Skocz do zawartości

Wydech od MG Motorsport do O2 RS


Karczol

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

kombinacje z wydechem we własnym zakresie chyba odpuszczę bo ciągle coś jest nie tak - to za głośno, to buczy itd, a każda zmiana to kolejna kasa wydana niewiadomo czy w dobrym celu. Dlatego przymierzam się do zlecenia wykonania kompletnego wydechu w MG Motorsport, bo do nich mam najbliżej, opinie mają dobre i są tańsi niż konkurencja (3200 bez kata, 3800 z katem, komplet od turbo do końca z 2 tłumikami, dodatkowo oferują 2 opcje końcowego tłumika - full przelot lub wytłumiony).

Pytanie do Was - czy ktoś z forumowiczów taki wydech posiada (obojętnie czy wersja z katem czy bez) i zechciałby mnie przewieźć kilkanaście km żebym ocenił czy doznania akustyczne są zadowalające? Chodzi mi głównie o krótką trasę, żeby przekonać się czy wydech jest komfortowy w przypadku jazdy z jednostajną prędkością. Oczywiście odwdzięczę się jakoś :)

Najbliżej mam do Poznania, Wrocławia i Łodzi ale w tym lub przyszłym miesiącu będę na kilka dni w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozbieżność jest mega, bo w innych firmach słyszałem 4000-5600 za taki sam układ i szczerze mówiąc nie liczyłem na to, że ktoś zejdzie poniżej 3000 ;) dzięki za info, skontaktuję się z nimi i zobaczymy co faktycznie zaproponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do GTP, jego rada jest taka - powrót do seryjnego końcowego i środka + DP3" bez kata i program powinien zapewnić 270KM. DP z robotą 1000 zł. kuszące, bo DP w MG to koszt 1600 zł bez kata.

przy używaniu auta w trasie powinno to zapewnić komfort i brak buczenia przy stałej prędkości a rozprężenie przy turbo powinno wystarczyć na ok 270KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednak priorytetem nie jest moc tylko zachowanie komfortu użytkowania auta, bo do pracy mam 40 km i nie chcę się męczyć w drodze.
Mimo wszystko chciałbym przejechać się z kimś, kto ma wybebeszony wydech przez kogoś, kto robi to profesjonalnie, żeby zobaczyć ile tego komfortu zostaje ;)
Na razie skłaniam się ku opcji 3" DP, decat i seryjny końcowy, ew. końcowy + środek.

Wysłane z ONEPLUS 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na kompletnym wydechu by MG strasznie głośno (zwłaszcza od 140-180km/h), Grzegorz z GTPerformance twierdzi, że za duże tłumiki mam i rozprężenie się zrobiło. Jak zrobią mi stage3 w Bielsku do jadę do Krakowa, coby się umówić na założenie 2 przepustnic, powinno być ciszej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę. Tylko skoro jest taki popyt na wydechy, to znaczy, że jest miejsce na dodatkową podaż ;) oczywiście żartuję z zajęciem się tym bo nawet spawać nie umiem :)

Wysłane z ONEPLUS 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karczol ja u siebie będę miał niedługo zrobiony wydech przez GTPerformance, więc jak będziesz chciał posłuchać, czy jest nie za głośno/nie za cicho to zapraszam do Piotrkowa :). Dużo bliżej niż na Śląsk. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karczol ja u siebie będę miał niedługo zrobiony wydech przez GTPerformance, więc jak będziesz chciał posłuchać, czy jest nie za głośno/nie za cicho to zapraszam do Piotrkowa :). Dużo bliżej niż na Śląsk. 


Dzięki za info, może polecę do Warszawy przez Piotrków :)
A kiedy będziesz miał gotowy wydech?

Wysłane z ONEPLUS 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karczol napisał:

A kiedy będziesz miał gotowy wydech?

Myślę, że do końca listopada/początek grudnia będzie gotowy. Jadę teraz na śląska do Marka posłuchać jak On ma zrobiony - czy jest dla mnie nie za głośno (robił bez sportowego kata i bez środkowego tłumika) i dzwonię do GT kiedy mogę przyjechać. Oczywiście ja już mam umówiony termin:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Za słabo dmucha, że nie da się uzyskać większego ciśnienia doładowania potrzebnego do bezpiecznego przemieszczania się i wyprzedzania innych ;) Trzeba założyć nowe bo stare źle przeczyścili ;P

P.S. to trzeba wszystko mówić dziewczynie.... a nie spoko, jak moja żona była moją dziewczyną to też mówiłem wszystko, ale kilka lat po ślubie to już wszystkiego się nie mówi ;P bo po co... 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździmy razem do pracy i na ten argument nie pójdzie, dla niej już jest bezpiecznie wyprzedzać ;) muszę wymyślić co innego albo przy okazji jakiejś naprawy albo wymiany oleju coś pomodzę. Albo sobie odpuszczę i zmienię auto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ucho235 napisał:

Za słabo dmucha, że nie da się uzyskać większego ciśnienia doładowania potrzebnego do bezpiecznego przemieszczania się i wyprzedzania innych ;) Trzeba założyć nowe bo stare źle przeczyścili ;P

P.S. to trzeba wszystko mówić dziewczynie.... a nie spoko, jak moja żona była moją dziewczyną to też mówiłem wszystko, ale kilka lat po ślubie to już wszystkiego się nie mówi ;P bo po co... 

Chciałbyś ty być świadom ile ona udaje na ciuchy i buty?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team