Skocz do zawartości

kierownica multifunkcyjna z superb 2 do Octavia 2 FL


kubala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie montażu kierownicy MF z superba 2 (specjalnie pisze z małej po tym jak zostałem potraktowany na tym forum) do mojej Octavii 2 FL. Jeśli jest ktoś już po takim zabiegu to proszę o konsultacje.

Części składowe to:

- kierownica z oznaczeniem 5L0 (Yeti, superb 2),

- poduszka do kiery, wiązka kiery 5JA 971 584 (oryginalan z superba 2),

- manetka wycieraczek wymieniona na taką bez przycisków do kompa 1K0 953 519 H, 

- moduł kierownicy 1K0 953 549 CH.

Po montażu działa lewa strona, czyli sterowanie radiem z funkcją mute (czyli wszystko), klakson działa. Nie działa prawa strona (pewnie dlatego że nie ma maxidota który jeszcze leży na warsztacie), tak że nie mam narazie możliwości sterowania kompem i brak podświetlenia przycisków kiery. Oczywiście wszystko zakodowane (raczej dobrze) w module kierownicy.

Powiedzcie czy czegoś nie namieszałem i na razie tak powinno być. Zastanawia mnie ten brak podświetlania.  Czy wiązka powinna być przerobiona pod O2 FL (ponoc ma zostac oryginal z s2) ???

111111111111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest kierownica z superba czy Yetii to przyciski powinny śmigać (choć nie sprawdziłem do tej pory ich oznaczenia). Jeśli kupisz kierownice z Octavii III o ozn. 5E0 to na pewno nie będzie działać. Kierownice kupiłem na alle... za 250 z przesyłką (raczej okazja bo kiera naprawdę igła), poduszka olx 220 z przesyłką (używana widac, ale może być, na alle... możesz kupić za 130 nową zasklepkę oryginalną i masz poduchę nówkę), wiązkę dostałem z poduchą, manetka z alle... 30 z przesyłką i moduł kiery to już ali..... 190 z przesyłką nówka ( ok. 20 dni oczekiwania ). Stara kiera trójramienna z poduchą (jak na fotce) zestaw trudno dostępny więc może wyjdę na 0 :))

Co do kierownic z superba czy Yetii są dużo tańsze niż trójramienna MF do O2 fl (praktycznie niedostępna, ewentualnie z łopatkami, jak się pojawi to cena w granicach 600 )

kiera 1111111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów, licznik maxi dot już w skodzince, po kilku próbach kodowania prawa strona kierownicy MF ruszyła, ale dalej problem z podświetleniem. Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim, jeśli wszystko śmiga to komponenty dobre. Czy coś uwalone w kierownicy. Macie jakieś pomysły? 

Edytowane przez kubala (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, dla zainteresowanych kierownica już w pełni śmiga. niestety pasuje tylko z Superb 2 i Rapida i część z Yetii. Przyciski w tych kierownicach występują z oznaczeniem: 

Superb 2 - 5E0919719E, F,G (działają na pewno E i F, G ?)

Rapid - 5E0919719E, F

Yeti - 5E0919719E, F, L, M (działają E i F, L też działa poza podświetleniem, M ?)

Czyli szukać tylko E (bez przycisków telefonu) lub F (z przyciskami telefonu) i będzie OK. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć Kubala,
Fantastyczna robota. Zacząłem zbierać części i mam już kierę 5L0 z wiązką.
Teraz poduszka.
Manetki nie potrzebuję bo mam O2FL Ellegance z MaxiDot (2012 rok) więc jest co trzeba.
Wydaje się, że modułu kierownicy nie muszę wymieniać skoro mam wersję Maxi. Stara kierownica to multifunkcja ale bez sterowania bluetooth. Dane zainstalowanego modułu kierownicy:
Steering wheel (J527)      
Labels: 5K0-953-569.clb
Part No SW: 5K0 953 521 BN    
HW: 5K0 953 569 E
Według WikiRoss jest to:

Control Module Part Number Variant Steering Angle Sensor MFD CCS/ACC MFSW AT
5K0-953-569-E Highline No Yes Yes Yes Yes

Co do samej poduszki, może być dowolna (O3/fabia/s3/itp) czy jednak preferowana jest z Rapida/S2fl/YetiFL ?

Z góry dzięki za info.

Edytowane przez RadDeb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamontowane. Faktycznie poducha dowolna. Jeden mały szczegół dla potomnych. W roczniku 2012 moduł kierownicy wygląda zupełnie inaczej niż w wersji z 2009. 
Modułu 1K0 953 549 CH niestety nie da się zamontować. No foto widać różnicę w stosunku do już zainstalowanego modułu 5K0. Co ciekawsze adaptacja to tylko jeden check box. Po pierwszym odpaleniu pojawia się błąd układu stabilizacji ale wystarczyła krótka jazda i po sprawie. 
Jeszcze raz ukłony w stronę Kubali. Pewnie szukałbym starej wersji kiery a tak mam wersję a la O3. A zupełnie przypadkiem zgrały się czarna lakierowana listwa na kierownicy z dekorem na dopiero zamontowanym Amundsenie MIB \:-)

OctaviaModRadek.jpg

1K0 953 549 CH.jpg

5K0 953 569 E .jpg

Edytowane przez RadDeb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Prosiłbym Was o konkretne opisanie jakich elementów z kodami muszę szukać aby wymienić kierownicę na nowy typ z MF

mam o2 FL z 2011 r. Elegance, kierownice mam 4 ramienną z MF bez Bluetootha.

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia ‎2016‎-‎11‎-‎25 at 18:13, kubala napisał:

Witam kolegów, licznik maxi dot już w skodzince

Witam wszystkich serdecznie. To jest mój pierwszy wpis na forum. Piszę z zapytaniem o wymianę licznika. Posiadam Octavię II FL w wersji Classik i chciałem dołożyć sobie komputer. Na razie wymieniłem moduł kierownicy HIGH, czujnik skrętu wraz z manetkami pod komputer i tempomat (jako komplet). Zegary mam 1Z0920803B i posiadam już nowe Maxi dot. I zmierzam do pytania. Przed wymianą licznika chciałem zgrać eeprom ze starego licznika i skopiować na nowy licznik (żeby zachować immo i stan licznika). Posiadam VAG-K Can Commander 3.6 ale nie chce mi się połączyć z licznikiem. Łączę się przez CAN High 2.0. Łączę się z 01Motor ale z 07Kombi już nie mogę uzyskać połączenia. Mam też Fabię (2005r) i nie mam problemu z połączniem 07Kombi. Czy macie jakieś pomysły? Czy VAG-K Can Com3.6 nie obsługuje Octavii II 2009. Cytuję kolegę Kubala, jak skopiowałeś immo i stan licznika do nowych zegarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadDeb to powiedz mi cos.

mam O2FL z 2011, podobnie jak u ciebie mam kiere z MF bez zestawu głośnomówiącego ( bluetooth ) z MAXI dotem, to moduł kierownicy trzeba wymieniać czy wystarczy ten jaki tam siedzi?? bo juz nie rozumiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym wykazem:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions

ja miałem Lowline więc musiałem wymienić. Obsługa MF jest już z High więc jak masz MF to masz moduł High. Ja mam golasa więc wymieniłem moduł i całego pająka i zatrzymałem się na liczniku bo nie chce mi cię Commander połączyć. Z tego co czytam to jest właśnie do 2006 więc czym mogę skopiować eeprom z licznika? Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team