Skocz do zawartości

Montaż podświetlenia skarpetek z motohid


Szotu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, potrzebuję szybkiej pomocy. Kto mi powie, jak zdemontować tą półkę pod kierownicą. Na razie wykręciłem dwie śruby z lewej i prawej strony, wyjąłem schowek przed bezpiecznikami, zdjąłem lewy boczek trójątny oraz wyjąłem przełącznik świateł. Półka ani drgnie. Potrzebuję sie tam dostać, czy to jest wykonalne bez demontażu połowy deski? Dodam, że wersja z AIRBAG na kolana kierowcy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytasz jeszcze kolego, po co chcę montować oświeltlenie? Skoro pytam w trybie pilnym  to widać,  potrzebuję szybkiej pomocy a nie pytań bez sensu. 

W takim razie dodam, po rozebraniu tego co opisałem znalezłem coś, co wywaliło mi oczy na wierzch. Po zakupie , oddałem auto do ,,zaprzyjażnionego"  z salonem warsztatu. Tylko tam mi pozwolili oddać w celu założenia pewnych zabezpieczeń dodatkowych a byłą ingerencja w elektrykę. To, co odwalili w tym warsztacie...poprostu brak słów. Pajączek jak talala, wszystko luźne, przewody gołe niepoizolowane, urządzenia wepchnięte w byle wolną przestrzeń..tragedia. Dlatego chciałem zdjać półkę aby to wszystko schować gdzieś głęboko aby nic nie było widać. Taraz wystarczyło zdjecie boczka i dostęp był idealny. Pochowałem , poizolowałem przewody ale to jeszcze nie to, czego bym chciał. Jestem elektrykiem, w instalacjach samochodowych siedzę od 25 lat ponad i wkór...ia mnie takie partactwo. Jestem chyba perfekcjonistą i gdy coś robię to albo najlepiej albo wcale. Normalnie mam ochotę jechac do tego salonu i pogadać z kierownikiem albo właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogę się wytłumaczyć, że musiałem dostać się do karty sim w urządzeniu a montażysta powiedział mi gdzie je zamontował i wtedy zobaczyłem, co tam jest grane. Dla serwisu skody też jest nie na rękę że jakiś partacz zakłada im tykające bomby w autach. 

Generalnie obecnie uporządkowałem wszystko, było--wszystkie kable ze 20 sztuk luzem, niezaizolowane, totalny pająk a jest,,,łądne wiązeczki potaśmowane czarną taśmą materiałową TESA -wygląda jak z fabryki. 

Co do skarpetek, wszystko działa a jednak, nie bez problemów. Okazało się, że wiązka byłą źle dopasowana. O ile przednie lampki miały przewody odpowiedniej długości a nawet były ciut za długie to te odchodzące od nich na tył, były około 20-30 cm za krótkie aby wszystko ułożyć w ORI miejscach. Na szczęście przedłuzenie ich nie stanowi żadnego problemu. Najważniejsze, że działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zamontowałem lampki.

Zrobiłem kodowanie i adaptacje:

Leuchte30FR LC72-Dimmwert AB 30 = 100
Leuchte30FR LC72-Dimmwert CD 30 = 70
Leuchte30FR LC72-Fehlerort mittleres Byte DTC-DFCC 30 = 2
Leuchte30FR LC72-Lasttyp 30 = 36 - LED Kleinleistung 
Leuchte30FR LC72-Lichtansteuerung HD AB 30 = Always 
Leuchte30FR LC72-Lichtfunktion A 30 = Footwell light 
Leuchte30FR LC72-Lichtfunktion B 30 = Terminal 58xs dimmer 
Leuchte30FR LC72-Lichtfunktion C 30 = Interior Lights

W menu radia pojawiło się sterowanie jasnością footwell light.

Ustawienia powyższe powodują ze lampki świecą cały czas po uruchomieniu silnika, bez wpływu czy jest dzień czy noc.

Proszę o informacje jak działa sama funkcja Leuchte30FR LC72-Lichtfunktion A 30 = Footwell light .

Czy czujnik zmierzchy / przełącznik świateł / pora dnia maja wpływ na Footwell light?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie,

nie chce zakładać nowego wątku gdyz mam pokrewny temat,

mam pomysł żeby wymienić czerwone odblaski znajdujące się w drzwiach przednich tzw warningi na tzw świecące ?

całość od chinczyka już dotarła tylko pytanie w którą kostkę/pin muszę się wpiąć? czy jakaś adaptacja vcds jest potrzebna?

Uzupełnię swój wątek

otóż moduł drzwi 5Q4 959 393 C nie obsłuży powyższego oświetlenia, piny w kostce są puste ale w płytce elektroniki nie ma tzw wąsów w które wchodzą piny, gnojki ze skody mnie załatwili ?

trzeba szukać modułu w wersji high która obsługuje m.in składane lusterka, koszt ok 70zł za stronę...

moim zdaniem zbyt drogo

Edytowane przez pier (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A teraz kolejny problem zgodny z wątkiem

 zamówiłem komplet oświetlenia skarpet (4szt) razem z wiązką od chinczyka - w wersji led
cały montaż oraz adaptację przeprowadziłem zgodnie z tym filmem
hqdefault.jpg
 

wszystko ładnie weszło ale niestety na kablu plusowym nie mam napięcia w związku z czym lampki nie świecą...
kabel + podłączony w 72 pin, masa ok, wszystko sprawdzone dwa razy i dupa...
może mój sterownik po prostu tego nie obsługuje?
BMC MQBAB M H18 01 37
może macie jakiś pomysł?
dodam, że w menu radia pojawiła się opcja ściemniania,
inne funkcje typy HHC, obniżanie lusterka przy wstecznym itp udało się uruchomić..
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o tym pomyślałem ale nie mam dostępu, chyba, że jest ktoś z okolic zielonej góry z obdeleven?

swoją drogą na britskodzie znalazłem wpis

I found this on a Golf Forum if anyone has a newer vehicle. It looks like more coding is needed. Someone maybe able to advise but the way i read it you have to connect to pin 58 or is the coding just changed as below. Im really confused now. Any help would be appreciated. 

Ok just to update, after multiple unsuccessful attempts to enable the footwell lights, it appears that there are additional "Fussraum" settings that may need to be enabled to get it working. However these parameters could not not be enabled via VCDS., not sure if these are locked or the current VCDS do not support. 

As a alternative solution to get it work, I am using this settings and works perfect for me. thought, I may share it and will be useful for those like me. 

Here is the Adaptation to make it work - 

Leuchte30FR LC72-Dimmwert AB 30 = 100
Leuchte30FR LC72-Dimmwert CD 30 = 100
Leuchte30FR LC72-Fehlerort mittleres Byte DTC-DFCC 30 = 2
Leuchte30FR LC72-Lasttyp 30 = 36 - LED Kleinleistung 
Leuchte30FR LC72-Lichtansteuerung HD AB 30 = Always 
Leuchte30FR LC72-Lichtfunktion A 30 = Footwell light 
Leuchte30FR LC72-Lichtfunktion B 30 = Terminal 58xs dimmer 
Leuchte30FR LC72-Lichtfunktion C 30 = Interior Lights

The trick lies in Lichtfunction B & C (Last 2 lines). With the Headlight/Parking Lights on, Footwell Lights/Bulb is powered by Terminal 58., as per the dimmer settings. 

With Doors open, Footwell Lights is powered by the Interior Lights in Full Brightness. 

Gość wpiął się w pin 58 i trochę zmodyfikował kodowanie... coś jak mez2008 tylko kwestia w który pin On się wpinał

Edytowane przez pier (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakby komuś nie wystarczało jednokolorowe podświetlenie nóg to polecam np. takie żarówki

https://pl.aliexpress.com/item/32845232731.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f5E358m

(z pilota można zmieniać kolor wedle upodobania - i to w każdej żarówce oddzielnie). U mnie działają już ponad rok i jak narazie żadna nie padła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team