Skocz do zawartości

Modyfikacje Octavia 3 RS 2.0 TSI


hołek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zorientować się jak zmodyfikować moją rskę..
Na forum już zdążyłem przeczytać kilka tematów na temat 350-400km+.. Ale nie zależy mi aż na takiej mocy i wystrzelonej korbie.
Samochód to 2.0 tsi 230km DSG. Podobno z 230km samym chipem możemy osiągnąć 295km tak na stronie (kreatora mocy) jest napisane.

Jestem również zainteresowany jakimś układem wydechowym typu Milltek lub remus.

Co jak i gdzie mogę zrobić jakiś podatny tuning mechaniczny tego samochodu?

Pozdrawiam! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

1. nie rob zadnych krematorow mocy
2. wszyscy mamy porobione w www.compsport.pl i ich polecamy
3. jesli jednak chcesz co ze stolicy to tu http://www.rperformance.pl/kontakt.php
4. wydech, nikt z nas nie ma remusa/millteka, ja i kilka osob mamy http://www.mgmotorsport.pl, @1bizkit (bardzo szybka o2) ma z http://www.gtperformance.pl/ , niedlugo dojdą jeszcze dwie octavie3 ~400koni z takim wydechem


 

mozesz zrobic boxa (dokladane pudeleczko) za 3500zl z compsport.pl i miec ~290koni/450nm i teoretycznie nie tracic gwarancji

mozesz zrobic stage1 czyli zmiana softu za 2000 i miec ~310-320/450nm i teoretycznie stracic gwarancje na silnik

stage2 to stage1 + dolot (filtr powietrza) + downpipe (poczatek wydechu) , wychodzi kolo 340 koni/460nm
stage3 to stage2 + intercooler + kompletny wydech + turbo z golfa 7r, wychodzi kolo 400koni/460nm

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, holowieniec636 napisał:

Jestem również zainteresowany jakimś układem wydechowym typu Milltek lub remus.

Odnośnie Millteka to cena całe układu wydechowego to jakieś 10-koła (pytałem się w JDL), Remus sam cat-bak z dwoma klapkami koło 7 koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za obszerna odpowiedz.. 

Wnioskujac te wszystkie fakty zeby nie utracić gwarancji co jest najlepsza opcja dla mnie? 

W wydech chciałbym zainwestować pewnie Remusa koszt około 7700zl z homologacja. Nawet ciekawie brzmi a te pierdzenie jakos przeżyjemy :)

Korzystając z polecenia pewnie skorzystam z compsport.. 

Tak szczerze ile jesteśmy w stanie mocy osiągnac bez utraty gwarancji. Wiadomo przy przeglądach albo innych rzeczach bedziemy przekładać.. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, holowieniec636 napisał:

Wnioskujac te wszystkie fakty zeby nie utracić gwarancji co jest najlepsza opcja dla mnie? 

Założyć Box-a z Compsportu i zrobić sam cat-back...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy przegladzie okresowym aso nie ma czasu/nie chce im sie/nie znaja sie na sprawdzanie czy masz cos w aucie porobione

oczywiscie jak polecisz do aso, ze ci silnik wybuchl to beda szukac twojej winy, ale przy standardowym serwisie nic nie robia poza tym co musza

i generalnie nie ogarniaja, poprosilem ich przy ostatnim oleju, zeby mi zmienili interwal olejowy na 8000 to nie wiedziali jak :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że jeżeli ci zależy na gwarancji to nie rób na razie nic bo ... jak padnie coś w silniku, sprzęgło czy jakiś inny osprzęt zaczynają szukać. Podobno komp zapisuje jakieś dane, których analiza wykazuje zwiększenie mocy. Info od pracownika serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirekul napisał:

Info od pracownika serwisu

"Uwielbiam" te teksty od serwisu, wiele nie potrafią albo się nie zabierają ale jak coś to wszystko jest zapisywane, wszystko wykryją, wszystko znajdą... byle coś padło po gwarancji lub z winy użytkownika. A jak faktycznie problem to zwodzą aż minie gwarancja.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mirekul napisał:

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że jeżeli ci zależy na gwarancji to nie rób na razie nic bo ... jak padnie coś w silniku, sprzęgło czy jakiś inny osprzęt zaczynają szukać. Podobno komp zapisuje jakieś dane, których analiza wykazuje zwiększenie mocy. Info od pracownika serwisu

oni by musieli wysłać wszystkie dane z kompa do bazy w Mlada Boleslav aby sprawdzili parametry silnika ostatnich kilometrów a tego żaden serwis nie zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany! Jesli zwiekszam moc w samochodzie i cos sie zjebie, to nie lece do serwisu z naprawa gwarancyjna i krzycze od progu: "co za schmelc ten silnik nawet 500 kunia nie wytrzymuje!"

Chcesz gwarancje jezdzij seria.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo gwarancja albo frajda.
Ja do tej pory miałem 20% frajda - 80% gwarancja... od jakiegoś czasu proporcję się zmieniają, po wczorajszym wieczorze 40 frajda - 60 gwarancja, jak tak dalej pójdzie będzie Stage 1 na wiosnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żeby już nie robić gówno burzy na czacie od razu zapytałbym się o wszystko.

Co do oświetlenia wnętrza czyli zmiany wszystkiego na Led-y. Sufit,lusterka itd
Po przejrzeniu forum domyślam się że z motohid-a , tylko pytanie co jak i za ile najlepiej i jakie te światło żeby nie zabiło też czasami.

Dystanse bez gwintów, obniżania i tym podobne czysta seria 19 cali
34cm oś przód
50cm oś tył?

http://allegro.pl/dystanse-felg-5x112-seat-alhambra-exeo-altea-25mm-i6721999832.html
http://allegro.pl/dystanse-felg-5x112-skoda-yeti-superb-octavia-17mm-i6721999551.html

Tutaj włącznie już z kompletem śrub. Tak czy siak wyjdzie coś koło 500zł za komplet.

I tak już typowo for fun jakieś etui na kluczyk ciekawe ktoś posiada? :D

http://allegro.pl/silikonowe-etui-na-kluczyk-golf-7-skoda-octavia-i6752057153.html?reco_id=94d85311-0a91-11e7-b860-02a1c2831487&ars_rule_id=201

Coś takiego znalazłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team