Skocz do zawartości

Shaarky

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, ext napisał:

"Doposażeniem" dealer nazwał czas (dzisiaj), w którym rozklejają całość z folii, wkładają dywaniki i kilka domówionych akcesoriów (siatki, śruby antykradzieżowe itp.). W tym samym czasie mają ją rejestrować i jutro wieczorem mam odebrać samochód.

Szkoda ze rozklejasz auto z folii przed ceramika. Zawsze to dodatkowa ochrona na "przejazd" do studia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik na moje zapotrzebowanie jest w 100% wystarczający (zresztą zrobię tym samochodem max 70tyś. km, więc o wytrzymałość, przebieg i bezawaryjność się nie martwię). Co do skrzyni, to wolę męskie wersje - DSG jeszcze do mnie nie przemawia a szczególnie w tym silniku :P

Wybór był świadomy - wybrałem to co chciałem, a różnica 8 czy 10tyś to nie różnica, więc nie zabrakło :)

UPDATE - wczoraj odebrałem samochód z detailerem - znalazł sporo cudów.
W poniedziałek jadę na ceramikę, więc w kolejny czwartek/piątek dodam do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.09.2017 at 19:34, Marcin Kulczyk napisał:

możesz zdradzić co to były za cuda?

Jasne :)

- tylny zderzak polerowany z zostawionymi hologramami - usunięte,
- podłużne bardzo mało widoczne trzy rysy poprzeczne na dachu o długości ok. 15-20cm,
- wżer od ptasiego G na dachu przy oknie dachowym
- piano black zewnętrzny zrysowany jak szalony (mikro rysy koliste),
wewnętrzny - między skrzynią a przyciskami porysowana ramka jak od... nie wiem - kluczyków?
- pojedyncze rysy na froncie i drzwiach po prawej stronie/pasażera.

Dodatkowo cały samochód, w tym nadkola były wysmarowane bardzo dziwną substancją, która nie chciała złazić nawet IPĄ - dopiero APC to zdjęło. 

Detailing wszystko wyprowadził i jest OK.

Edytowane przez ext (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
33 minuty temu, Marcin Kulczyk napisał:

Plichta Gdańsk. Zamówiłem 25 lipca, produkcja na 37 tydzień, w ostatni piątek, tj. 29 sierpnia, z tygodniowym poślizgiem odebrałem.

Jaki silnik i skrzynia? 

Ja zamówiłem 1,4 tsi dsg 8 czerwca i jeszcze tydzień do produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nareszcie tydzień temu otrzymałem wiadomość o wyprodukowaniu mojej Octavii.

1.4 tsi DSG style + amazing + kilka dodatków

Zamówiłem 8 czerwca

Wyprodukowana 13 października

Planowany odbiór 30 października

Dla mnie trochę odległa i niefortunna data odbioru.

Ile czekaliscie na odbiór od daty produkcji ponad 2 tyg?

Kiedy podpisać umowę kredytową i zarejestrować samochód po dotarciu samochodu do salonu czy jeszcze przed fizycznym obejrzeniem Octavii?

Proszę o wasze opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czekałem dwa tygodnie na odbiór od wyprodukowania auta. Czekałbym tydzień, ale gość, który mnie obsługiwał był w międzyczasie na urlopie i tak wyszło. Jeśli będziesz rejestrował sam (bo możesz to zlecić firmie) to musisz odebrać dokumenty do rejestracji od dealera, zarejestrować auto, wrócić do salonu z tablicami, podpisać umowę kredytową i ubezpieczeniową (a wcześniej dokonać ewentualnego przelewu z wpłatą własną), chwilę poczekać i bon voyage.

oglądać możesz kiedy chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was brał pakiet szyb sunset? Czy opłacało się ten pakiet czy lepiej samemu gdzieś przyciemnic? Czy może w ogóle nie przyciemniac?

Proszę o pomoc bo trochę się boję o tapicerkę półskórzana w lecie, czy słońce jej nie zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz dbał o tapicerkę to nic się nie stanie. Całego auta nie przyciemnisz przecież. 

Osobiście rozważam przyciemnianie, ale poza ASO. Biorę też pod uwagę maty przyciemniajace (takie dopasowane do szyby , a'la rolety) z alledrogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemnisz sobie po, lepiej dobierzesz stopień przyciemnienia, folię itd. Fabrycznie nie masz wyboru więc słabo, moim zdaniem przyciemnienie obowiazkowe, praktyczne i dobrze wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie problemy natastają. Wczoraj samochód do dojechał do Salonu ale bez dokumentow. Dzisiaj dzwonili do Poznaniua i okazało się że u kuriera zaginęły dokumenty do trzech samochodów w tym mojej Octavii ☹ 

Na pocieszenie dostałem foto mojej Octavii. 

Jak na to zareagować bo narazie jestem w szoku... Czy starać się o rekompensatę za długi czas oczekiwania?

IMG_1892.jpg

IMG_1895.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem informację że Szkodnik wyprodukowany wczoraj.

1.4 TSI 150KM Szary Quarz STYLE+amazing + podgrzewana przednia szyba+dynamic+top led+ambiente+hhc.

Do 2 tyg powinien być w salonie. Kolejny max tydzień to przygotowanie samochodu do odbioru + założenie blokady skrzyni biegów Bearlock.
Mam wrażanie że te trzy tygodnie są trochę naciągnięte - lepiej zaskoczyć klienta mile niż mieć obsuwę - tak myślę.
Z tego co mi się wydaje co piszecie to może wyrobią się do 2 tyg czyli do 17 listopada - po cichu na to liczę :)

Czyli reasumując została jedna niewiadoma w tym równaniu :)
- 26.09 zamówienie
- 02.10 potwierdzony 44 tydzień
- 03.11 produkcja
- ???? odbiór

Nie mogę się doczekać :)

Warto napisać do salonu że chcę zobaczyć auto jak dojedzie? Jeszcze takie oklejone, zabezpieczone, zdjęte - najlepiej tego samego dnia - z lory? 
Chciałbym sam osobiście upewnić że że auto nie miało szkody transportowej. Myślę ze jak zobaczę auto zafoliowane i bez szkody mogę mieć taka pewność.
Czy się nie wygłupiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pminor napisał:

Dziś otrzymałem informację że Szkodnik wyprodukowany wczoraj.

1.4 TSI 150KM Szary Quarz STYLE+amazing + podgrzewana przednia szyba+dynamic+top led+ambiente+hhc.

Do 2 tyg powinien być w salonie. Kolejny max tydzień to przygotowanie samochodu do odbioru + założenie blokady skrzyni biegów Bearlock.
Mam wrażanie że te trzy tygodnie są trochę naciągnięte - lepiej zaskoczyć klienta mile niż mieć obsuwę - tak myślę.
Z tego co mi się wydaje co piszecie to może wyrobią się do 2 tyg czyli do 17 listopada - po cichu na to liczę :)

Czyli reasumując została jedna niewiadoma w tym równaniu :)
- 26.09 zamówienie
- 02.10 potwierdzony 44 tydzień
- 03.11 produkcja
- ???? odbiór

Nie mogę się doczekać :)

Warto napisać do salonu że chcę zobaczyć auto jak dojedzie? Jeszcze takie oklejone, zabezpieczone, zdjęte - najlepiej tego samego dnia - z lory? 
Chciałbym sam osobiście upewnić że że auto nie miało szkody transportowej. Myślę ze jak zobaczę auto zafoliowane i bez szkody mogę mieć taka pewność.
Czy się nie wygłupiać?

Gratulacje ?

Zawsze warto zobaczyć auto zafoliowane  przed odbiorem, też swoje auto obejrzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z was brał kredyt w MBanku ?? Udało się, że nowe dokumenty dotarły w Piątek w południe do Salonu. Podpisałem umowę kredytu i zarejestrowałem samochód i o 15 wysłałem foto dokumentów do Salonu. Jak myślicie czy uda się jutro załatwić formalności kredytowe i odebrać samochód ?? Bo zaryzykowałem i wziąłem na jutro dzień wolny w pracy.
I inna sprawa mój Salon obsługujący zamówienie powiedział, że Importer próbuje wyjaśnić zgubienie dokumentów i oczekujemy na decyzję o zadośćuczynienie. Na jakie zadośćuczynienie mogę liczyć skoro i tak już odbiorę samochód??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 3.11.2017 at 18:01, pminor napisał:

Dziś otrzymałem informację że Szkodnik wyprodukowany wczoraj.

1.4 TSI 150KM Szary Quarz STYLE+amazing + podgrzewana przednia szyba+dynamic+top led+ambiente+hhc.

Do 2 tyg powinien być w salonie. Kolejny max tydzień to przygotowanie samochodu do odbioru + założenie blokady skrzyni biegów Bearlock.
Mam wrażanie że te trzy tygodnie są trochę naciągnięte - lepiej zaskoczyć klienta mile niż mieć obsuwę - tak myślę.
Z tego co mi się wydaje co piszecie to może wyrobią się do 2 tyg czyli do 17 listopada - po cichu na to liczę :)

Czyli reasumując została jedna niewiadoma w tym równaniu :)
- 26.09 zamówienie
- 02.10 potwierdzony 44 tydzień
- 03.11 produkcja
- ???? odbiór

Nie mogę się doczekać :)

Warto napisać do salonu że chcę zobaczyć auto jak dojedzie? Jeszcze takie oklejone, zabezpieczone, zdjęte - najlepiej tego samego dnia - z lory? 
Chciałbym sam osobiście upewnić że że auto nie miało szkody transportowej. Myślę ze jak zobaczę auto zafoliowane i bez szkody mogę mieć taka pewność.
Czy się nie wygłupiać?

Ja dalej czekam. Produkcja 03.11. Do dziś żadnej informacji. 16.11 dealer powiedział że nie ma żadnej informacji, nie ma wpływu na producenta i tyle. Do tego od soboty czekam na odpowiedz na facebooku od Skoda Polska skad opóżnienie, ale bez odpowiedzi narazie. Dealer do dziś milczy. Masakra. Cierpliwość to nie jest moja najmocniejsza cecha :( :(
Niektórzy odbierają po 10 dniach od produkcji, mi mija 20ty dzień. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pminor no to faktycznie długo. Radzę auto zbadać bardzo bardzo dokładnie czujnikiem. Wiem od osób które przewożą LOHR'ami auta że szkody nawet nie są zgłaszane tylko na własną rękę naprawiają bo taniej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kamil RS230 napisał:

@pminor no to faktycznie długo. Radzę auto zbadać bardzo bardzo dokładnie czujnikiem. Wiem od osób które przewożą LOHR'ami auta że szkody nawet nie są zgłaszane tylko na własną rękę naprawiają bo taniej... 

Nawet mnie nie strasz. Wtedy jak 16.11 kontaktowałem sie z dealerem to mówił że auto nadal czeka na transport w czechach i że podobno dużo innych octavii też czeka.  Jak salon może przyjąć auto na naprawach blacharskich ze zdjętymi foliami. Zażyczyłem sobie zdjęcia samochodu jak dojedzie i będzie taki oklejony z zabezpieczeniami jeszcze.

Edytowane przez pminor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team