Skocz do zawartości

Retrofit ACC 210km/h


rrobert

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, popatrzyełem sobie na pompę i nie wiem jak otworzyć wtyczkę. Miejsca jest tam tyle, że ledwo to dotykam. Wtyczka ma czerwoną zawleczkę - słabo widać, a boję się że jak coś połamię to już nigdy ABSu nie będę pewny ... w górę,  w dół czy jak tą czerwoną dźwignię? 

0_20190322_174212.jpg

Edytowane przez Jaroo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem ? dzieki

Najpierw wyłączyłem accu, później wtyczkę, i podłączenie w odwrotnej kolejności. 

1. Wtyczka na 38 pinow - czyli od 0 nie za bałdzo?

2. Kupa błędów po uruchomieniu samochodu (esp, ciśnienie w oponach, lane assistant, start stop) - co z tym zrobić?

20190324_175736.jpg

20190324_180311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to temat rozpoznany. Radar jest, ABS pewnie tylko od 30 wzwyż, ewentualna późniejsza wymiana. To co dalej? Nie do końca rozumiem proces uruchamiania ACC. Zakładając, że będzie to działać na tych klockach które mam w samochodzie to trzeba funkcję ACC jeszcze aktywować?  Czy trzeba jeszcze zmieniać firmware, kodowanie itd w podzespołach? 

Aaaa, no i jeszcze guziczki na kierownicę albo przełączniki z kontrolą ACC ...

Pisałeś o gościu który może aktywować ACC zdalnie? Ja jestem często w Wawie lub w Katowicach, albo w drodze pomiędzy nimi. Mamy kogoś w tych okolicach kto pomoże w aktywacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja, aktywacją, ale jeszcze manetki jakieś muszę kupić bo nic nie ustawię w tym tempomacie. Ja mam taki zestaw jak na zdjęciu z auta.

Co mam dokupić: inne guziki czy manetki z trzema wajchami? A jak wymienię guziki to gdzie mogę przenieść obsługę funkcji które się tam znajdują ...

Znalazłem takie wajchy na alledrogo: (ACC 5Q0953507BH OCTAVIA III)

image.thumb.png.d18aca18f2dd83861529f69b4be6741b.png

20190329_164817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz cały moduł z manetkami jak na górnym zdjęciu (poszukaj wersję z manetką od kierunków bez klawisza asystentów, gdyż masz go w kierownicy.

Przycisków w kierownicy nie ruszasz.

Czujniki ABS z tyłu też musisz zmienić oraz dolną osłonę kolumny kierownicy.

Przeczytaj cały wątek sobie

Edytowane przez balard12 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czysto teoretycznie, jakbym kupił manetkę z guzikiem asystentów to można tak zakodować że będzie działać guzik w kierownicy i w manetce?

Tak podpytuję, bo używane manetki bez tego guzika są o 150 zeta droższe niż mniej "wytarte" odpowiedniki z tym guzikiem. Ewentualnie może jest możliwość przełożenia z mojego przełącznika zespolonego samej "pałki" do kierunkowskazów?

Edytowane przez Jaroo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A mam pytanie jeśli założę "pająk" z wersji z ACC ale bez aktywowania jego to czy ta mała manetka będzie załączać standardowy tempomat  czy będzie waliło błędami bez kodowania, bo mam na oku pajaka z ACC i się zastanawiam czy po zalozeniu do czasu aktywowania ACC nie będzie problemów z innymi systemami i tempomatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team