Skocz do zawartości

Retrofit ACC 210km/h


rrobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

właśnie jestem po udanym retroficie ACC 210km/h w octava 3 - od zera mając zwykły tempomat 

co należy:

- radar z odblokowaną funkcją - 300 euro

- wiązka do radaru ACC ok 30euro 

- manetka - powiedzmy od 200zł  poza aso - aso 430zł

- obudowa manetki - aso 60zł 

- kodowanie CP - ok  150zł

- kodowanie pozostałe sterowniki - to zależy ja robiłem sam  

- wzmocnienie zderzaka 5E0807109A cena w asc 830zł - kupiłem za 150zł 

- kratka zderzaka - 5e0853677G -  aso 114zł + 5E0853631 - aso 36zł

jeżeli nie many gateway w wersji HIGH to jeszcze gateway cena ok 200 używka + 150 kodowanie

działa i jest zajefajna sprawa

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co by trzeba było zrobić u mnie w Superbie. Mam tempomat 160. Niby hardware jest taki sam do tego i do tego.

Myślisz, że fizyczna wymiana na fabrycznie zakodowany do 210 i usunięcie CP przyniesie jakiś skutek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej sama wymiana nic nie da z powodu wpisanej w gateway konfiguracji auta. w gateway jest wpisane ze jest ACC basic a jak podepniesz ACC high to jak sadze będzie komunikat  o braku odblokowanie funkcji.  

sadze ze kodowanie dla obu jest takie samo tylko wersja zależy co jest odblokowanie w gateway. ale jak się nie sprawdzi to jest tylko gdybanie

a trochę szkoda kasy na taki to testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hello rrobert,

sorry for writing in English, but i don't know Polish. I will ask google to translate it :), this is how i've been reading. Please tell me if the retrofit was successfull? How difficult was the coding and did you need the pin code,of the car?

i have the same car, but i have the radar already factory installed.

thanks

Witam rrobert,

przepraszam za pisanie w języku angielskim, ale nie wiem, po polsku. Spytam google to przetłumaczyć :), to jak czytałem. Proszę mi powiedzieć, czy modernizacja była udana? Jak trudno było kodowanie i czy potrzebny jest kod pin, z samochodu?

mam ten sam samochód, ale mam radar już fabrycznie zainstalowany.

Thanka,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello
retrofit is complete. acc work ok. not need pin and other codes. only necessary update component protection. 

If You have factory ACC to 160km/h and want to 210, according  my information only is necessary exchange radar to high version. Normal  assembly in AUDI A3. I never tested or buy unlocked radar in Germany

write to MQB-coding&retrofit on facebook

www.mqb-coding.de/ or https://www.facebook.com/mqbcoding/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Thank you for the reply. My car does not have ACC, it has only the radar for city assistance and the pre-safe functions. I was wondering if i can use this radar wfor the ACC, to 160 km/h is okay for me. Is there a way that i can check if the radar that i have is good for acc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The car was manufactured may or August 2014. I agree that would be good to get the unlocked radar, but if the one thhat i have is working i would prefer not to spend excess 300E. How can i check, with vcds or i have to dismount it and check the number?

the steering column switches i will buy for sure. :) i guess there the easiest option is from the dealer, right?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impossible is buy "retrofit" option ACC to car after production from Skoda  

if you have VCDS make AUTOSCAN and check what the radar is in car

steering column switches better buy in ebay or allegro in poland 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I know that i can't go to the dealer and retrofit ACC. I have a regular cruise control, but i have the radar in the front. Now i am looking wif with a simple encoding and steering column swap i can install ACC (up to 160 km/h is good for me).

Thanks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hi,

Sorry for writing in english, its because I dont speak Polish. I have same problem like George. In my octavia, I have radar but not ACC. I try to retrofit ACC but with no luck. My problem is when I change code with VCDS in radar unit the code dont change. Can you help me or send me some advice? Thank you.

Edytowane przez LukeV (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
2 minuty temu, rrobert napisał:

Najpierw konieczne jest dopisanie ochrony komponentu radar ma inny vin niż auto i od tego trzeba zacząć. Kalibracja w ASO to ok 400zl 

Możesz dokładniej opisać gdzie mam to pozmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@rrobert co jestem w stanie kupić sam i sam zamontować?

Kratki zderzaka i belka są chyba różne do RSa, podałbyś ich numery? Manetki i obudowę chyba sam dam radę załatwić.

Sam radar i wiązkę to już od Niemca, co?

Dnia 12.09.2016 at 20:05, rrobert napisał:

wzmocnienie zderzaka 5E0807109A

To które potrzebuje ma po prostu dodatkowe dwie łapy pod radar, tak? Takie same są dla RS i zwykłych?

dinxy.png

bezdinxow.png

Dnia 12.09.2016 at 20:05, rrobert napisał:

manetka

Taka? Jaki ma numer?

manetka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

można. ale  wszystko zależy co masz za radar. w ostateczności trzeba będzie wymienić radar na inny. u ciebie będzie to tylko wymiana manetki + radaru + kodowanie, całą instalacje już masz w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do ACC jest niezbędne Front Assist?

rrobert, jako początek poważniejszych modów muszę wymienić Gateway na High

jaki polecasz? - w planach xenony i light assist - z modów do których szybszy gateway jest niezbędny 

Edytowane przez jeremy_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rrobert napisał:

można. ale  wszystko zależy co masz za radar. w ostateczności trzeba będzie wymienić radar na inny. u ciebie będzie to tylko wymiana manetki + radaru + kodowanie, całą instalacje już masz w samochodzie.

U mnie siedzi  5Q0 907 572 F (Component: ACC Bosch MQB H05 0400)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team