliwe że od MY2015 już się da mieć lap timer w O3 na wyświetlaczu mono... Przynajmniej tak pamiętam że pisali na briskodzie (w MY2013/MY2014 na pewno nie ma)... widziałem gdzieś filmik jak rusek miał laptimera w O3 na mono :-) 

Więc jedynie spróbować włączyć i zobaczyć czy się pojawi czy nie :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wolf napisał:

A czy asystenta ruszania pod górę dla się aktywować? :)

Da się bez problemu :-) masz RS-a więc tym bardziej to zmiana 2 bitów jak dobrze pamiętam w kodowaniu i po sprawie :-) 

U mnie w MY2014 poszło bez problemu to u Ciebie też na pewno :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w MY 2017 że wszystkimi czujnikami i kamerkami da się włączyć rozpoznawanie znaków na maxi docie. Nawigację mam, ale tam są tylko znaki wyświetlane na mapie.

Oraz czy w Warszawie lub okolicach byłby ktoś w stanie to zrobić, podjechałbym z jakąś buteleczką, lub można zrobić mini spota gdzieś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@22Tomaszz tutaj masz listę "sprawdzonych" modyfikacji: http://www.briskoda.net/forums/topic/299424-octavia-iii-vcds-adaptations-tried-and-tested/

Czy wszystkie będą działać w twoim przypadku nie mam pojęcia... nic tylko wybrać co chcesz mieć i sprawdzić czy zadziała po włączeniu :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak udało się włączyć laptimer przy braku kolorowego wyświetlacza.

OBDeleven sobie poradził bez problemu.

i doświetlanie halogenami zakrętów też,

i obniżanie lusterka przy cofaniu

i XDS też da się uruchomić.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LC,05,0-7,50,Opóźnienie oczyszczania przednich reflektorów
LC,05,0-7,50,Wartość dziesiętna razy krok 50 ms (przykład: wartość dziesiętna to 20 wtedy 20 x 50 = 1000 ms)
LC,06,0-7,50,Czas oczyszczania przednich reflektorów
LC,06,0-7,50,Wartość dziesiętna razy krok 50 ms (przykład: wartość dziesiętna to 16 wtedy 16 x 50 = 800 ms)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2016 at 11:24, grzecho napisał:

Jednak udało się włączyć laptimer przy braku kolorowego wyświetlacza.

OBDeleven sobie poradził bez problemu.

Czyli można na mono pod warunkiem że to RSka

Mam włączone w MY16 z mono

Controller 17 - Instruments

07 - Coding

Byte 1

Enable Bit 3 - Lap Timer active

 

i nie działa.. Chyba, że to nie wszystkie zmiany jakie robi OBDeleven

 

Dnia 15.12.2016 at 21:31, emceg napisał:

@mcq Myślisz, że MY17 też "łyknie"? ;)

Wygląda na to, że tak. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Mam oryginał z Ross-Tech Micro-Can.. aktualny VCDS 16.8.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcq
u mnie wystarczyło kliknąć w obdeleven przycisk włącz i od razu wskoczył mi laptimer na wyświetlacz. A jak to robi obdeleven to nie bardzo wiem bo nie jestem biegły w tych sprawach.


Mi OBD11 pokazuje że mam ON ilość paliwa do dotankowania. Ale na MD brak :/

Wytapane na szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Przemo napisał:


To to wystarczy odblokować ? Jak działa ?Przy zmianie pasa wydaje jakieś dźwięki ?

Koledze chodzi, że ma kamerę od lane assista, więc znaki powinno się dać odblokować, ale jest ryzyko, że w MY2017 nie da się tego zrobić. 

Dla mnie to jest w zasadzie jedyne kodowanie, które chciałem zrobić u siebie i okazuje się że jest lipa. 

Lane Assist nie wydaje żadnych dźwięków, po prostu koryguje tor jazdy, a w trybie adaptacyjnym przez 13 sek jedzie samodzielnie trzymając się środka pasa (powyżej 60 km/h).

Ps. Jak sprawdzić czy się ma XDS? Jak jest ślisko to potrafi mielić jednym kołem przez jakiś czas. 

Edytowane przez 22Tomaszz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się z takim błędem:

vcds2.jpg

kodowanie dt. zmiany oswitlenia na LED tablicy rejestracyjnej, zgodnie z

http://www.briskoda.net/forums/topic/299424-octavia-iii-vcds-adaptations-tried-and-tested/#entry3772564

wyskoczyło przy zapisie pierwszego kroku ?

Edytowane przez jackowski11
brak zdjecia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2016 at 11:11, Shaarky napisał:

Kodował ktoś rozpoznawanie znaków na bolero bez navi i kolorowym maxi dot?

Mam lane assist.


 

Shaarky, ja dzisiaj pobawiłem się kodowaniem znaków.

MY2017, bolero bez navi kolor maxi dot, lane assist

A więc, kodowanie przyjmuje i znaki ograniczenia prędkości, zakazu wyprzedzania oraz koniec zakazów rozpoznaje. Wyświetla prawidłowo na maxi-dot, można dokonać aktywacji w menu wskazania licznika w menu radia.

Ale nie wszystko jest kolorowo:

- jak odczyta po raz pierwszy po odpaleniu samochodu znak - wywala informację "rozpoznawanie znaków drogowych - ograniczenie w działaniu" - pewnie ma to związek z brakiem navi,

- wywala błędy w kodowaniu, które są zapamiętywane w STG05 (piszę z pamięci) - każde odczytanie znaku interpretuje jako błąd - pewnie również ma związek brak navi,

Jak komuś nie przeszkadzają w/w problemy - rozpoznawanie znaków działa prawidłowo.

Może z czasem ktoś ogranie w/w ograniczenia dla wersji w bolero i nie będzie błędów:-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Octavia zmienił(a) tytuł na Kodowanie VCDS
  • Octavia podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team