Skocz do zawartości

Demontaż i montaż podstopnicy z Golfa GTI


Kamil RS230

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamawiałem bez A. Auto produkcja 3 tydzień września 2016 i wszystko pasuje idealnie;)

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jakaś mega wyprzedaż na Aliexpress i te nakładki można zakupić za ok. 70 zł, pełny zestaw 3 lub 2 nakładki na pedały + podstopnica. Jutro będzie ze 3 dolce drożej :-8

https://www.aliexpress.com/item/For-Volkswagen-VW-Golf-7-GTi-MK7-2013-14-Skoda-Octavia-A7-Stainless-Steel-Pedals-Cap/32266313691.html?spm=2114.13010308.0.0.XjNrk7

Na tej aukcji jest bardzo dużo zdjęć w opiniach, nawet są zdjęcia z porównaniem tych nakładek (niby oryginalnych) do jeszcze innych, takich ordynarnych podrób ;-)

Edytowane przez 22Tomaszz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu po przeszło miesiącu nakładki i podstopnica przyszła. W skrócie dobra podróba - znaczki i wytłoczki są idealnie w tych samych miejscach co w oryginale (w jednej nakładce się chyba tylko różnią) - ale jednak podróba! 

Zrobiłem zdjęcia porównawcze do oryginałów Skoda: https://goo.gl/photos/JAGBQ2rUVXk5E82A6

Generalnie nie ma co komentować, bo na zdjęciach wszystko wyraźnie widać, ale jak by ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości to zawsze z prawej strony są z Alibaby. 

Jeśli chodzi o wrażenia pozaestetyczne to guma po prostu jest miększa i bardziej się to w rękach gnie i rozłazi niż oryginał, aluminium jest też zdecydowanie brzydsze.

Tak czy siak za 70 zł z wysyłką to chyba warto, szczególnie, że w zestawie jest podstopnica (na razie brak zdjęcia), która jest bardzo ładna. Jest ona zrobiona tylko z plastiki i aluminium i wygląda na to, że jest idealnie takiej samej jakości jak oryginał, którego niestety jeszcze w rękach nie trzymałem. Co najwyżej alu może być ciutkę mniej estetyczne, bo do plastiku ciężko się w jakikolwiek sposób przyczepić - podstopnicę prawdopodobnie zamontuję (o ile będzie pasowała idealnie), a nakładki pewnie będę chciał sprzedać (na allegro powiedzmy, za 70 zł xD).

Trzymając je w rękach mam wrażenie jakby Chińczycy robili te nakładki na tej samej lini produkcyjnej tylko używali jakiegoś gorszego granulatu i alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że:

Aluminium nie jest wyszczotkowane

Wszystkie nakładki chińskie mają krótsze części z czarnego plastiku niż oryginał - te części wewnątrz

Niechlujnie obrobione krawędzie

Nieprawidłowe parametry wtrysku plastiku - patrz zalewki z tyłu nakładek

Chińszczyzna nie ma charakterystycznej faktury na formie, tylko takie nie wiadomo co.

Ale CCC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Enriquez napisał:

Wszystkie nakładki chińskie mają krótsze części z czarnego plastiku niż oryginał - te części wewnątrz

O które części Ci chodzi? O te gumowe, gdzie się trzyma stopę?

Jeżeli o te to one są dokładnie takiego samego wymiaru jak oryginał, widziałem jednak zdjęcia takich chińskich nakładek, w którym ta guma była dużo mniejsza niż oryginalna i to naprawdę była spora różnica. Chyba, że chodzi Ci o wielkość całej gumy od dołu względem wielkości aluminium to faktycznie tak jakby te chińskie miały jej mniej.

EDIT2: znalazłem zdjęcie tych mniejszych nakładek  f6fdf8484819eb34.jpg

Ale te formy do odlewu to mają chyba identyczne (np. z przed paru lat), bo te wszystkie zalewski w tych samych miejscach.

Później zrobię jeszcze zdjęcie podstopnicy do obejrzenia.

EDIT: zdjęcia

FvJbkOzLbOtgkBMr7cDvlZ4f4N2_OprOBRxPKyVYmBXsf09zIjkGJhuTYPEyOI3KaOcKoOp9MA=w614-h974-nocJp_fDPVyrjBBRTd3f_gQ3lushsJFSiwjJcXAHf9n-MSuKa5TpmTI34JAG_Nkic8n1xLJm3tUA=w548-h974-no

Edytowane przez 22Tomaszz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, widzę, że się mocno ekscytujesz tematem - jak dla mnie chińczyki mogą być, ale różnica w cenie jest na tyle nieistotna, że wolę iść do ASO i jutro odebrać oryginał

o ile pamiętam podstopnica po rabatach wyszła mnie 74 PLN, musiałbym znaleźć fakturę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie robię to tylko dla eksperymentu i żeby raz a dobrze pokazać różnice, żeby na przyszłość każdy mógł sam zdecydować czy to zamawiać czy nie (chociaż ja odradzam).

Może nie podkreśliłem tego wystarczająco, ale już w pierwszym poście że zdjęciami napisałem, że w aucie ich nie zamontuję i będę chciał je sprzedać (albo wyrzucić). Nie ma więc mowy o żadnym racjonalizowaniu zakupu czy coś, bo te nakładki są syfiaste (ktoś nawet tutaj pisał, że mu któraś odpadła w czasie jazdy) :)

Wchodziłem w detale techniczne,  bo ciekawi mnie natomiast czy Chińczycy to robią na tej samej linii produkcyjnej "po godzinach" czy po prostu mają własną produkcję podrób gdzie indziej. Pewnie nigdy się tego nie dowiem...

Myślę, że temat podróbek można już całkowicie zamknąć i podsumować jednym słowem - nie warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstopnica kupiona w ASO VW czeka na montaż, pojawia się natomiast pytanie bo kojarzę u kogoś w garażu temat.
@Enriquez zwrócił uwagę że @maro ma źle założoną, że powinna wchodzić pod ten plastik od strony nadkola.
I tutaj pytanie z mojej strony: czy aby na pewno?
Orig podstopnica jest zamontowana tak jak ma Marek, czyli ten plastik od podstopnicy zachodzi na plastik od boku.
 

IMG_2761.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Namo zmienił(a) tytuł na Demontaż i montaż podstopnicy z Golfa GTI

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team