Skocz do zawartości

Demontaż elementów wnętrza


ADAMR-RS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Wie ktoś jak zdemontować elementy wnętrza O3 RS tak żeby było "bezpiecznie" bez uszkodzenia tapicerki czy tych plastików? Nie jestem zbyt delikatny w takich sprawach dlatego pytam, bo może ktoś już to robił i może doradzić coś. Mi najbardziej chodzi o czarny element na kierownicy i konsoli środkowej oraz element wokół skrzyni biegów, ponieważ planuje je okleić. Zdjęcie poglądowe, nie moje ?

img-9708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy kierownicy widziałem jak @rrobert nosi w reku na spocie. Element przy navi to cały wyświetlacz i wyjmuj się go tymi kluczami chyba. Demontaż schowka też mi się przyda bo będę montował ten z ładowarką indukcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Namo napisał:

To przy kierownicy widziałem jak @rrobert nosi w reku na spocie. Element przy navi to cały wyświetlacz i wyjmuj się go tymi kluczami chyba. Demontaż schowka też mi się przyda bo będę montował ten z ładowarką indukcyjną.

TE klucze można kupić gdzies? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czołem.

Głupi ja powiesiłem sobie zapach typu buteleczka z olejkiem z drewnianym korkiem (K2 vento) i zaczęło z niego kapać na deskę. Zapach poleciał już do śmieci.

Kapnęło mi z niego na ramkę wokół biegów i co najgorsze na klawisze przy biegach. Na ramce został zaschnięty smark którego za chiny ludowe nie mogę zmyć. Z klawisza niestety gorzej bo po nocy odeszła farba i mam biały fragment klawisza wygląda jak wytarty.

Jak rozumiem klawisza samego nie zmienię muszę cały panel. Ramkę znajomy mi podpowiedział że nie zmyję podobno tego ścierwa niczym muszę zeszlifować (zmatowić i walnąć clarem) bo inaczej tego nie uda się niczym zmyć. Mówił mi, że on jest lakierowany więc wzór kratki (fake karbonu) normalnie zostanie trzeba clar tylko poprawić.

Teraz pytanie 1. Jak zabrac się do demontażu wszystkiego? (mam takie specjalne łomiki plastikowe i haczyki do demontazu elementów i plastików wnętrza)

Pytanie 2. Prawda to że muszę zmieniać cały panel i taki kupić jak mam w aucie czyli Ryglowanie, StartStop, PDC, ESP czy moge przełozyć z innego panelu jedynie samą maskownicę klawisza PDC?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eSPe Co do samego demontażu to wyjmij tą gumową wkładkę ze schowka od strony panelu skrzyni biegów. Potem normalnie go podważ od przodu i zaczepy powinny puścić. Mi przynajmniej tak to wyszło jak to wyjmowałem do oklejania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Koledzy, byłby ktoś tak miły i pokazał jakoś na zdjęciach, w których miejscach podważyć plastik okalający lewarek zmiany biegów i schowek na telefon, aby je wyjąć do oklejenia i niczego nie połamać?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekor kierownicy ściągasz przy zdemonntowanej lub chociażby wypietej poduszce. Musisz go podwazyc, mi najlepiej szło od strony przycisków ze sterowaniem, obojetne ktora strona. Jak masz plastikowe łyżki do demontażu tapicerki to nic nie uszkodzisz. Uwazaj tylkp na taśmę ktora idzie pod tym dekorem, łączy obie strony sterowania w kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy, mała podpowiedź szukając sposobów demontażu plastików - szukajcie elementów używanych na sprzedaż. Najczęściej, w takich ogłoszeniach widać element z dwóch stron, więc widać też zaczepy, punkty mocowania itp. Dodatkowo, macie pod nosem dokumentację serwisową, gdzie w instrukcji Body Work oraz Heating, Air Conditioning znajdziecie schematy demontażu Octavii krok po kroku. Polecam ? @mikko1 zobacz tutaj: https://www.callparts.de/fahrzeugteil/ecp11000015422100-skoda-octavia-iii-3-schaltknauf-wahlhebel-abdeckung-blendetaster - na zdjęciach widać zaczepy mocujące. Przy demontażu, uważaj aby dobrze się zaczepić, bo łatwo oderwać samą nakładkę dekoru od reszty elementu. Dobrze jest wcześniej wyczepić mieszek lewarka - pomaga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam do Was pytanie. Chciałem odkurzyć wnętrze auta i wyjmujac przedni dywanik zlamalem ten wystający plastikowy bolec(stoper) do trzymania nowego dywanika. Wie może jak zdemontować to złamane ustrojstwo i wymienić na nowe bo ja szczęścia do plastikowych rzeczy nie mam i zawsze coś upier.... skoda octavia 3. Bardzo Was proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odkopię trochę temat.

Chcę zdjąć mieszek, aby zablokować lewarek i wyregulować cięgna zmiany biegów.

Można zdjąć sam ten mieszek z tą srebrną wąską ramką w koło mieszka, czy trzeba ściągać cały ramkę plastikową z guzikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam, a czy ktoś wie może jak zdemontować podłokietnik?

Nabyłem białą kurę i całe wnętrze jest w fajnym stanie (mimo tego gruntowne czyszczenie na wiosnę) , ale stan podłokietnika mocno mnie irytuje.

Czy ktoś może pomóc jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Chciałbym odgrzać kotleta bo nie widzę żadnej odpowiedzi a trochę czasu już minęło 😉 a więc czy ktoś demontował listwy na powyższym zdjęciu ? Bo z tego co wyczytałem na jakimś angielskim forum to są one klejone i raczej bez uszkodzeń się ich nie zdemontuje...

Chociaż może macie jakiś sposób?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team