Skocz do zawartości

Check engine


fifek1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem skody Octavia rs TFSI 2,0 200 KM. Wczoraj rano zaświeciła mi się kontrolka check engine. Z samochodem nic się nie dzieje nie ma żadnych objawów, że coś jest nie tak. Wiecie co może spowodowało wyskoczenie błędu? Dzisiaj jadę na komputer i zobaczę jaki wyskoczył błąd. Mam jeszcze jedno pytanie jaki olej najlepiej nadaje się do tej skody? Jak mogę sprawdzić czy łańcuszek rozrządu był wymieniany. Osoba od której kupiłem mówiła że był wymieniany na 140 tys teraz jest  przejechane 180 tys, niestety nie mam żadnych dokumentów żeby potwierdzić wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zapala się jesienią/zimą jak są niższe temp. i duża wilgotność powietrza...  w ciągu dnia znika. Muszę wywalić z tabeli błędów i będzie po kłopocie. Często bywa tak że pierdoła niszczy Ci wew. spokój i błyska w Ciebie żółtym kolorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie w Leonie też się czasami zapala, ale po jakimś czasie ginie kontrolka. W moim przypadku jest to spowodowane założoną instalacją gazową - na kompie błąd "nieodpowiednia mieszanka paliwowa", czy jakoś tak :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów ja mam też taki problem że jak popada jest wilgotno to zapala się check tylko u mnie miga nie nie równo chodzi silnik przerywa dławi się nie mam już pojęcia co to może być nowe świece kable czysta przepustnica nie wiem ile jeszcze kasy wydam żeby było dobrze może pomożecie auto ma wibracje na biegu jałowym na 1 lub 2 nie równa jazda szarpana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie się dławi szarpie nie równo pracuje drgania po siedzeniu odczuwalne jak go wczoraj odpaliłem to nawet przygasały oświetlenie na desce nie wiem może ma jakieś  zwarcie i jakiś przekaznik pykał głośno koło silnika  świece wymienione kable też dzisiaj rano normalnie odpalił jak by mu nic nie było już nie wiem co mam robić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podałeś jakie są błędy w silniku żeby coś wywnioskować. więc się nie pień  po i po co. skoro świeci się check to są błędy podaj je to coś będzie wiadomo.

z opisie masz octavie 1 to kabelek kosztuje do 50zł to kup i po problemie lub popraw opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka @rrobert Zawiozłem auto do elektryka i stwierdził, że jest padnięta cewka. Ciężka sprawa 350zł. Tylko czy to będzie cewka hehe to nie wiem. Po co wymieniał mi kable jak jest walnięta cewka. Mam nadzieję, że będzie to napiszę jak odbiorę.

Edytowane przez LEMUR
Wyłącz CAPSLOCK, używaj PL znaków oraz interpunkcji! (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team