Skocz do zawartości

Karczol

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

to mój pierwszy post na forum :)

Planuję obniżenie RSki, padło na gwint AP bo już na takim jeździłem i byłem zadowolony.

Pytanie nr 1, do właścicieli Octavii, którzy jeżdżą na AP: gdzie kupiliście, czy macie jakieś rabaty u sprzedawców?

Pytanie nr 2: skąd mam wiedzieć jaką mam średnicę lagi? Wiem, że są 2 wersje, 50 i 55 mm.

Pytanie nr 3: czy jest tu dział/wątek z przywitaniami? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karczol napisał:

Pytanie nr 1, do właścicieli Octavii, którzy jeżdżą na AP: gdzie kupiliście, czy macie jakieś rabaty u sprzedawców?

Ja mam KW, ale wiem, że inni AP zamawiali i zakładali w Best Performance w Częstochowie - zresztą ja u nich też zamawiałem i zakładałem. W miarę szybko, sprawnie - polecam :)

2 godziny temu, Karczol napisał:

Pytanie nr 2: skąd mam wiedzieć jaką mam średnicę lagi? Wiem, że są 2 wersje, 50 i 55 mm.

W O3 RS jest 55 mm, więc w O2 RS będzie to samo. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ucho235 napisał:

wiem, że inni AP zamawiali i zakładali w Best Performance w Częstochowie - zresztą ja u nich też zamawiałem i zakładałem. W miarę szybko, sprawnie - polecam :)

widzę, że Best Performance robi również wydechy, a to jest kolejny punkt na liście to-do w RSce - może uda się ogarnąć 2 tematy na raz :) dzięki za kontakt, zapytałem o ceny, zobaczymy czy są konkurencyjni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ucho235 napisał:

wiem, że inni AP zamawiali i zakładali w Best Performance w Częstochowie - zresztą ja u nich też zamawiałem i zakładałem. W miarę szybko, sprawnie - polecam :)

widzę, że Best Performance robi również wydechy, a to jest kolejny punkt na liście to-do w RSce - może uda się ogarnąć 2 tematy na raz :) dzięki za kontakt, zapytałem o ceny, zobaczymy czy są konkurencyjni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 1bizkit napisał:

Wszystkie O2Rs maja 55mm. Uważaj przy zamawianiu żeby zamówili gwint odpowiednimi obciążeniami osi.

na gwincie AP zrobiłem już ponad 20.000km i jestem bardzo zadowolony.

miałem ten problem w poprzednim aucie, BMW E46. tył był za miękki bo dostałem sprężyny dla mniejszego obciążenia osi (mimo, że na opakowaniu dop. obciążenie było właściwe, to symbole na sprężynach wskazywały coś innego, wpakowali nie te sprężyny do paczki). producent przysłał inne, tył zrobił się trochę twardszy ale nadal potrafił dobić na nierównościach poprzecznych. podobno taki urok AP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, 1bizkit napisał:

@Karczol AP to stary i sprawdzony KW Variant 1

kiedyś gdzieś o tym czytałem, zrobiłem mały rekonesans i znalazłem info, że amortyzatory mają inną budowę wewnątrz. podobno Weitec robi zawias na bazie KW V1.

5 minut temu, Lukii napisał:

Ja ponad 10tys strzeliłem na AP w ostatnich 2 miesiącach i uważam ze stosunek jakości do ceny jest idealny. To super gwint na co dzień. 

Również zakup i montaż w BP w Częstochowie. Polecam.

w poprzednim wozie przejechałem 60k km na AP, z czego ok 55 na max obniżeniu przodu i byłem bardzo zadowolony z komfortu na tym zawieszeniu. chwilę przed sprzedażą auta byłem na stacji diagnostycznej zmierzyć amory i powychodziło 72-78%, więc nieźle. z tym, że podobno przy zawieszeniu sportowym używa się innej metody pomiaru (która nie była dostępna na urządzeniu na tej stacji) i wyniki mogą się różnić.

a powiedzcie mi, czy w BP przy montażu zawiasu posmarowali Wam gwinty smarem miedzianym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie smarowali ale wg mnie to dobrze bo przynajmniej syf sie nie przykleja. 

Szybciej wyczyścisz gwint z samego brudu niż jak się piach poprzykleja do smaru. 

Ja tez mam przod na samym dole. Dobija czasem jak sie wpadnie w większa dziurę lub na wyboju ale wg mnie jest to w normie i nie powoduje wypadania plomb ;)

Na ORI 18tkach z dystansem 15mm obcierały mi opony o nadkola przy wybojach. 

Na 19tkach 8x18 i ET 45 - bez dystansu - nic nie obciera. 

Edytowane przez Lukii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tyle ze do smaru przylega wszystko co sie spod kół sypie. 

Uwazam ze nie ma sensu tego robić. 


Właśnie nie chodzi o zalepienie całego gwintu smarem. Smar nakłada się pod nakrętkę (jeżeli kręcimy w dół) tak, żeby znalazł się między nakrętką a korpusem amortyzatora. To, co zostanie na wierzchu można wydmuchać sprężonym powietrzem.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2016 at 07:23, 1bizkit napisał:

Po całym sezonie skręciłem wczoraj gwint do góry o 3cm. Troszkę wd40 i poszło bez problemu bez jakiejkolwiek konserwacji innymi środkami 

Wrzuć fotki jakieś czy coś :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całym sezonie skręciłem wczoraj gwint do góry o 3cm. Troszkę wd40 i poszło bez problemu bez jakiejkolwiek konserwacji innymi środkami 


A na jakim obniżeniu jeździłeś dotychczas?

Wysłane z ONEPLUS 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trochę odświeżę temat bo jestem na etapie przygotowania do zmiany zawieszenia (powoli się kończy). No i tu pytanie mam odnośnie komfortu jazdy. Czy na tym AP jest twardziej niż na serii w RS? Żona mnie zabije jak tył będzie twardszy niż jest z racji, że jeżdżą tam dwie malutkie pociechy. Zastanawiam się właśnie nad AP i B12 pro kit. Głównie zależy mi na podobnym komforcie jak jest, obniżenie jest efektem wtórnym (który też jest mile widziany).

Będę wdzięczny za wszelkie porównania do zawieszenia RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, dużo osób mnie ostrzegało przed gwintem AP, że niby taki beton. A teraz po kilku miesiącach jazdy twierdzę, że komfort lepszy niż w serii, mam felgi 18-ki i nisko skręcony gwint. Tylko przy wjechaniu w duże dziury jest dobicie, a prowadzenie bez porównania z serią, tyle że moja Kura non rs ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak @1bizkit twierdzi, że jest OK to znaczy, że tak jest ;)

W takim razie wjedzie AP. Pewnie po kilku regulacjach znajdę konsensus.

Z instalacją tego lepiej dać do warsztatu, czy jest człowiek w stanie ogarnąć samemu na podstawie yt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team