Skocz do zawartości

Ile płacisz za ubezpieczenie swojego kuraka?


matys

Rekomendowane odpowiedzi

@Kamil RS230 powiem Ci tak. Z ASO dostałem 3 oferty jako leasingowe oraz 3 zewnętrzne + wtedy wniosek (300netto na rozpatrzenie). Do tego zapytałem u mojej agentki ubezpieczeniowej u której troszkę rzeczy ubezpieczam i np. Hestię wyceniła mi "podobnie" różnica była może ze +/-300/400zł

Natomiast chciałem iść na zewnętrzna + wniosek, ale... udało się obniżyć ofertę z Hestii na tyle, że wniosek poszedł do niszczarki ;-) (woleli zatrzymać klienta) więc czasami warto połazić, pomarudzić ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zapłaciłem w AXA dokładnie 979 zł - za ubezpieczenie OC + AC + ochrona opon - 5 % wkładu własnego w AC.

W PZU chcieli po zniżkach 2700 zł - w You Can Drive gdzie miałem wcześniej 1540 zł.

Mam 60 % na OC i 50 % na AC - z tym, że w AXA był rabat przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Przyszla wycena pakietu ubezpieczeń. Prawie 3300. Wartość auta 118 200 zł brutto. Stała wartość prze cały okres. Plus 190 zł za ubezpieczeń szyb oraz kół i opon. Wszystko Allianz. Zwyżki za szkodę brak:) 

Ergo Hestia za ten sam pakiet 4800. 

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maliniak ubezpieczenie szyb + ubezpieczenie które nazywa się dziurawe drogi. Razem koszty ja 190 zł. A jak każde oddzielnie to np szyby 150 zł a koła 100. Suma ubezpieczenia na te koła to 5000 zł i nie tracisz żadnych zniżek. Tyle się dowiedziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/16/2017 at 16:55, Kamil RS230 napisał:

Przyszla wycena pakietu ubezpieczeń. Prawie 3300. Wartość auta 118 200 zł brutto. Stała wartość prze cały okres. Plus 190 zł za ubezpieczeń szyb oraz kół i opon. Wszystko Allianz. Zwyżki za szkodę brak:) 

Ergo Hestia za ten sam pakiet 4800. 

Te szyby to sobie odpuść. Pomimo dodatkowego ubezpieczenia i tak wpisują szybe do systemu jako szkoda sztuk 1. Ewentualnie ten sam ubezpieczyciel w przyszłości nie będzie jej brał pod uwagę (jak się oczywiście przypomnisz), a każdy inny ubezpieczyciel będzie widział tą szkode jak szkoda z autocasco. Więc oczywiście zwyżka przez kilka najbliższych lat. To dodatkowe ubezpieczenie szyb (czy kół) miałoby sens gdyby nie rejestrowali jej w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam znajomego co pracuje w pzu i mi zawsze ceny daje niższe niż te wszystkie link czy directy. Nie wiem jak to robi, ale chyba wie co tam w konfiguracji przy składaniu wniosku wybrać żeby było ok. Ostatnio żona pukneła w tira i już myślałem że po zniżkach. Dzwonie do niego a on mi mówi że mi dał dodatkowo ubezpieczenie od utraty zniżek i że nic nie tracę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Panowie, szybkie pytanie.

Czy w przypadku złożenia do VW Formularza weryfikacji ubezpieczenia, płaci się te 300zł netto bez względu na to jaka będzie decyzja leasingodawcy? Proszę o wypowiedzi tych co mieli do czynienia w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, bez względu na odpowiedź. Bo pobierają opłatę za "zgłoszenie"

ja natomiast załatwiłem to tak, że w ASO gdzie jest punkt ubezpieczeń pobrałem druczek, poszedłem do tej samej ubezpieczalni (agenta) z prośbą o wycenę aby była zgodna z ich wytycznymi i dostałem ofertę 600zł tańszą. Wróciłem do ASO i pani powiedziała, że ona tylko zadzwoni... zadzwoniła i potem obniżyli mi o 450zł, więc opłacało mi się jednak zostać aby nie płacić za wniosek o rozpatrzenie. 

Zresztą w tym wątku tutaj pisałem o tym

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

4 K ? Śmiech na sali...

Ja mam teraz wycenę na 1130 zł ( z udziałem własnym 10 % ) - OC + AC ( kradzież, wypadek i szyby ) - NW nie biorę już od ładnych kilku lat - bez wkładu 1410 zł - Link4 - wartość auta 46.700 zł

Edytowane przez Adam88 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team