Skocz do zawartości

Montaż podświetlenia skarpetek z motohid


Szotu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Namo podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat
  • 4 miesiące temu...
Dnia ‎02‎.‎11‎.‎2016 at 19:19, Szotu napisał:

Panowie kto zakładał podświetlenie skarpetek z motohid? Jak tak to proszę kilka wskazówek bo właśnie je zakupiłem ?  

Jak najlepiej to zamontować? ?

podłączyłeś podświetlenie skarpetek ?? szukam kogos kto przerabiał już temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szotu kupowałem zestaw z motohid. Kabelki w zestawie są trochę za długie więc ja je skracałem, żeby wyglądało to schludnie można oczywiście je zwinąć. W temacie na britskoda jest opisane jak puścić kable (razem z foto http://www.briskoda.net/forums/topic/306451-retro-fit-footwell-lights-octy-iii/). 

W zestawie należy podpiąć dwa kable, jeden to oczko które podpinamy pod masę (na pewno znajdziesz wolną śrubę w aucie) natomiast drugi wpinamy we wtyczkę "C" (która wchodzi w BCM) w pin numer 72.

Po tym wszystkim kodujemy to jak w temacie opisano i wszystko powinno zacząć działać :) u mnie działa do dnia dzisiejszego. Oczywiście jest możliwość ściemniania/rozjaśniania podświetlenia w skali 0-100%

Edytowane przez Koszal (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, no właśnie też chcę założyć sobie takie oświetlenie, ale niestety na stronie briskody nie znalazłem żadnych fotek. I nie wiem którędy ciągnąć kable i gdzie podpinać i czy trzeba jeszcze może coś dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sawel na drogiej stronie zamieszczonego na briskoda tematu są fotografie jak prowadzić kable. Nie ma tam nic trudnego, kable do lampek pod siedzeniami puszczasz progiem. Gdzie podpinać masz napisane w temacie na briskoda oraz powyżej: "W zestawie należy podpiąć dwa kable, jeden to oczko które podpinamy pod masę (na pewno znajdziesz wolną śrubę w aucie) natomiast drugi wpinamy we wtyczkę "C" (która wchodzi w BCM) w pin numer 72."

Ja osobiście niczego specjalnego nie dokupywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W weekend założyłem sobie oświetlenie skarpetek. Zakodowałem jak było wyżej w linku z Briskoda. Wszystko działa, poza jednym problemem - lampki nie gasną po odpaleniu silnika i świecą się przez cały czas podczas jazdy.

Przy zamykaniu/otwieraniu centralnego gasną i zapalają się prawidłowo.

Gdzie zmienić kodowanie? Czy może faktycznie mają świecić cały czas podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy to właściwe miejsce ale dzisiaj zamontowałem zestaw LED do wnętrza do swojej octavii i nie działa w ogóle. Jak założyłem było wszystko OK, wieczorem wsiadam do auta i tylko przez chwilę zaświeciły (może przez sekunde) przednie lampki a cała reszta jest martwa (nawet bagażnik).

Kupiłem ten komplet:

http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Skoda-Octavia-III-Zestaw-oswietlenie-kabiny-LED-Premium-8-zarowek/3346

Miało być tak super a teraz ciemno jak w d.... u murzyna. Czy ktoś miał podobny przypadek i może coś podpowiedzieć? Było ciemno aby sprawdzić bezpieczniki ale gdyby to był przepalony bezpiecznik to chyba nie było by tego zapalenia przodu na 1 sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 12.03.2017 at 21:08, Koszal napisał:

@Szotu kupowałem zestaw z motohid. Kabelki w zestawie są trochę za długie więc ja je skracałem, żeby wyglądało to schludnie można oczywiście je zwinąć. W temacie na britskoda jest opisane jak puścić kable (razem z foto http://www.briskoda.net/forums/topic/306451-retro-fit-footwell-lights-octy-iii/). 

W zestawie należy podpiąć dwa kable, jeden to oczko które podpinamy pod masę (na pewno znajdziesz wolną śrubę w aucie) natomiast drugi wpinamy we wtyczkę "C" (która wchodzi w BCM) w pin numer 72.

Po tym wszystkim kodujemy to jak w temacie opisano i wszystko powinno zacząć działać :) u mnie działa do dnia dzisiejszego. Oczywiście jest możliwość ściemniania/rozjaśniania podświetlenia w skali 0-100%

Che dołożyć podświetlanie nóg.

Jak można znaleźć pin72 na wtyczce "C"?

Masz może schemat pinów na wtyczkach sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja bede montowal niebawem oswietlenie. Mam tylko jedno pytanko. Czy w tej wtyczce jest juz pin z przedwodem wyprowadzonym do innego podswietlenia i do niego nalezy podlaczyc się z wiązka, czy tez jest puste miejsce i trzeba miec surowy metalowy pin( jak ma to miejsce np.w przy wiazce kamerki cofania), ktory trzeba wlozyc do wtyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team