Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Wie ktoś jak zdemontować elementy wnętrza O3 RS tak żeby było "bezpiecznie" bez uszkodzenia tapicerki czy tych plastików? Nie jestem zbyt delikatny w takich sprawach dlatego pytam, bo może ktoś już to robił i może doradzić coś. Mi najbardziej chodzi o czarny element na kierownicy i konsoli środkowej oraz element wokół skrzyni biegów, ponieważ planuje je okleić. Zdjęcie poglądowe, nie moje ;) img-9708.jpg

To przy kierownicy widziałem jak @rrobert nosi w reku na spocie. Element przy navi to cały wyświetlacz i wyjmuj się go tymi kluczami chyba. Demontaż schowka też mi się przyda bo będę montował ten z ładowarką indukcyjną.

baner.gif

1 godzinę temu, Namo napisał:

To przy kierownicy widziałem jak @rrobert nosi w reku na spocie. Element przy navi to cały wyświetlacz i wyjmuj się go tymi kluczami chyba. Demontaż schowka też mi się przyda bo będę montował ten z ładowarką indukcyjną.

TE klucze można kupić gdzies? 

Czołem.

Głupi ja powiesiłem sobie zapach typu buteleczka z olejkiem z drewnianym korkiem (K2 vento) i zaczęło z niego kapać na deskę. Zapach poleciał już do śmieci.

Kapnęło mi z niego na ramkę wokół biegów i co najgorsze na klawisze przy biegach. Na ramce został zaschnięty smark którego za chiny ludowe nie mogę zmyć. Z klawisza niestety gorzej bo po nocy odeszła farba i mam biały fragment klawisza wygląda jak wytarty.

Jak rozumiem klawisza samego nie zmienię muszę cały panel. Ramkę znajomy mi podpowiedział że nie zmyję podobno tego ścierwa niczym muszę zeszlifować (zmatowić i walnąć clarem) bo inaczej tego nie uda się niczym zmyć. Mówił mi, że on jest lakierowany więc wzór kratki (fake karbonu) normalnie zostanie trzeba clar tylko poprawić.

Teraz pytanie 1. Jak zabrac się do demontażu wszystkiego? (mam takie specjalne łomiki plastikowe i haczyki do demontazu elementów i plastików wnętrza)

Pytanie 2. Prawda to że muszę zmieniać cały panel i taki kupić jak mam w aucie czyli Ryglowanie, StartStop, PDC, ESP czy moge przełozyć z innego panelu jedynie samą maskownicę klawisza PDC?

Z góry dzięki za odpowiedź.

w garażu:
- Octavia 3 RS 2.0TDI 184KM
- Audi A4 B5 1.8T quattro 150KM
- Audi 80 B4 Avant quattro 4.2 V8 300KM

@eSPe Co do samego demontażu to wyjmij tą gumową wkładkę ze schowka od strony panelu skrzyni biegów. Potem normalnie go podważ od przodu i zaczepy powinny puścić. Mi przynajmniej tak to wyszło jak to wyjmowałem do oklejania. 

Hej Koledzy, byłby ktoś tak miły i pokazał jakoś na zdjęciach, w których miejscach podważyć plastik okalający lewarek zmiany biegów i schowek na telefon, aby je wyjąć do oklejenia i niczego nie połamać?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc 🙂 

Dekor kierownicy ściągasz przy zdemonntowanej lub chociażby wypietej poduszce. Musisz go podwazyc, mi najlepiej szło od strony przycisków ze sterowaniem, obojetne ktora strona. Jak masz plastikowe łyżki do demontażu tapicerki to nic nie uszkodzisz. Uwazaj tylkp na taśmę ktora idzie pod tym dekorem, łączy obie strony sterowania w kierownicy. 

Koledzy, mała podpowiedź szukając sposobów demontażu plastików - szukajcie elementów używanych na sprzedaż. Najczęściej, w takich ogłoszeniach widać element z dwóch stron, więc widać też zaczepy, punkty mocowania itp. Dodatkowo, macie pod nosem dokumentację serwisową, gdzie w instrukcji Body Work oraz Heating, Air Conditioning znajdziecie schematy demontażu Octavii krok po kroku. Polecam 🙂 @mikko1 zobacz tutaj: https://www.callparts.de/fahrzeugteil/ecp11000015422100-skoda-octavia-iii-3-schaltknauf-wahlhebel-abdeckung-blendetaster - na zdjęciach widać zaczepy mocujące. Przy demontażu, uważaj aby dobrze się zaczepić, bo łatwo oderwać samą nakładkę dekoru od reszty elementu. Dobrze jest wcześniej wyczepić mieszek lewarka - pomaga 🙂

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.