Skocz do zawartości

Frog Racing


Pawcio64

Rekomendowane odpowiedzi

Był juz ktos w tym FrogRacing od nas ? Pojechalem tam wczoraj do chłopa na zeby mi troszke podniosl moc i wydaje mi sie ze auto było sprawne bo cały czas mi chodziło bez problemu i nic sie nie działo, a dzis przed chwiłą dzwonił ze pół silnika jest do wymiany a dokładniej napisal mi: ze mam motor w dupie, wyjebany wałek rozrzadu i napinacz z tyłu, rozdupiony zawor dv, pcv puszcza, cewki w dupie( pomimo ze w  czerwcu wszystkie wymienialem), natepnego smsa mi napisal z wycena i sama naprawa mechaniki bez zadnych modow to 8 tys zl ;/
wałek, tłoczek, oringi, uszczelki, napinacz, łancuszek, swiece, cewki, pcv, dv, n75, filrty, olej, zaslepka, oringi vacum i pompa hpfp
Auto chodziło mi przecież cały czas i miało normalna moc to jest chyba nie mozliwe zeby było tyle do roboty ;/ czy to mzoe byc naciagacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu podjechałbym jeszcze gdzieś indziej zweryfikwoac to, bo nie rozchodzi się o tysiąc, czy dwa tylko sporo więcej. A mierzyłeś ile w serii jest koni?, bo jakby coś było nie tak to nie trzymałaby nawet serii... Auto jeździ normalnie, nie kopci, więc trochę dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie zgodziłeś się na naprawę to mega dziwne, że rozebrał pół silnika zanim dał Ci znać. dla mnie taki mechanik to naciągacz, kazałbym mu złożyć to wszystko z powrotem, oczywiście nie płacąc - skoro sam się na to zdecydował to niech pokrywa koszty robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwólcie, że napiszę kilka słów odkopując temat ze względu na to, że Damian vel. Żaba vel. Frog Racing to mój bliski znajomy. 

Wyjaśnienie dziupli - Damian rozstał się w zeszłym roku ze swoimi wspólnikami z siedziby, gdzie mięli hamownie i pełny warsztat. Tymczasowo urządził się on u znajomego w wulkanizacji i od kilku miesięcy składał wnioski o budowę warsztatu - niestety nie dostał zgody. Teraz jest na etapie kupowania gruntu i projektowania hali.

Niedbanie o silniki TSI/TFSI jest często kosztowane. Wadliwy tłoczek pompy paliwa, klapy na kolektorze, rozrząd, cewki, zawór DV i wiele innych elementów może spowodować całkowite uziemienie motorowni. Nie można zrobić modyfikacji silnika bez przeanalizowania jego stanu. Co z tego, skoro będziesz miał 350KM skoro po dwóch tygodniach korba Ci wyjdzie bokiem i wszyscy będą uznawali za winnego osobę, która przeprowadzała modyfikację? Pierwszym warunkiem do jakiegokolwiek STAGE jest w stu procentach zdrowa i trzymająca wykresy jednostka. 

Zresztą - zobacz na zdjęcia swoich podzespołów i pomyśl co byłoby gdybyś dał im większe obciążenie spowodowane większa mocą.

A hamownie Damian ma - Dynometa. Poza tym Frog Racing cały czas współpracuje z takimi firmami jak GTP, Digitun i wiele innych

Ostatnią rzeczą jaką dodam jest tłoczek pompy paliwa widoczny na ostatnim zdjęciu, czyli największa bolączka dawnych 2.0 TFSI. W trakcie rozpadu elementy tego tłoczka dostają się do układu spalania i uszkadzają tłoki, a z tego co wiem to koszt tej części to chyba 128 złotych w ASO. + Na przykładzie mojego dawnego szefa, który miał identyczny model wiem, że tak uszkodzona membrana zaworu DV nie pozwala utrzymać prawidłowego ciśnienia turbo, więc dziwi mnie wartość 240KM.

Edytowane przez Mickul (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team