Skocz do zawartości

Retrofit ACC 210km/h


rrobert

Rekomendowane odpowiedzi

OK, jutro spróbuję zacząć od ABS, z badziewnymi interfejsami zajmuje to dłużej, bo nie wiadomo kiedy ten zawiśnie. Wydaje mi się, że gdy ustawiałem 16 (Follow to stop) w B24, to dostawałem "request out of range", ale dla pewności jutro powtórzę, bo inne błędy mogły się na to wszystko nakładać. Obecnie mam 14, czyli "PR. 8T5/8T7".

Nie sprawdzałem jeszcze ile max jest na ACC, samo CC było na 210km/h. Radar jest od A3, więc zakładam, że 210km/h, sprawdzę i dam znać.

Edit
ACC 210km/h, ABS nie przyjmuje 16 na B24, "request out of range". Może on sprawdzać najpierw, czy odpowiednia wartość jest w 01 Engine?

Edit2:
Jeśli najpierw ustawię w 13-Auto Dist. Reg w Byte 2 Follow to stop z pozostałymi ptaszkami* oprócz boost, to dostaję ROoR (request out of range), ale jak dodam EHB (elektryczny ręczny), to kodowanie jest przyjmowane, tylko od razu wyskakują błędy, wyłącza się ACC i świeci spirala na desce. To pozwala mi zakodować w 01 Engine Bajt 5 na 60 ACC with FA, wtedy znika spirala, ale pojawiają się błędy w ABS. Jednak nawet wtedy w ABS nie mogę ustawić w B24 wartości 16, bo ROoR.

*o co chodzi z boost w tym bajcie?

Edytowane przez fri.K
wyniki testów (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Dołączam się do tematu. Posiadam OCTAVIA MY2015 z radarem płaskim Front Assist oraz Lane Assist bez ACC. Dołożyłem manetki, pytanie czy jest możliwość zakodować VCDSem, aby działał ACC do 160 km/h ?

Po samym założeniu nie działa tempomat, a po próbie zmiany kodowania wyskakują błędy:

Address 13: Auto Dist. Reg (J428)       Labels:| 5Q0-907-572-V1.clb
   Part No SW: 5Q0 907 572 F    HW: 5Q0 907 572 F
   Component: ACC Bosch MQB H05 0400  
   Serial number: 19061503270491
   Coding: 00001E00FE033B
   Shop #: WSC 73430 031 00000
   ASAM Dataset: EV_ACCMRRBoschVW372 001016
   ROD: EV_ACCMRRBoschVW372_VW26.rod
   VCID: 3A7B87EFBD5F905605-806E

Address 01: Engine (J623-CHHA)       Labels:. 06K-907-425-V1.clb
   Part No SW: 5G0 906 259 C    HW: 06K 907 425 B
   Component: 2.0l R4 TFSI  H13 0001  
   Revision: --H13---    
   Coding: 0C1D001A4474010B1000
   Shop #: WSC 73430 031 12345
   ASAM Dataset: EV_ECM20TFS0205G0906259C 001004
   ROD: EV_ECM20TFS0205G0906259C.rod
   VCID: 2E53BBBF71174CF6A9-807A

1 Fault Found:
22008 - No Communications with Cruise Control (Front) Distance Sensor 
          U0235 00 [047] - -
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    
                    T_ES: 4 min
                    Cruise control switch actuation-Main switch: not activated
                    Cruise control switch actuation-Setting: not activated
                    Cruise control switch actuation-Activation: not activated
                    Cruise control switch actuation-Status: OK
                    Cruise control switch actuation-Accelerate: not activated
                    Cruise control switch actuation-Decelerate: not activated
                    Cruise control switch actuation-Cancel: not activated
                    Cruise control switch actuation-Main switch hardware: not activated
                    Cruise control switch actuation-Coding: plausible
                    Cruise control switch actuation-Limit function: not selected
                    Cruise control switch actuation-Limit button: not activated
                    Cruise control switch actuation-Main switch CAN: not activated
                    Cruise control switch actuation-Large increment: not activated
                    Cruise control switch actuation-Control component verified: Yes
                    STATE_ERR_ABC_PRED: 5

Readiness: 1010 0001

Czy mogę prosić o kodowanie aby działał tempomat z manetki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kodu SWaP nic nie zrobisz żadnym kablem, nawet choć by był ze złota.
Myślę, że i tak będziesz musiał wymienić radar, a później cała reszta. Ochrona Komponentu, SWaP i kodowanie. Przygotuj trochę grosza i bookuje termin u rrobert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Czesc

Odświezam temat bo watek był ciągniety dosyć dawno. Nie wyczytalem jednoznacznej odpowiedzi. Mam octavie 3 fl 2017 z radarem front assist. Nie posiadam kamery do lane assist. Mam manetkę tempomatu z limiterem. Jest szansa odblokować acc czy coś trzeba wymieniać? Dodam ze skrzynia dsg7

Edytowane przez Rajczan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć hej 🙂
Czy któryś z radarów o oznaczeniach 5WA907572A lub 2Q0907561J będzie kompatybilny z O3 FL 1.5 TSI z 2019 roku?
Obecnie mam tylko podstawowy tempomat i kamerę z line assist, a chciałbym doposażyć autko w ACC i FrontAssist 🙂

Edytowane przez ptasiek2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ptasiek2 napisał:

Cześć hej 🙂
Czy któryś z radarów o oznaczeniach 5WA907572A lub 2Q0907561J będzie kompatybilny z O3 FL 1.5 TSI z 2019 roku?
Obecnie mam tylko podstawowy tempomat i kamerę z line assist, a chciałbym doposażyć autko w ACC i FrontAssist 🙂

do o3 fl musi być radar 3qf907572a + wymiana manetek i instalacji.  ale będzie działał jak w manualu. jak ma działać jak fabrycznie czyli hamowanie do "0" to trzeba wymienić pompę abs

Dnia 9.11.2022 at 06:08, Rajczan napisał:

Czesc

Odświezam temat bo watek był ciągniety dosyć dawno. Nie wyczytalem jednoznacznej odpowiedzi. Mam octavie 3 fl 2017 z radarem front assist. Nie posiadam kamery do lane assist. Mam manetkę tempomatu z limiterem. Jest szansa odblokować acc czy coś trzeba wymieniać? Dodam ze skrzynia dsg7

musisz zamontować radar acc i aktywować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rrobert napisał:

do o3 fl musi być radar 3qf907572a + wymiana manetek i instalacji.  ale będzie działał jak w manualu. jak ma działać jak fabrycznie czyli hamowanie do "0" to trzeba wymienić pompę abs

musisz zamontować radar acc i aktywować

Dzięki za odpowiedź. Tak pomyślałem, czy w ogóle ACC albo FrontAssist będzie działał w przypadku manualnej skrzyni biegów?

Co masz na myśli mówiąc wymiana instalacji? Bo manetki rozumiem, jest jedna dodatkowa więcej niż przy tradycyjnym

Edytowane przez ptasiek2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.12.2022 at 21:40, rrobert napisał:

jak nie było radaru to trzeba go jakość podłączyć do instalacji 

a czemu ma nie działać miałem w swojej i sobie chwaliłem   

Jak to wygląda w przypadku kiedy mam front assist a chciałbym radar do 160 km/h ? 

Pacjent skoda superb 3 2017r DSG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda w przypadku kiedy mam front assist a chciałbym radar do 160 km/h ? 
Pacjent skoda superb 3 2017r DSG 
Wygląda to tak jak było już wyżej pisane. Wymieniasz radar, swap, component protection, kodujesz i ogień na 160 lub 210 km/h
No i jeszcze parę kabelków plus wajcha do tempomatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rrobert napisał:

Jak jest front assist to tylko swap kodowanie wymiana manetki i osłony 

masz jakieś numery części żebym upolował i jak już skompletuje zestaw to do Ciebie podjadę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team