Skocz do zawartości

Stage 0,5 do 2.0 TSI CHHB od CompSport


gmatkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, adamwo napisał:

Boxa tylko mierzą, niestety z tego co wiem możliwości strojenia nie ma. Lepiej iść od razu w stage 1 lub wyżej. Box to strata kasy, wiem z autopsji :)

jak ktoś ma leasing i gwarację to jest z tym Stage 1 problem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamwo a właśnie że jest problem ;) Dopóki wszystko hula to gitara, ale jak padnie cosik (turbo,silnik) to na bank będzie jazda że był modzony. Fakt, jeszcze takiego przypadku nie było, ale nikt nie chciałby się przekonywać, tym bardziej w polskich warunkach (nawet TVN Turbo nie pomoże :P ). Ja mam BOXa i jakby co to wypinam w pare minut. A na grubsze mody jeszcze przyjdzie czas, na razie trzeba opanować to co jest :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gmatkowski napisał:

jak ktoś ma leasing i gwarację to jest z tym Stage 1 problem :-)

moze jestem zlym przykladem ale co tam :D

mam leasing

po 3 tyg od zakupu auta mialem boxa, wyszlo 290
po 3 miesiacach zrobilem downpipe, dolot powietrza, wyszlo 343
jakos po miesiacu dorzucilem reszte wydechu, moc bez zmian, turbina nie pozwala
po 10 miesiacach zmienilem turbo na te z golfa 7r, intercooler forge, wyszlo prawie 400

z perspektywy czasu olalbym boxa i stage2, jak juz to robic stage1 (czyli tylko soft) , wychodzi ci jakies 310-320 koni i duzo ladniejszy przebieg momentu niz w boxie (bo w boxie za bardzo nie postroisz) a pozniej od razu stage3

generalnie musisz sobie zadac pytanie, czy po zwiekszeniu mocy, jesli cos sie wysra to stac cie na wyplucie nagle np 5k, czy cie nie stac

mowie o jakiejs grubszej awarii, bo akcje typu cieknaca pompa paliwa, klocki hamulcowe 'z luzem' czy zjebane spryskiwacze reflektorow naprawiali mi na grawancji, a mialem wtedy stage2 i aso nie robilo problemu


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, anomal napisał:

 moze jestem zlym przykladem ale co tam :D

mam leasing

po 3 tyg od zakupu auta mialem boxa, wyszlo 290
po 3 miesiacach zrobilem downpipe, dolot powietrza, wyszlo 343
jakos po miesiacu dorzucilem reszte wydechu, moc bez zmian, turbina nie pozwala
po 10 miesiacach zmienilem turbo na te z golfa 7r, intercooler forge, wyszlo prawie 400

z perspektywy czasu olalbym boxa i stage2, jak juz to robic stage1 (czyli tylko soft) , wychodzi ci jakies 310-320 koni i duzo ladniejszy przebieg momentu niz w boxie (bo w boxie za bardzo nie postroisz) a pozniej od razu stage3

generalnie musisz sobie zadac pytanie, czy po zwiekszeniu mocy, jesli cos sie wysra to stac cie na wyplucie nagle np 5k, czy cie nie stac

mowie o jakiejs grubszej awarii, bo akcje typu cieknaca pompa paliwa, klocki hamulcowe 'z luzem' czy zjebane spryskiwacze reflektorow naprawiali mi na grawancji, a mialem wtedy stage2 i aso nie robilo problemu


 

Generalnie tak, z kasa by nie bylo problemu ... Boje sie jedynie reakcji aso/leasing i jakiejs uber kary ... 310KM to juz brzmi dumnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, anomal napisał:

ale skąd leasing ma wiedzieć że coś robisz z autem? 

Też tak sądzę, że się nie dowiedzą, a nawet jakby wiedzieli to jak płacę na czas to co mieli by zrobić.... Karę kazać zapłacić?, tylko za co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w aso za kazdym razem spr kompa pod katem ew modyfikacji zwlaszcza w RS. Taka dostalem informacje od znajomego co pracuje w ASO wiec troche sie obawiam sytuacji takiej ze pojade do serwisu z jakas glupota a oni info o modzie przekaza leasingowi (to w koncu ta sama firma!) a Ci ostatni kaza mi no od razu splacic 100k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w ASO z 7 razy i nikt mi nic nie mówił,  a jak podnieśli auto to od razu było widać że wydech jest inny,  więc wiadomo było,  że coś modzone 

oni ci zaczną szukać jak przyjedziesz ze stagex mając problem z turbina np,  wtedy będą chcieli na ciebie winę przeniesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gmatkowski napisał:

Z tego co wiem to w aso za kazdym razem spr kompa pod katem ew modyfikacji zwlaszcza w RS

Ja byłem raz na wymianie oleju po roku czasu i nawet nie podpinali pod kompa... Teraz w marcu będzie jakiś większy przegląd i będą podpinać pod kompa i się okaże czy coś zauważą. Zresztą sam powiem że jest 400 koni :)

@anomal był w ASO podpinali pod kompa, nawet sam Im mówił, że jest Stage 2 i nie ma żadnych nieprzyjemności z leasingodawcą. 

Ja bym się tym w ogóle nie przejmował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, adamwo napisał:

@bolo81 szkoda zycia na boxa ;)

@adamwo Nie prowokuj, bo podjade do kompotów :P

@anomal  w 100% się z Tobą zgadzam. Gdybym mógł cofnąć czas to zdecydowałbym się jednak na Stage 1 ( prawie o połowe tańszy a ok 30KM więcej od BOXa).  Co do Stage 3 to wiadomo że by się chciało, ale prawie 20k trzeba wydać, a gdzie jeszcze zawiecha, dobry felunek i tak dalej i tak dalej. Mody wciągają :) A mając takie osiągi to trzeba albo na tor jeździć albo na jakieś wyścigi, bo na ulicy to już seria robi miazge a co dopiero taki 400 konny bolid :)

Edytowane przez bolo81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gmatkowski napisał:

w aso za kazdym razem spr kompa pod katem ew modyfikacji zwlaszcza w RS

Bzdury na resorach, oni nie sprawdzają nic poza tym co mają w zleceniu. ASO to oddzielny podmiot gospodarczy z logiem Skoda, każda godzina serwisu ma zarabiać. Kto zapłaci za sprawdzanie mapy silnika i ewentualną analizę modyfikacji każdej Rski na przeglądzie lub drobnych naprawach? Dopiero jak tłoki wyjdą bokiem i klient będzie próbował to wepchnąć na gwarancję to zaczną się ekspertyzy.

Poczekajcie co się będzie działo jak @GrabowskiRRT przeczyta ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo Dokładnie jak piszesz, ja jadąc do ASO zawsze mowie ze mam stage 2 i maja broń boże nie wgrywać mi jakiegoś nowego softu silnika gdyby takowy wyszedl, najlepiej mówię jakby nie podpinali kompa. Mam kabelek co jakiś czas sam mogę błędy sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To takie pytanko bo chcę zrobić boxa u siebie ze strojeniem bo ponoć da się w tych boxach z wyzej półki.
- co to jest cofanie zapłonu i czy wystepuje one tylko na boxach?

- czy po boksie czuć znaczną poprawę przy tych 290KM?
- czy polecacie tuneforce w Poznaniu ?

-czy zawsze musze lać te PB98?

 

Edytowane przez Rolek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum sa praktycznie same boxy z compsport.pl - cena 3500 z hamownia, wychodzi ok 280-290koni 450nm i ich bym ci polecil, bo to sprawdzone boxy

seria robi ok 6-6.5 do setki w zaleznosci od bonusu z fabryki, i jakies 18-19 100-200, czyli lacznie 25-26s do 200

po boxie @maro mial 5.7 do setki w dsg w seryjnych bridgestonach i 14 (albo 13.8, nie pamietam) 100-200, wiec w okolicach 19-20 do 200, urywasz jakies 5-6s

tak, trzeba tankowac 98 lub wiecej

tu masz filmik jak @maro mi odjezdza, jak mial 290 a ja 243 (seria)
 

Edytowane przez anomal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rolek napisał:

Na filmie cieżko określić różnicę między serią a boxem.

Dużo tych kabli do wpinania jest?

Jak ciezko? Anomal z seria nagrywa, czerwona z boxem odjezdza. Na niebieskie nie patrz, to inne auto, weszło w kadr przez przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team