Skocz do zawartości

snakepl1974

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiało sie u mnie na przełomie jesień zima w tamtym roku. Jeśli do 8 h nie odparuje samoczynnie to wymienia ci reflektor. Tak mówią w serwisie. Ja miałem tak tez z halogenami. Wymienili mi obydwa z przodu. A lampy nie raz zaparuja ale po jakimś czasie odpuszcza.
Dzieje sie tak z powodu różnicy temperatury. To całkiem normalne.
U mnie w halogenach stała woda z 2 tyg. Bo nie miałem czasu podjechać do ASO. Wymienili i wszystko super
Myślałem ze jak włączę halogeny i sie nagrzeją to bedzie lepiej i odparuje a efekt jest odwrotny

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

z tego co widze dosyc czesty przypadek z tymi reflektorami u mnie jest podobnie, ostatnio widziałem nowego Superb i miał to samo. Od jakiegoś czasu mam spokój i nie parują a tak zaparował mi najbardziej 

DSC_2415.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie wiem czy to zbieg okoliczności czy nie ale zaczęły parować jak wymieniałem postojówki na mrozie a trochę to trwało bo jedna żarówka wpadła mi do klosza i trochę się nagimnastykowałem żeby ją wyjąć :-D

jak zmieniałem w halogenach też przez chyba dwa-trzy dni były zaparowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Z tym parowaniem to nie jest problem Skody!
Mieszkam od ponad 12 lat w Irlandii i w porze zimowej gdy temperatura jest między +1 a +10°C i występują opady deszczu oraz duża wilgotność powietrza to zjawisko jest normalne.
Samochód zaparkowany pod chmurką już po jednym dniu potrafi załapać mgielkę na ślepiach.
Tak jest w Mercedesach, Volvo, BMW, Fordach, Kiach, Audi, Renault czy Toyotach. Starych i nowych modelach bez różnicy. Wszystkie marki...
Dla nie dowiarków mogę zacząć już dziś robić zdjęcia, bo pora jest już odpowiednia.
Wystarczy pojeździć pare set kilometrów i lampy się wygrzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym parowaniem to zauważyłem ze pojawia się to w monecie np wymiany w5w na led gdy odkręcimy pokrywę gdy na zimnej lapmię dostanie sia tam wilgoć ( cieżko jest ją potem wydobyć ) 

Myślę ze trzeba rozgrzać dobrze lampę i na chwilę odkręcić pokrywy aby uwolnić wilgoć która nie chce sie z tamtąd  wydostać odparownikami  - będę testował 

a tu filmik i nieszczelnościami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak mokrą porą roku...
Jeżdżę codziennie lampy suche zero pary.
Samochód stoi 2-3 dni pod chmurką lampy zaczynają lekko parówać. Po jeździe 200 - 300 km wszystko wraca do normy.
Latem gdy jest temperatura ok 18 - 20 °C problem nie występuje nawet w ulewne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by lampę zamknąć takim specjalnym odpowietrznikiem pochłaniającym wilgoć. Mam takie coś w robocie na odpowietrzniki przekładni albo beczek z olejem. Przepuszcza powietrze, ale nie wilgoć i brud.

Mógłbym Wam tu teorię o zachowaniu się powietrza wyłuszczyć, ale piszę z telefona. Generalnie nic się z tym nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam czy ktoś z was próbował zrobi dodatkowe odpowietrzenia lamp aby nie parowały

Sprawdziłem i  w lampach przed liftem są dwa odpowietrzniki u góry - niestety nie ma nic na dole co powoduje problem z cyrkulacją powietrza 

Zastanawiam sie nad wywierceniem małego otworu u dołu pokrywki xenonu ( zawsze można ja wymienić ) i sprawdzić efekt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale parują przy zmianie temperatury - wygląda to tak jakby wentylacja była zła 

Jak wiadomo ciepłe powietrze unosi sie ku górze niestety nie ma wymiany z chłodnym które powinno być zasysane od dołu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team