Skocz do zawartości

Shaarky

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Namo napisał:

Ciekawe tylko do tych Kleberow nie mam przekonania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Shaarky napisał:

Kiedy kupić zimowki?

Teraz czy w grudniu jak będę odbierał auto? Jest jakaś różnica w cenie w sezonie lub po?

Pozdrawiam,
Kamil
 

Im szybciej tym lepiej. Jeszcze są ceny letnie ale za tydzień dwa skończą do góry o jakieś 5-10 %. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś czytałem, ze opony traktowane są jako pełnowartościowe jeżeli od ich daty produkcji nie upłynęło więcej niż 36 miesięcy. Jak kupowałem do żony Leona 1.6 to zawsze zwracałem na to uwagę, bo szybciej rozlecą się ze starości niż zostaną starte. Kupując do RS-a wiem, że więcej niż dwa sezony nie pojeżdżę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Namo napisał:

Bardziej jak na cenę zwracaj uwagę na rok produkcji. Takie 0413 z 2013 roku potrafią szybko tracić właściwości. Sprzedawcy zawsze się wkurzają jak pytam o rok produkcji.

Tak tak masz rację. Ja też zawsze pytam. I teraz kupiłem Goodyear z 2216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Wam napiszę ;) Znajomi sprzedają opony, mają ponad 20k ofert na alledrogo. Każdy telefon to jest proszę o podanie roku i tygodnia... Co to za różnica czy ma 2216 czy 0516 ? ;) Szczerze gówniana różnica brzydko napiszę. Nie dziwię się, że się wkurzają bo to jest głupie, ludzie naczytają się bzdur a później chodzą i klepią w koło to samo. Opona fabrycznie nowa to taka do 3 lat od momentu produkcji, która nie jest używana i odpowiednio leżakowana... jak wino, przytoczę coś:  "według Polskiej Normy PN-C94300-7 opony do 3 lat od daty produkcji mogą być swobodnie transportowane, dystrybuowane i sprzedawane, zachowując jednocześnie swoje parametry w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji"W Polsce jest kilku dużych hurtowników i opony po śmietnikach nie leżą...  ( chyba, że stare i zardzewiałe ). Nie wiem czy opona z 2013 roku szybciej traci swoje właściwości... Na zużycie opony wpływa wiele czynników i nie jest nimi koniecznie tydzień i rok produkcji. Wielu sprzedawców na popularnym portalu, gdzie większość ludzi kupuje nie posiada opon fizycznie... więc nie ma sensu o dokładny dot pytać bo i tak Wam nie podadzą albo mało kto. Czasami klient dostanie 3 opony z takim samym dotem a 1 z innym ale rocznik jest identyczny i robi się problem... A CO TO ZA RÓŻNICA? Opisuję tylko i wyłącznie moje spostrzeżenia. Mam znajomych którzy po 1 czy 2 sezonach muszą kupować nowe opony... niestety generalnie materiał już nie jest taki super jak kiedyś... Znajomy remontuje dużego fiata co 15 lat w pogotowiu jeździł... Opony mają ponad 25 lat i bieżnik 6.7 ( sam mierzyłem ) i nie są sparciałe - pewnie wina rocznika... ;)

Edytowane przez Kot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kot niech napiszą na aukcji jaki rok produkcji opony - unikną takich telefonów, a przynajmniej ograniczą je i dzwonić będą tacy co mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. Poza tym prowadząc biznes każdy musi przygotować się na wszelkie pytania. Nie dziw się, że każdy kto wydaje jakąś kasę na oponę chce aby była jeszcze "ciepła" - wiesz sam, że rozgrzane gumy lepiej się klejo! xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat i ja :)

Z fabryki O3 RS wyjeżdza na jakich oponach? 18/225/40? 

I czy jest sens, idąc w stronę komfortu i bezpieczeństwa a nie wyglądu, na zimę zmieniać na 17 z wyższym profilem i jakimiś tanimi alusami lub stalówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gwiazda napisał:

Z fabryki O3 RS wyjeżdza na jakich oponach? 18/225/40? 

Tak. Chyba, że zamówiłeś RS230, albo do RS220 dobrałeś pakiet Extreme to wtedy na 19-stkach i opona 225/35

1 godzinę temu, Gwiazda napisał:

I czy jest sens, idąc w stronę komfortu i bezpieczeństwa a nie wyglądu, na zimę zmieniać na 17 z wyższym profilem i jakimiś tanimi alusami lub stalówkami?

Ja u siebie tak zrobiłem, ale teraz z perspektywy czasu to 18-stki oryginalne zostawiłbym na zimę, a na lato jakieś fajne 19-stki kupił z ET takim, żeby nie potrzebne były dystanse :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak popatrzyłem na cenę nowych opon + do tego felgi to chyba zostanę na tych co juz mam i zimówki dobiorę dokładnie w takim samym rozm. I tak w większości jeżdżę po dużym mieście i autostradach więc faktycznie dużego śniegu to auto może nie doświadczyć za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaarky ale, każde auto nowe do salonu dostarczane jest na letnich gumach. To niczego w końcu nie dają na zimę? Będziesz musiał kupić? Czy robią podmiankę, że letnie sobie zostawiają a zimowe ci dają, bo już się potraciłem O.o 

Edytowane przez LEMUR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdża na letnich. Oferta jest "atrakcyjna" na komplet Pirelli na stalowych 16" - ale boli mnie, że kupuje auto na 18" a wyjade na 16" ;)

Takża jakby nie było kupic muszę - pytanie jaka kofiguracja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Muszę kupić jakieś opony na zimę - cały czas byłem nastawiony na to, że kupię czarne gemini 18" + opona 18" 225/40
Niestety, gemini czarne są na alledrogo jedne i to używki bez faktury więc nie chcę takich. W sieci dilerskiej nie dostępne bo nie mają w magazynie - są antracytowe, ale takich nie chce bo bym musiał malować a malowane nie dość, że wychodzą drogo to jeszcze nie ma takiego efektu jak malowane ori.
Dlatego wymyśliłem, że kupię po prostu opony na te 19" - problem polega na tym, że opony zimowe o profilu 225/35 są drogie no i jak by nie było mają mało gumy.
W garażu w dziale kolegi  @AngryTessito od czerwonej RSki widzę, że ma on ubrane na 19" xtreme oponę 235/40/19!! (pytanie czy to ori xtreme i czy mają 7,5")
No i to jest już inny temat bo takich opon z profilem 40 jest dużo więcej na rynku i są przynajmniej 30-40% tańsze od profilu 35....  
Kolejna zaleta to więcej gumy na zimę!

Mam natomiast pytanie  jak taki profil opony ma się do miejsca w nadkolu? czy to się bez problemu zmieści?  Nie będzie nic obcierać?

Zdjęcie pożyczone z garażu kolegi wyżej wspomnianego
Kozackie Samochody2790.jpg

Edytowane przez matys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robię podejście do zimowych kółek i zastanawiam się nad kołami Sparco Assetto Gara Matt Black w rozmiarze 8,00x18 5x112 ET48,00 (http://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/sparco-assetto-gara-matt-black-8-00x18-5x112-00-et48-00#16690312). Felgi są dostępne jeszcze z ET35 ale widziałem na forum, że przy 18 nie brać więcej niż 40. 

Pytanie jaki otwór centrujący mają nasze skody?

Na koła założyć chcę oponę 225/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team