Skocz do zawartości

LEMUR

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie!

W lato chłodzenie odbywało się właściwie wszystkimi kratkami wylotowymi, teraz z racji chłodniejszych dni ciepło leci tylko na podszybiu, pozostałe kratki ledwo, ledwo - robiłem test klapek, dalej to samo (wszystkie przyciski kierunkowe wyłączone). Nawet na max nawiewie wszystko idzie głównie na szybę jak dorzucę +oC. Przy zmniejszaniu temperatury znowu kratki z przodu dają czadu. Dopiero włączenie nadmuchu na "twarz", nogi powoduje szybszy nawiew oczekiwanymi kratkami przy ciepłym.

TTTM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chyba trochę nie rozumiem. Wydaje mi się, że u mnie leci ze wszystkich dziur podobnie, nawet jak żaden nawiew nie jest ustawiony (wtedy najmniej leci z nóg). Jak wcisnę wszystkie trzy nawiewy to z każdej części leci trochę, ale mniej niż przy wszystkich wyłączonych, mimo tej samem mocy dmuchawy :)

 @LEMUR mogę też sprawdzić jakieś inne kombinacje :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@22Tomaszz zrób tak.

włączniki kierunkowe (przyciski) wszystkie wyłączone

daj nawiew np prędkość średnia lub wyższa aby czuć nawiew i teraz daj temp. np 18 zobacz jak wieje ci kratką nad radiem i bocznymi (centralne) a później daj temp na wyższą np 24 i czy osłabnie ci nawiew centralnymi klapami?

Mi przy "zimnym" wieje równo centralne + podszybie, natomiast na "ciepłym" centralne praktycznie ledwo dychają, najwięcej idzie na podszybie. Dopiero z przyciskiem daje radę, dlatego pytam czy TTTM czy coś u mnie nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LEMUR Sprawdzę.

Wcześniej sprawdzałem to u mnie leciało z kratek "na klatę" mniej więcej po równo, ale nigdy na tak wysoką temperaturę nawet nie wszedłem. U mnie zazwyczaj pomiędzy 16 a 18 st. C. Spróbuję na cieplejszym :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2016 at 16:31, LEMUR napisał:

@22Tomaszz zrób tak.

włączniki kierunkowe (przyciski) wszystkie wyłączone

daj nawiew np prędkość średnia lub wyższa aby czuć nawiew i teraz daj temp. np 18 zobacz jak wieje ci kratką nad radiem i bocznymi (centralne) a później daj temp na wyższą np 24 i czy osłabnie ci nawiew centralnymi klapami?

Mi przy "zimnym" wieje równo centralne + podszybie, natomiast na "ciepłym" centralne praktycznie ledwo dychają, najwięcej idzie na podszybie. Dopiero z przyciskiem daje radę, dlatego pytam czy TTTM czy coś u mnie nie teges.

Dzisiaj sprawdziłem i zdecydowanie TTTM. 

Mniej więcej do 20 stopni wieje po równo z kratek "na klatę", a powyżej nawet słychać jak coś się przełącza i przestaje wiać z tych środkowych kratek nad radiem :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to podgrzanie przedniej szyby przeciw parowaniu. przy podgrzewanej elektrycznie szybie załącza się jeszcze elektryczne grzanie.  


Ale żaden nawiew nie jest w ogóle ustawiony na szybę. To jest zwykłe zwiększenie temperatury we wnętrzu.
Ps. Nie mów mi tylko, że przy takim zwiększeniu temperatury automatycznie włącza się ogrzewanie przedniej szyby, bo to by było bez sensu IMO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli climatronic ustawiony jest na auto to on decyduje o tym gdzie dmucha powietrze i w jakim stosunku ciepło - zimno. a co do włączenia ogrzewania przedniej szyby to działa automatycznie jak dasz max nawiew na szybę - tym klawiszem na panelu. jeżeli climatronik w trybie auto wraz z czujnikiem wilgotności uzna ze może zaparować przednia szyba to ustawi większą część nawiewu na szybę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rrobert W takiej sytuacji to tak, ale my sprawdzaliśmy to przy wyłączonym auto i ręcznie ustawionej sile nawiewu, a i tak się wyłączają środkowe nawiewy. Trochę to IMO dziwne, ale w niczym nie przeszkadza. TTTM i dodatkowo Superb też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co może być przyczyną gdy z kratek nawiewu tych na kierowcę przy ustawinonym sychro (ta sama temp lewo/prawo) na lewą mam cieplejszy nadmuch niż prawą stronę. Robiłem tryb "serwisowy" regulacji klap kombinacją klawiszy. Przy ustawieniu temp kilka stopni (3-4C więcej niż wskazania termometra) powyżej zewnętrznej. Różnica dość znacznie odczuwalna. Taka różnica temp potrafi się utrzymywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja mam Climatronic (2 strefy) i używam zazwyczaj trybu AUTO. Denerwuje mnie strasznie, że od razu po uruchomieniu zimnego auta dość intensywnie wieje na szyby. Tak jak pisaliście wcześniej - te pewnie nastawy automatyczne przeciw zaparowaniu szyb, ale przy obecnych temperaturach kiedy wsiadam do zimnego auta i od razu wali mi zimnym nadmuchem po oczach to nic fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team