Skocz do zawartości

Shaarky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Autko zamówione - Szary Quartz, 1.8TSI, na 18' felgach na lato, ale mam małą wątpliwość dot. kół na zimę.

Do tej pory przerzucałem tylko opony zimowe na alufelgach w obecnym aucie. 18 cali na zimę to chyba troche za dużo. W salonie proponują za opłatą (2000zł) felgi stalowe i opony Pirelli 16' - wszystko spoko, ALE

1. Kupiłem auto na 18 a pierwsza przejażdżka będzie na 16 ? ale to mniejszy problem - jakoś mi te kołpaki na zime spokoju nie dają ?

2. Jakie wy macie felgi i opony na zimę: rozmiar, firma itd?

Zastanawiam się czy samemu nie poszukać osobno felg aluminiowych i opon - mam wrażenie, że za niewiele więcej mogę zebrać taki zestaw.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz takich co 16" i nic więcej. Nawet są oponie, że lepiej 18" niż 17"

Na następny jak pisałem na zimę idą 17" terony i jakieś 225/45, a na lato będę szukał jakichś 18" albo uznam, że do kosiarki jednak lepiej pzostać przy 17" tylko poprawić wizualnie osadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do tej pory 2 komplety 17 z oponą 225/45 (i to jest normalny profil dla 17-stek). Ale na lato 18 z ET45 już na aucie (opona 225/40), prowadzenie 50% lepsze a o wyglądzie nie wspomnę. Więc jak możesz bierz 17 z zimówkami, a na wiosnę dokup sobie ładne 18 z dobrą oponką. No chyba, że idziesz na maxa i dwa komplety na 18 :-) Pozdr.

Edytowane przez Adriandeska (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w aktualnej 1.8 mam 17 na lato i zime - zmieniam opony. Profil ten sam 225/45. Jak odbiore RS to zrobie dokladnie to samo - kupie zimowki 225/40 ale 18. Na poczatku przestraszylem sie troche cen 18 i chcialem kupic felgi 17, ale uznalem, ze to bez sensu, bo za chwile nowe zimowki i podwojny zakup sie robi. A jak juz wczesniej zauwazono zimy u nas trwaja kilka dni, bo wiecej deszczu niz sniegu :)

Korzystam z Pirelli SottoZero3, ktore mega sie sprawdzaja, szczegolnie na mokrym (sa lepsze niz letnie Michelin Supremacy HP, na ktorych 1.8 przyjechala). Cenowo wychodzi calkiem spoko jak na 18 225/40, bo jakos 560 zl sztuka. Na poczatku sprawdzalem, ale chyba 225/35, i wychodzilo prawie 800 zl za sztuke. Dlatego chcialem inwestowac w felgi 17 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil RS230 napisał:

Ja kupiłem felgi 17 i opony 225/45/17 zobaczymy jak będzie się to sprawdzalo. Ale trochę żałuję że nie poszedłem w 18.

U siebie mam taki sam zestaw i teraz też trochę żałuję że na zimę nie zostawiłem oryginalnych 18 Gemini, a na lato nie kupiłem jakiejś fajnej 19-stki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ucho235 napisał:

U siebie mam taki sam zestaw i teraz też trochę żałuję że na zimę nie zostawiłem oryginalnych 18 Gemini, a na lato nie kupiłem jakiejś fajnej 19-stki. 

Taki mam tez plan. Lepiej isc w gore niz w dol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona w RS ma 2 komplety opon 18 na fabrycznych gemini. Trochę serce się kraja jak oni te opony przekładają i co się tam dzieje z tymi drutami. Na zimę ma Michelin PA4 - bardzo fajna niedroga guma - na moje ucho jednak trochę za głośna. W superbie na lato 19 a na zimę 18, tym razem Nokian A4. Taki a nie inny wybór ze względu na cenę - za kompletne koła 18 z oponami zapłaciłem tyle co za same opony 19. Felgi wziąłem Superbowe, ale zdaje się takie też są w Octavii L&K. Do Superba trochę małe, ale do Octy myślę że fajne.

13b3f4748a66fccd61f987320da4e38e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team