Skocz do zawartości

Shaarky

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamawiałem 1 grudnia 2017, miała być najpóźniej 31 marca 2018 do odbioru, a ostatecznie u dealera była 7 maja 2018, więc po ponad 5 miesiącach. Na czeskiej infolinii Skody potwierdzili, że przyczyną opóźnienia była podgrzewana przednia szyba, bo dostawca nie wyrabiał z zamówieniami. W ogóle to mieli w systemie termin produkcji na ostatni tydzień czerwca, ale przez infolinię udało się przyspieszyć o 2 miesiące.

Dnia 17.04.2018 at 09:56, carly.pl napisał:

Jeśli chodzi o podgrzewaną szybę, to technologia jest trochę inna niż w focusie, bo nie ma drucików, tylko jest folia na całej szybie. Więc tak, to może być problem ?

Jest to nieprawa, bo w szybie są druciki, więc to ta sama, znana od lat technologia. Dealer powiedział, że folia na szybie jest w Superbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, TomaszQ napisał:

Ja zamawiałem 1 grudnia 2017, miała być najpóźniej 31 marca 2018 do odbioru, a ostatecznie u dealera była 7 maja 2018, więc po ponad 5 miesiącach. Na czeskiej infolinii Skody potwierdzili, że przyczyną opóźnienia była podgrzewana przednia szyba, bo dostawca nie wyrabiał z zamówieniami. W ogóle to mieli w systemie termin produkcji na ostatni tydzień czerwca, ale przez infolinię udało się przyspieszyć o 2 miesiące.

Jest to nieprawa, bo w szybie są druciki, więc to ta sama, znana od lat technologia. Dealer powiedział, że folia na szybie jest w Superbach.

Dokładnie, druciki są między warstwami szyby. Miałem ostatnio naprawianą po uderzeniu kamienia, pytałem o to. Spec wiercił w szybie żeby naprawić uszkodzenie, bałem się o ogrzewanie o ogrzewanie, powiedział że jest głębiej i usłyszę dźwięk jak się dowierci do warstwy przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TomaszQ napisał:

Ja zamawiałem 1 grudnia 2017, miała być najpóźniej 31 marca 2018 do odbioru, a ostatecznie u dealera była 7 maja 2018, więc po ponad 5 miesiącach. Na czeskiej infolinii Skody potwierdzili, że przyczyną opóźnienia była podgrzewana przednia szyba, bo dostawca nie wyrabiał z zamówieniami. W ogóle to mieli w systemie termin produkcji na ostatni tydzień czerwca, ale przez infolinię udało się przyspieszyć o 2 miesiące.

Ja w lutym zamawiałem z pakietem Extreme (tam też jest grzana szyba) i wyrobili się w 2 miesiące. Kumpel praktycznie ten sam konfig, tylko nie chciał 19", więc dobrał grzaną szybę i to co jest w pakiecie poza kołami i ma opóźnienia - niby za 3 tygodnie ma mieć auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafał Stępień napisał:

Ile trwają formalności związane z odbiorem samochodu z salonu?

Czy wszystko jest do ogarniecia w 1 dzień?

bez problemu u mnie z kredytem trwało to max 2godz. ale rejestrowałem auto dzień wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto jest zarejestrowane to odbiór auta około 1,5-2 godz ja jak odbierałem to już wszystko czekało tylko podpisy, sprawdzenie auta pod każdym kontem i powrót do domu. Jeżeli auto jest nie zarejestrowane to zależy jaki układ ma salon z wydziałem komunikacji to jest to do załatwienia w 1 dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Boogi napisał:

Bo zastanawiam się jak długo trwa dostarczenie do dealera.

mówią że 2 tyg.ale u mnie po tygodniu była u dilera

50 minut temu, Poziomka napisał:

No i jest

witam w klubie 1.0TSI ?

Będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry,

Octavię zamówiłem 29.12.2017

Do dziś nie mam auta.

Dealer mówi obecnie (po wielokrotnym przekładaniu terminu dostawy), że w październiku powinienem dostać auto, więc jest już śmiesznie.

Czy to w ogóle jest możliwe?

Podaję specyfikację:

- Octavia Combi III FL

- 1.5 TSI DSG

- Style

- pakiet amaizing i inne dodatki

- podgrzewana szyba (o której była tu mowa, że może wydłużyć czas produkcji)

Czy ktokolwiek znalazł się w podobnej sytuacji?

Pozdrawiam,

Tomek 

Edytowane przez tomek860827 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 8 miesięcy oczekiwania na auto to już zakrawa na absurd, przecież to nie jest sonda kosmiczna, tylko zwykły samochód... ? Po drugie zamwiasz samochód z rocznika 2018, a dostaniesz go de facto pod koniec 2018, gdzie za chwilę już to auto będzie miało rocznikowo rok - ja bym negocjował jakiś zabat u dealera za taki skandaliczny termin realizacji zamówienia.

W moim przypadku ani dealer, ani importer nic nie pomogli. Napisałem więc na czeską infolinię Skody (infoline@skoda-auto.cz), podałem im nr zamówienia i opisałem sytuację, że wg umowy auto miało być dostarczone do końca marca, a obecnie w systemie data produkcji to ostatni tydzień czerwca i co proponują. Przez tydzień nie odpisywali, więc ponowiłem pytanie i na drugi dzień się odezwali i powiedzieli że zrobili co mogli i przyspieszyli datę produkcji z ostatniego tygodnia czerwca na przedostatni tydzień kwietnia. Samochód wyprodukowali zgodnie z obietnicą. Życzę cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 8.10.2018 at 21:10, Paweł P napisał:

Czy jest osoba na forum która także czeka na wyprodukowanie Octy 1.5 benz? 

Tak, ja czekam na swoją Octavię od 29.08. Właśnie mi kumpel w pracy powiedział, że na swojego Karoq czekaj już od maja i dwa razy już mu zmieniali termin odbioru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team