Skocz do zawartości

Karczol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 23.03.2017 at 18:39, Adriandeska napisał:

Powiem tak, dużo osób mnie ostrzegało przed gwintem AP, że niby taki beton

to chyba byli naćpani bo AP to bodajże najbardziej komfortowy gwint na rynku ;)

Dnia 24.03.2017 at 08:01, cianek napisał:

Z instalacją tego lepiej dać do warsztatu, czy jest człowiek w stanie ogarnąć samemu na podstawie yt?

jesteś w stanie sam ogarnąć. dużo czasu zaoszczędzi Ci założenie nowych mocowań amortyzatora na przód, żebyś nie musiał używać ściągacza do sprężyn. za parę zł każdy warsztat założy Ci te mocowania a Ty będziesz mógł wyjąć obecne kolumny i założyć gotowe AP, bez potrzeby ściskania sprężyn 2 razy.

z tyłu natomiast bardzo przydałby się pneumat do odkręcenia mocowań tylnego amortyzatora - śruby są dość głęboko w nadkolu i ciężko dojść grzechotką. polecam również odkręcenie wahacza przy piaście - ułatwi to wrzucenie sprężyn (tu również przyda się pneumat). pamiętaj tylko żeby skręcać wahacz z powrotem "pod obciążeniem" - możesz podlewarować wahacz aż auto zacznie się podnosić - będzie łatwiej dojść niż po założeniu koła i opuszczeniu auta.

ja natomiast zniechęciłem się do AP po cyrkach z reklamacją. łącznie 3 miesiące czekałem na założenie zawieszenia z powrotem na auto. od sprzedawcy dowiedziałem się, że sprężyny pękają bo producent miał partię wadliwego materiału, więc pęknięcia pewnie będą nadal się trafiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cianek napisał:

To na http://mapet-tuning.com/sklep/16910-octavia jest po 2219. Wiem, że przy zamówieniach grupowych u nich też można dostać jakiś rabat.

To trzeba brać, bo cena promocyjna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Best-Performance płaciłem 2250 zł.
Geometrii nie trzeba ustawiać bo nie rozpina się elementów odpowiedzialnych za zbieżność/kąty. Oczywiście do pewnego stopnia obniżenia, bo przy zejściu na max w dół trzeba ustawić kąty, przez obniżenie robi się negatyw.

Wysłane ONEPLUS 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie gwintu w poprzednim aucie mechanik powiedział, że nie muszę robić geometrii, ale pojechałem to zweryfikować. kąty z tyłu wyszły odrobinę poza tolerancję ale i tak nie można było ich skorygować. po wymianie gwintu w Skodzie też pojechałem na sprawdzenie i wszystko było w granicach tolerancji. więc albo tamten mechanik mówił prawdę albo się nie zna a ja po prostu mam szczęście ;)

4 godziny temu, Namo napisał:

ASO mi się zaoferowało założyć gwint za 500 zł wraz z geometrią. 

ja zapłaciłem 250 zł poza ASO, doliczając geometrię możesz być i tak 150 zł do przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team