Skocz do zawartości

Wycena RS TSI


Marek106

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

W kwietniu bede sprzedawal moja Octe i ciezko mi ja na ten moment wycenic. Moze ktos podpowie jaka jest teraz wartosc samochodu okolo?

RS TSI kombi, candy white, 2014, 111 tys przebieg, stage 0,5 290 koni 450nm, miala stluczke robiona w ASO.Pakiet Challenge plus drugi komplet 18stek Turini. Admunsen, podgrzewane siedzenia, dach panoramiczny, podgrzewana szyba i pewno jeszcze pare drobiazgów, Olej zmieniany co 15 tys, ale to juz na cene nie wplywa chyba;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko wyczuc, na otomoto stoi jedna seria za 112, przebieg 20k

praktycznie nie ma nic uzywanego, jaka cena cie satysfakcjonuje? 80? 90? wystawiasz fv?

czlowiek sie cieszy 2 razy z auta, przy zakupie i sprzedazy (no i po zrobieniu stage`a :D)

Edytowane przez anomal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego koguta kupiłem jako trzylatka z przebiegiem powyżej 100k za cenę mniejsza niż polowe nowego(jeden właściciel, serwisowany w Aso, kupiony w polskim salonie). Wiec nie liczyłbym na kokosy. Lepiej go zostawić jako drugie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślę,że około 70 tys będzie. Z resztą do kwietnia może się parę aut używanych pojawi i wtedy będzie wiadomo.

Jak na razie ceny nowych 03 RS idą w górę,a używanych za bardzo nie ma,więc to dobry scenariusz dla mnie.

Zmieniam na 03 RS TSI po faceliftingu, który będzie na początku roku. I od razu do Compsportu żeby to jakoś jechało;) Ogólnie jestem zadowolony z samochodu, nic mi więcej nie potrzeba. Czasem ktoś jest szybszy na prostej,ale jestem to w stanie przeżyć czekając na zakręt;)

Ogólnie po FL mają być 2 wersje 230 i 245. 245 pewno z fajniejszym wydeszkiem.

Edytowane przez Marek106 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wyleczyłem się z nieseryjnych wydechów. Wszystko sprzedane. Dużo spędzam w aucie na trasie i kurde mega głośnej fury nie chcę. Jakby było na guziczek to tak. Ale tego w Skodzie nie ma, a jakoś nie zawierzam,że te tuningowe wydechy działają super fajnie. Jakoś się sparzyłęm trochę. 

Edytowane przez Marek106 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szkoda kasy zamieniać na RSa po lifcie. Jesli za tego dostaniesz 70-80k to będziesz musiał jakieś 50k (jak nie więcej) dołożyć do nowego po lifcie, który prawie niczym się nie będzie różnił (żeby chociaż Haldexa miał to jeszcze bym zrozumiał). Wydech sobie możesz w Motorsporcie zrobić za 2-3k. Jakbyś na Superba 4x4 DSG TSI 280KM zamieniał to bym zrozumiał (silnik z Golfa R), więc można ładnie zmodzić na jakieś 350 KM, a i komfort zupełnie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po kolei;)

1. Nie podoba mi się Superb i golf R kombi. R normalny piękny,ale muszę mieć kombi

2. Nie chcę wydawać na auto tyle kasy (golf R, superb). Mam jeszcze inne auto stricte do ścigania na utrzymaniu

3. Nie chcę 4wd, bo to osłabia osiągi na trasie plus zwiększa spalanie. Start ze świateł przeżyje. A seryjna Rka jedzie gorzej niż moja Octa powyżej 200, a na tych osiągach mi zależy.

4. Chcę DSG, bo nie chce mi się już wachlować. Ba, nawet w rajdach chciałbym sekwnecje.

5. Robię rocznie 60 tys, gwara kończy się w pażdzierniku, będę sprzedawał z przebiegiem 150 tys, dobry moment żeby sprzedać.

6. Chcę zawias regulowany DCC.

7. Mi się zawsze po 2 latach nudzi.

8. Leasing jakoś to wszystko złagodzi jeśli chodzi o straty finansowe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marek106 napisał:

Nie, wyleczyłem się z nieseryjnych wydechów. Wszystko sprzedane. Dużo spędzam w aucie na trasie i kurde mega głośnej fury nie chcę. Jakby było na guziczek to tak. Ale tego w Skodzie nie ma, a jakoś nie zawierzam,że te tuningowe wydechy działają super fajnie. Jakoś się sparzyłęm trochę. 

GT Performance i MG Motorsport zrobią wydech na miarę z nierdzewki i z elektryczna klapka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 1bizkit napisał:

GT Performance i MG Motorsport zrobią wydech na miarę z nierdzewki i z elektryczna klapka.

MG tak rezonował,że mi łeb urwało,ale miałem parę aut/rajdówek na hardcorowych przelotach.Musiałem też jechać na poprawki bo mi się wydech oparł o budę. Takie rzeczy mnie zniechęcają, bo to auto to trzaskania km. Może teraz robią ok,ale jak dla mnie tam nie ma inżynierii dźwięku. W sensie nie kombinują jak wydobyć ładny dźwięk z auta, to oczywiście moja subiektywna opinia. 

Anomal, siedzę z dzieckiem dziś kurde. Przyszły tydzień może jestem wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marek106 napisał:

MG tak rezonował,że mi łeb urwało,ale miałem parę aut/rajdówek na hardcorowych przelotach.Musiałem też jechać na poprawki bo mi się wydech oparł o budę. Takie rzeczy mnie zniechęcają, bo to auto to trzaskania km. Może teraz robią ok,ale jak dla mnie tam nie ma inżynierii dźwięku. W sensie nie kombinują jak wydobyć ładny dźwięk z auta, to oczywiście moja subiektywna opinia. 

Anomal, siedzę z dzieckiem dziś kurde. Przyszły tydzień może jestem wolny.

Od czego są żony, kochanki, babcie, dziadkowie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
28 minut temu, Marek106 napisał:

Tak patrzę jakie ceny ludzie  wołają w dziale sprzedam za octavie II to chyba 3 letnie RS za luźno 80 tys powinien pójść;)

Wystawisz na sprzedaż to się przekonasz czy będzie jakiś odzew :) RSów coraz więcej na drogach ale w sprzedaży używek prawie wcale, co oznacza że ludzie zadowoleni i sprzedawać nie chcą, tym bardziej że na nowego się tak długo czeka. Jest to dobry prognostyk dla sprzedających i miejmy nadzieje że autko będzie dobrze trzymało wartość :) Życzę powodzenia przy sprzedaży, mam nadzieje że się pochwalisz jak już będzie po transakcji. Zamówiłeś już nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie można, na wersję 245 trochę poczekam plus zawsze może mnie z kasą przycisnąć. Na razie uwielbiam moją po boxie, to naprawdę jedzie... dziś na Kato leciałem aż miło jak te auto się napędza.

Edytowane przez LEMUR
proszę używać PL znaków! (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marek106 napisał:

Mi wystarcza, robię duże przebiegi i nie chce awarii której ryzyko rośnie wraz z podnoszeniem mocy. Zawsze bedzie szybsze auto lub szybszy kierowca;)

Podnoszenie mocy nie równa się większemu ryzyku awarii. 

Co z tego że jest szybki kierowca jak nie porządnego sprzętu żeby wykorzystać swoje umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 1bizkit napisał:

Podnoszenie mocy nie równa się większemu ryzyku awarii. 

Co z tego że jest szybki kierowca jak nie porządnego sprzętu żeby wykorzystać swoje umiejętności.

Ja mam dalej zapewnione,że części dostanę prawie za darmo w ramach dobrej woli w serwisie. Gwarancja mi sie właśnie skończyła,a jeszcze niecały rok pojeżdżę. Dlatego boję się robić program lub iść grubiej, bo jak sie serwis podepnie to od razu idą logi do fabryki,itd... Jeżdżę szybko na autostradzie i czasem parę zakrętów przelecę,ale staram się nie obciążac auta, bo jednak musi mi służyc na co dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek106 ja użytkuje auto na co dzień oraz serwisuje w autoryzowanym serwisie Skody, ba nawet od lat mi podbijają dożywotnia gwarancje mobilności ze Skody. Przecież wszystkie przeróbki są robione na bazie oryginalnych części z VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team