Skocz do zawartości

Shaarky

Rekomendowane odpowiedzi

No to @Shaarky gratulacje, wyczekane nieźle. 5 stycznia dasz radę na spot?


Dzięki:)

Kumpel mnie dziś na urodziny zaprosić na ten dzień :/

Więc chyba tylko jakiś micro spot zaliczymy :)

Jutro LED, nakładki, podstopnica i kodowanie OBD11 - mam nadzieje ze nic nie połamie i spier***.

Wytapane na szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, 

Jak wygląda sprawa z wyznaczaniem terminu produkcji?? Ja zamówiłem ponad tydzień temu Octavie 1,4 tsi DSG Style z kilkoma dodatkami m.in. podgrzewana przednia szyba, pół skórzane fotele, led z tyłu. Cały czas sprzedawca podaje datę produkcji wrzesień/październik. Kiedy otrzymam spodziewaną datę produkcji?? Czy przerwa technologiczna bardzo wydłuży czas oczekiwania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem 16 Maja  2016 odebrałem 13 Września 2016 

Plus jest taki ze zapłaciłem mniej za auto zamówione w MY 16  a dostałem MY 17 i kilka dodatkowych bajerów gratis które weszły w roczniku 17  ( przerwa w fabryce trwa od 24 tygodnia roku w momencie gdy zmieniaj rok modelowy - zmienia sie tez cena na wyższą  przerwa trwa 4 tygodnie ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć, to i ja się wypowiem skoro temat oczekiwania :)

Zamówienie: O3FL 1.4TSI STYLE MT, kolor blue race z dodatkowym wyposażeniem: 
panoramą/oknem dachowym, Cantonem, fabrycznym "sportowym" zawieszeniem, full ledem, sunsetem, kolorowym maxi dot, pakietem dynamic, oświetleniem ambiente, przyciemnianymi el. składanymi lusterkami, profilami jazdy i bezkluczykowym dostępem + kilka drobiazgów jak kontrola ruszania pod wzniesienie pakiet przeglądów czy koło zapasowe.

Terminy:
Zamówienie złożyłem w 20 tygodniu roku - 18 maja 2017r. - wtedy też wpłaciłem tysiaka = potwierdziłem zamówienie - ja przesłałem potwierdzenie przelewu aby temat usprawnić i nie czekać na księgowanie po stronie dealera.
Termin produkcji dostałem po ok. 2 tygodniach od potwierdzenia zamówienia - został wyznaczony na 33 tydzień roku (14-18 sierpnia) - próbowałem go przyspieszyć ale bez efektu (to, że chcesz odpocząć po 3 latach braku wakacji na fabrykę nie działa :)).
- 16 sierpnia dostałem informacje, że samochód został wyprodukowany i gotowy czeka na transport z Mlada Boleslav do Poznania.
Wtedy też dostałem info od dealera: "jest szansa, że uda się wyrobić do 25 sierpnia", ale... dzisiaj już na to nie liczę, szacuję, że jednak będzie to przedział 28 sierpnia - 1 września.
- 22 albo 23 sierpnia dostałem informacje, że samochód w Poznaniu i czeka na transport do dealera (Skoda Wieliczka).
- Obecnie (24 sierpnia) czekam na info, że samochód jest gotowy do odbioru.
- Tu będzie aktualizacja jak odbiorę.

Finansowanie leasingowe przez VW Bank: 
-
Przed złożeniem zamówienia wysłałem papiery do oceny leasingowej i uzupełniłem wniosek. 
Po pozytywnej ocenie złożyłem zamówienie.
Papiery leasingowe kompletowaliśmy po informacji, że samochód został wyprodukowany (info przyszło 16 sierpnia), dokumenty kompletowaliśmy między 17 a 22 sierpnia 2017.
Obecnie pozostało mi podjechać do salonu i podpisać umowę.
Jak salon dostanie samochód podjeżdżam/lub nie, wpłacam wpłatę własną gotówką lub przelewem (minus 1000zł wpłacony jako potwierdzenie zamówienia), Oni samochód rejestrują i kolejnego dnia roboczego jest do odbioru, więc jeśli samochód trafi do dealera np. w poniedziałek rano, w teorii spodziewaj się odbioru we wtorek, jeśli trafi wieczorem, spodziewałbym się odbioru w środę.

Etapy produkcji i dostawy
Z tego co rozumiem system dealerski Skody pokazuje kilka etapów produkcji i transportu - coś a'la tracking kurierski. Etapy to: samochód do produkcji, samochód w produkcji, samochód gotowy czeka na transport z fabryki, samochód odebrany w Poznaniu, gotowy do dalszej trasy w Poznaniu = czeka na transport do dealera lub już do Niego jedzie.
Ja np. przez 4 czy 5 dni miałem etap "samochód czeka na transport z fabryki", który oznacza, że albo czeka, albo już jedzie do Poznania.
Dealer z tego co się dowiedziałem dostaje rano informacje z numerami zamówień, które do Niego przyjadą. Wtedy tak naprawdę dealer dowiaduje się o terminie dostawy i możliwym terminie odbioru - wszystko przed tym to gdybanie i szacunki.

Jeśli chodzi o negocjacje z czasem produkcji to dealer nie ma na to wpływu, zresztą importer raczej podobnie (próbowałem poruszyć niebo i ziemię, żeby samochód wyprodukowano szybciej, czekam na niego jak na spełnienie młodzieńczych marzeń, więc wierzcie na słowo - próbowałem). Fabryka ustala produkcję tak, by nie robić codziennie innych konfiguracji, więc jeśli bierzesz coś, co widzisz w innych Octaviach rzadko (np. panorama), z reguły termin produkcji się przedłuży, bo "zbierają" partię zamówień z danymi, mało standardowymi opcjami.

To właściwie tyle :) Sam szukałem informacji o procesie zamówienia i terminach - nie mogłem znaleźć niczego skompletowanego, więc mam nadzieje że komuś pomogłem ;)

UPDATE

25.08.2017 - piątek - dostałem info z salonu. Samochód dotarł do dealera i stoi na placu - czeka na doposażenie. Jestem umówiony na odbiór we wtorek 29.08. Załączam zdjęcia z placu :)

Na poniedziałek 04.09 jestem umówiony na powłokę po niej zdjęcia przed i po dodam do garażu + opisze kilka słów o samej powłoce, realizacji itp.

IMG_1097.JPG

IMG_1098.JPG

IMG_1100.JPG

IMG_1101.JPG

IMG_1102.JPG

IMG_1103.JPG

Edytowane przez ext
Aktualizacja (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Langusta napisał:

Gratuluję, ładny wyrazisty kolor ? 

Nowy Rok.gif

Dziękuję :) Na żywo zrobiła na mnie lepsze wrażenie, niż na zdjęciach. Szczególnie "dyskusyjny" przód jest bardzo OK pod warunkiem wyboru full ledów.

20 godzin temu, LEMUR napisał:

@ext Wpakuj auto w garaż octavia.team

Tak zrobię, gdy tylko ją odbiorę - zdjęcia mam z placu - wtedy też dodam do garażu uzupełniając za jakiś czas o zdjęcia z przed i po powłoce.

1 godzinę temu, Namo napisał:

na co?

"Doposażeniem" dealer nazwał czas (dzisiaj), w którym rozklejają całość z folii, wkładają dywaniki i kilka domówionych akcesoriów (siatki, śruby antykradzieżowe itp.). W tym samym czasie mają ją rejestrować i jutro wieczorem mam odebrać samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team