Skocz do zawartości

Retrofit ACC 210km/h


rrobert

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, mez2008 napisał:

Jaka to jest wersja przełączników?

5Q0 953 507 CC 

400 brutto z faktura VAT

35 minut temu, Gecon napisał:

Tak. Cena od 500€ 

A ile kosztuje aktywacja przed liftem?

Edytowane przez Jaroo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam na jaki radar mogę zmienić i jaki szukać jak oryginał był 5Q0907561B  zakupiłem kiedyś z końcówką D ale jest prawdopodobnie uszkodzony i niemożna go dopisać, nie zależy mi na acc tylko żeby ruszył mi front assist. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2019 at 18:58, MGro napisał:

Witam. Mam pytanie czy Ktos z Was wymieniał pompę ABS? Po odkręceniu pompa nie przechodzi góra żeby ja wyjąc czy jest jakaś metoda żeby ta pompę wyjąc? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. 

trzeba opuścić silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BUBER. możesz założyć maksymalnie do wersji 5Q0907561K - masz radar MRR1Plus - jak masz swap fabryczny na front assist - to trzeba zdjąc online CP i przypisać do auta, przywrócić twój swap do nowego radaru,ewentualnie wgrać parametry  lub zrobić kalibrację radaru nowego jak będzie taka potrzeba.

Ewentualnie mozesz do kupić wersję jak miałeś i zrobić update softu do K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

od jakiegoś czasu szukam możliwości rozszerzenia możliwości swojego auta. Posiadam wersje bez kamery na podszybiu ale za to z front asistem i "zwykłym" tempomatem. Nie ukrywam, że szansa na ACC (choćby do 160km/h) wydaje się ciekawa.

Poczytałem wątek i dowiedziałem się, że muszę sprawdzić jaką wersje mam radaru . Mam VCDS gdzie wykonam auto scan.

Co jeszcze mam sprawdzić ?

jest to superb III 2015

dzieki

Edytowane przez Danielek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@rrobert Jak odblokować ACC DO 210km/h ? 
mam ACC DO 160km/h i zatrzymuje się do 0, autko z DSG, 2016 rocznik, sterownik wersja HIGH

Edytowane przez patrykz1133 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=45]rrobert[/mention] Jak odblokować ACC DO 210km/h ? 
mam ACC DO 160km/h i zatrzymuje się do 0, autko z DSG, 2016 rocznik, sterownik wersja HIGH
Odblokować się nie da. Wymiana radaru na taki który robi 210 km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bandini napisał:
4 godziny temu, patrykz1133 napisał:
[mention=45]rrobert[/mention] Jak odblokować ACC DO 210km/h ? 
mam ACC DO 160km/h i zatrzymuje się do 0, autko z DSG, 2016 rocznik, sterownik wersja HIGH

Odblokować się nie da. Wymiana radaru na taki który robi 210 km/h

A jak sprawdzić jaki obecnie mam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, balard12 napisał:

@Bandini prędkość 210 km/h nie jest kwestią radaru - jest to kwestia SWAP-u - prędkość działania ograniczona jest SWAP-em.

Nie da się tego oficjalnie przeskoczyć.

SWaP to jedna sprawa, a sensor to inna sprawa.

Wygląda to mniej więcej tak.

Radary możemy podzielić na dwie kategorie:

LRR – Long Range Radar – sensory dalekiego zasięgu (do 250m, do 210km/h) – radar okrągły.

MRR – Middle Range Radar – sensory średniego zasięgu (do 160m, do 160km/h lub do 210km/h we współpracy z kamerą do Lane Assist) – radar płaski.

Radary LRR były montowany w Golfie 7 oraz Octavii mniej więcej do połowy 2013 roku, w wersji G – ograniczonej programowo do 160km/h. Ten wariant radaru jest bardzo drogi w produkcji. Jest on standardem w klasie premium – jest seryjnie montowany w Audi A3, w wersjach do 210km/h. VW dopiero końcem 2013 roku zaczą montowanie radarów MRR do swoich samochodów. Są one dużo prostszej budowy, posiadają mniejszą czułość i niższy zasięg działania. Aby uzyskać możliwość działania do 210km/h muszą być połączone z kamerą Lane Assist montowaną na szybie.

Zakładając radar LPR wystarczy zdjąć ochronę komponentu w przypadku radarów MRR poza zdjęciem ochrony komponentu konieczne jest wgranie licencji SWaP.

1 godzinę temu, patrykz1133 napisał:

A jak sprawdzić jaki obecnie mam? 

np. Autoscan VCDS lub inny interfejs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bandini napisał:

SWaP to jedna sprawa, a sensor to inna sprawa.

Wygląda to mniej więcej tak.

Radary możemy podzielić na dwie kategorie:

LRR – Long Range Radar – sensory dalekiego zasięgu (do 250m, do 210km/h) – radar okrągły.

MRR – Middle Range Radar – sensory średniego zasięgu (do 160m, do 160km/h lub do 210km/h we współpracy z kamerą do Lane Assist) – radar płaski.

Radary LRR były montowany w Golfie 7 oraz Octavii mniej więcej do połowy 2013 roku, w wersji G – ograniczonej programowo do 160km/h. Ten wariant radaru jest bardzo drogi w produkcji. Jest on standardem w klasie premium – jest seryjnie montowany w Audi A3, w wersjach do 210km/h. VW dopiero końcem 2013 roku zaczą montowanie radarów MRR do swoich samochodów. Są one dużo prostszej budowy, posiadają mniejszą czułość i niższy zasięg działania. Aby uzyskać możliwość działania do 210km/h muszą być połączone z kamerą Lane Assist montowaną na szybie.

Zakładając radar LPR wystarczy zdjąć ochronę komponentu w przypadku radarów MRR poza zdjęciem ochrony komponentu konieczne jest wgranie licencji SWaP.

np. Autoscan VCDS lub inny interfejs

Mam lane assist i MRR, wiec z tego co przeczytałem da się zrobić 210km/h we współpracy z kamera lane assist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - przy LRR (A3, GOLF 7 i Octavia na początku produkcji)  - nie trzeba mieć Swap-a, bo sam radar tego nie potrzebuje - wystarczy kodowanie,

Ale jak ma MRR to bez SWAP-a się nie obejdzie (prostokątny), żeby zwiększyć prędkość do 210. Nie ma bata.@patrykz1133 musiałby zmienić radar na LRR (okrągły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - przy LRR (A3, GOLF 7 i Octavia na początku produkcji)  - nie trzeba mieć Swap-a, bo sam radar tego nie potrzebuje - wystarczy kodowanie,
Ale jak ma MRR to bez SWAP-a się nie obejdzie (prostokątny), żeby zwiększyć prędkość do 210. Nie ma bata.[mention=4033]patrykz1133[/mention] musiałby zmienić radar na LRR (okrągły)
To też napisałem w pierwszym moim poście, że musi zmienić radar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bandini napisał:
2 godziny temu, balard12 napisał:
Tak - przy LRR (A3, GOLF 7 i Octavia na początku produkcji)  - nie trzeba mieć Swap-a, bo sam radar tego nie potrzebuje - wystarczy kodowanie,
Ale jak ma MRR to bez SWAP-a się nie obejdzie (prostokątny), żeby zwiększyć prędkość do 210. Nie ma bata.[mention=4033]patrykz1133[/mention] musiałby zmienić radar na LRR (okrągły)

Czytaj więcej  

To też napisałem w pierwszym moim poście, że musi zmienić radar.

Jaki koszt takiej zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej,
przymierzam się do retrofitu ACC do mojej O3 MY2015. Mam już radar 5Q0907541P, jeszcze bez miany w OC i większość rzeczy już na oku, oprócz wiązki.

Dnia 16.11.2017 at 14:43, Namo napisał:

Lista części pod ACC dla O3 RS.

(...)

4F0972708 + przewody z pinami 130,20 zł w ASO

Gotowa wiązka pod ACC 130, zł

Nie rozumiem po co przewody z pinami i do tego wiązka pod ACC? Wiązka to CRS941.5E.ACC.01 https://www.carsystems.eu/skoda-octavia-5e-acc-automatic-distance-control-wiring-set-retrofit,id3158.html

Gdzie ten radar się wpina, do gatewaya, jakieś inne miejsce?

A może taka wiązka by była odpowiednia?
https://www.aliexpress.com/i/4000440310942.html?spm=2114.12057483.0.0.79a23431S2E4iw

Zwłaszcza, że mam już extender J533 https://www.aliexpress.com/item/4000334862080.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2cc24c4dbROTP0

przygotowany pod przyszłościowego Open Pilota (comma.ai)

W golfach niby to ma być wpięte w TIUL:
min_7b97a668d87652fb95986ec53217.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, zrobiłem tego retrofita, choć jeszcze coś z kodowaniem jest nie tak.
Pytanie do @rrobert lub @Namo moglibyście się podzielić AutoSkanem VCDS z waszych samochodów? Udało Wam się zrobić elektryczny ręczny?

Podpowiedź, dla aut z 4x4, potrzebne są inne czujniki niż WHT003864A. Trzeba użyć: WHT 003 856 B i WHT 003 857 B, mogą też być wersje A, jeden jest lewy, drugi prawy. I chodzi o to, że one są dwukierunkowymi czujnikami Halla i potrafią wykryć kierunek poruszania się koła, potrzebne są też do PLA3.0. Jeśli by zapoznać się z dokumentem dotyczącym kodowania pompy ABS 30 Bajtowej, to te czujniki koduje się na Bajcie 26:

Byte26 Wheel Speed Sensors Byte Information
Bit 0~1 Front Left Wheel Speed Sensor Type Bit 0 &1 unchecked Without Hill Hold Control (PR. UG0)
Bit 2~3 Front Right Wheel Speed Sensor Type Bit 0 checked With Hill Hold Control (PR. UG1, UG5)
Bit 4~5 Rear Left Wheel Speed Sensor Type========> Bit 4 & 5 unchecked Standard Wheel Speed Sensor
    Bit 4 checked Bi-Directional Wheel Speed Sensor (Multi-Link Rear Suspension)
    Bit 4 & 5 checked Bi-Directional Wheel Speed Sensor (Torsion Bar Rear Suspension)
    Bit 6 checked 1.6 TDI/2.0L Gasoline/3.6L VR6
Bit 6~7 Rear Right Wheel Speed Sensor Type========> Bit 6 & 7 unchecked Standard Wheel Speed Sensor
    Bit 6 checked Bi-Directional Wheel Speed Sensor (Multi-Link Rear Suspension)
    Bit 6 & 7 checked Bi-Directional Wheel Speed Sensor (Torsion Bar Rear Suspension)

Z tego też można wyczytać, że różne kodowanie jest dla różnych typów zawieszeń, a w MQB to jest związane z rodzajem silnika.

Kodowanie pompy ABS, jest bardziej skomplikowane, bo robi się to na Bajcie 24:

       
Byte24   Byte Information
Bit 0 Restart when reversing (Translated from German) Bit 1~4 unchecked Without ACC, Without Front Assist, Without AEB (PR. 8T0, 8T2)
Bit 1~4 ACC Settings=======================> Bit 4 checked Without ACC, With Front Assist, With AEB (PR. 8T0, 8T2)
    Bit 2 & 4 checked With ACC, With Front Assist, With AEB (PR. 8T5/8T7)
#NAZWA?   Bit 1, 2 & 4 checked With ACC (Follow to Stop), With Front Assist, With AEB (MK100IPB)
    Bit 3 & 4 checked With ACC (Stop & Go), With Front Assist, With AEB (MK100IPB)
Bit 5 PLA3.0 Installed    
Bit 6 PLA3.0 related    
Bit 7 Trailer Assist Installed    

Więc najwyższe bity są dla samochodów z PLA i hakiem.

Odpowiadając sobie samemu co do tego jakie okablowanie brać, to to z Ali wydaje się być najlepsze i od tego sprzedawcy warto kupić najbogatszą wiązkę z radarem połączonym z kamerą i zawierającą wtyk do kamery w osobnej wiązce.

Co do radarów, to te okrągłe mają podobno wadę w postaci braku możliwości wykrywania pieszych w FA.

Edytowane przez fri.K
dodałem link do dokumentu kodowania pompy ABS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wada tylko wersja. dopiero te po fl montowane w atrapie mają rozpoznawanie pieszych.  w bajcie 24 bit 7 odpowiada za asystenta manewrowania z przyczepą i do tego musi być odpowiednia kamera cofania

kodowanie 16 - jezeli nie masz w manetce od wycieraczek sterowania komputerem powinno być 6C10 

jak chcesz usunąć błędy nie wiedząc co one znaczą 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc @rrobert

Kodowanie 16: Steering wheel to 6C10 i to od razu wyeliminowało błędy w 16, a w Instruments sam namieszałem próbując uruchomić ACC, wystarczyło przywrócić kodowanie do tego, co było przez rozpoczęciem zabaw.

ACC działa, zero błędów.

Czy da się bez elektrycznego hamulca i wymiany pompy ustawić w 01 Engine Bajt 5 tak, by bit 5-6 był:

Cytat

60 Adaptive Cruise Control (ACC) with Front Assist/Stop-Function installed [Pr-8T3/8T8]

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team