Skocz do zawartości

snakepl1974

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, w tej kwestii nie będzie inaczej, choć potrzeba jest matką wynalazku ?...fabryka zrobiła jak zrobiła i tak ma być, po prostu recyrkulacja powietrza..zarówno w Octavii III jak i Superbie III - taki mamy klimat ?

W serwisie jedyne co zalecają to sprawdzenie czy czasem otwory wentylacyjne nie są zatkane...

Podobną sytuacje mamy nie tylko w naszych autkach - to samo dzieje się również w naszych domach, jak dochodzi do różnicy temperatur, bądź faktycznie wentylacja nie jest do końca sprawna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w tej kwestii nie będzie inaczej, choć potrzeba jest matką wynalazku ...fabryka zrobiła jak zrobiła i tak ma być, po prostu recyrkulacja powietrza..zarówno w Octavii III jak i Superbie III - taki mamy klimat
W serwisie jedyne co zalecają to sprawdzenie czy czasem otwory wentylacyjne nie są zatkane...
Podobną sytuacje mamy nie tylko w naszych autkach - to samo dzieje się również w naszych domach, jak dochodzi do różnicy temperatur, bądź faktycznie wentylacja nie jest do końca sprawna
Mialem kiedys problem z zaparowywaniem lampy w fiescie mk6 z 2006 r.
Problem się skończył gdy jeden z 2 otworów odpowietrzajacych w lampie .......... zatkalem silikonem..........

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje to zjawisko u mnie i zdarza się że reflektor (na ogół ten z świateł drogowych, rzadziej mijania) jest zaparowany czasem do połowy, ale jak sprawdzam po dojechaniu do celu np 10km to oba są czyste.
Zdarza się że też zalega lód (to raczej zawsze na drogowych) ale też po lodzie śladu nie ma po przejechaniu kilku kilometrów.
Octavia III z LED z stycznia 2018.



Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie  równierz występuje parowanie. Wczoraj przy okazji wjechałem do ASO aby zapytać co i jak. Gość po dwóch sekundach pokazał mi na komputerze jakieś zdjęcia które Skoda pokazuje i udowadnia ze jest to normalny objaw. Niestety nic z tym nie da się zrobić choć jak dla mnie nie jest to normalne. Miałem już 4 skody i w żadnej  ten problem nie występował. No cóż taki mamy klimat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Taka sytuacja u mnie:

20210107_184817.jpg

2018r, ok. 84tys km przebiegu, jakieś 7 miesięcy po gwarancji.

Znalazłem przyczynę - pęknięta lampa od góry (widoczne po otwarciu maski).

20210107_184828.jpg

Nowa lampa w serwisie 2995zł brutto...

Pojechałem do aso, porozmawiałem, chłopacy przygotowsli dokumentację, wysłali do importera i udało się.

Koszty po mojej stronie to nieco ponad 1000zł brutto (30% za lampę i 50% za robociznę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy sa zimne nie dawaja temperatury jak Xenon czy zwykla halogenowa dlatego stojac na dworze samochodem lampy maja prawo parowac a wilgoci teraz jest duzo. Nie musi to byc efekt uszkodzenia, proponuje dobrze wysuszyc lampy ja to kiedys zrobilem suszarka a potem wazelina nasmarowalem uszczelki zaślepek.

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alocet jest jedno ALE - w O3FL w lampie ledowej nie ma zaślepek 🙂

Lampa ma jedynie membranę, dzięki której "oddycha". Druga lampa u mnie ok, tzn. od czasu do czasu delikatnie zaparuje, ale to mija jak wzrośnie temperatura.

W tej lampie z pęknięciem było grubo. Wysuszyłem ją i moim oczom ukazało się błoto na odbłyśniku w lampie 😉20210107_194330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 7.01.2021 at 12:18, Maario napisał:

Dosyć mocno zaparowane ze środka.Niby normalne ale jak dla mnie to już za mocno.

D0E069ED-00C2-4DD4-AB3B-AD257D529507.jpeg

CF1CF25D-22BE-4E0F-B864-AC9FEBBAFD1E.jpeg

W moim przypadku żadnego pęknięcia ani uszkodzenia nie widać.

Po wizycie w Asso lampa zostanie wymieniona na nową w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 12.11.2016 at 13:56, snakepl1974 napisał:

Witam. Pogoda zrobiła się jesienna i tu taka niespodzianka. Reflektory przednie zaparowały częściowo. Czy może ktoś miał taki przypadek. (O3 2015).

20161111_130336.jpg

20161111_130333.jpg

20161111_130330.jpg

20161111_130313.jpg

Bardzo prosto można to zrobić i tanio jeśli macie dostęp do otwarcia lampy np korek dostepu do lampy tak jak to jest w lampach ze normalną żarówka. Jak tak miałem w mercedesie c klass w 205 odkręciłem korek i wsadziłem tam żelki na wilgoć i problem znikł już parę miesięcy temu 

7B212F8A-CAF7-4950-AD13-443FE9B61BD6.jpeg

6296DC38-AFE1-4E95-BD3B-480BC981AA14.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć, zaparowały obydwie lampy przednie w O3FL. Nie widać pęknięć. Widzę, że ten problem jest globalny. Trudno ciągle lampy wymieniać bo w serwisie 6k zdaje sie za full led a te na alle. Pewnie takie same jak moje. Próbował ktoś robić odpowietrzenia? Niestety w ledach nie ma otworów w które można by silicę wrzucić. 

 

Nie wiem czy wymiana klosza jest w ogóle możliwa. 

https://autogammasklep.pl/klosz-szklo-do-reflektora-lamp-skoda-octavia-iii-a7-face-lifting-18-20

Edytowane przez deodekabokat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team