Skocz do zawartości

Ile płacisz za ubezpieczenie swojego kuraka?


matys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, matys napisał:

W tym miesiącu z wydatków ponadplanowych poszło 4300 na OC, ac

Ja w pierwszym roku za OC i AC zapłaciłem 1.900 zł. W drugim roku płaciłem coś koło 3.200. Ciekawy jestem ile teraz będzie. 

@matys to znak że nie ma co się w box-a bawić, jak wkładać to do samego końca. Box to jakbyś do połowy wsadził ;P

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Namo napisał:

Ja w sierpniu 5200, miłego wieczoru :-)

A możesz samemu wybrać ubezpieczyciela, czy jako że masz w wynajmie to Ci narzucają odgórnie i nie masz wyjścia?. Ja w drugim roku dostałem ofertę z ASO to było prawie 4 koła, ale że mam koleżankę co robi w ubezpieczeniach to mi znalazła w PZU za 3.2 koła. Oczywiście jeszcze musiałem zapłacić 300 netto  leasingowi za zmianę ubezpieczyciela :). Teraz będzie jeszcze więcej, bo po pierwsze poszły ubezpieczenia do góry i po drugie chce ubezpieczyć wszystkie nowe graty które są wrzucone i będę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ucho235  ja nie miałem opcji innej, w VW Leasing z dużym wykupem jest narzucona polisa w ERGO, jej kwota to 3,3% wartości pojazdu brutto.  Co prawda dowiedziałem się o tym tydzień przed obiorem bo mnie gość od leasingu wprowadził w błąd twierdząc, że mogę mieć normalną polisę w pakiecie dilerskim za 2300...  Ale do niego zadzwonili z banku że brakuje wniosu o polisę i on później przede mną świecił oczami, że jednak zapłacę 2 klocki więcej.  VW pewnie ma z tego lekko 50% dla siebie jako "prowizja" za polecenie klienta.

@LEMUR może zbierz posty o polisach i zrób nowy temat bo spamujemy @maro wi w temacie boxa. ;) 

Druga rzecz policzyłem sobie wszystkie koszty leasingu (to znaczy raty) wychodzi mi 3000 drożej niż cena auta czyli 102% + 2 tysiaki za droższe ubezpieczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matys No to u mnie koszt leasingu będzie koło 7 tysięcy z ubezpieczeniem RTI - 43% wpłata początkowa, 35 rat i wykup na 1%). Teraz są lepsze te leasingi niż jak ja brałem. Z drugiej strony leasingodawca też musi coś zarobić, bo to nie instytucja non profit. Nawet jak zapłaciłeś za to ubezpieczenie 2 klocki więcej to i tak koszt całkowity jest śmieszny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shaarky jak ja kupowałem to były dwie opcje w salonie, tzn jedna dla "klasycznego" leasingu wtedy polisa z trzech towarzystw z którymi oni współpracują kosztowały około 1950 ale była jakaś podwyżka i wyszło jakieś ~2100. Natomiast dla leasingu / kredytu niskich rat polisa była wyliczana na 3,3% wartości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo promocja, ktora konczy sie po 3 latach :) 1 rok to stala promocyjna cena niezaleznie od ceny auta, tylko od modelu. Potem juz % od wartosci auta, ale nadal w miare normalna cena. Ja teraz za 3 rok placilem 3000. Warto zanizyc wartosc auta jezeli mamy RTI, bo to kilka stowek do przodu, a w razie czego i tak dostaniemy kwote z faktury. Tylko chyba jest tak, ze roznica pomiedzy wartoscia rynkowa, a fakturowa nie moze byc wieksza niz 30.000 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jest tak fatalnie. Ja w tym tygodniu płaciłem OC za dostawczaka. W ubiegłym roku to było ok. 600zł w PZU. Teraz dostałem pierwszą wycenę za 950zł a po negocjacjach wyszło 750zł w tym Assistamce. Więc mam 150zł więcej ale za to mam Assistance.

Auto Fiat Doblo 1.9jtd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to troche mnie uspokoiles ale nie wiem czy u mnie tez sie tak uda, mialem w tym roku zgloszona szkode, auto kupilem tez w tym roku wiec jestem na przegranej pozycji, potracilem sarne, postanowila zginąć pod skodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat rok temu za nową Mazde 3 w Poznaniu płacił 2100, w tym roku w październiku dali mu cenę... 5800!!! Zmienił ubezpieczalnię, ale i tak 3500 musiał zapłacić.
Ja za 2011 rocznik w lutym płaciłem 470 (Wrocław). To było jeszcze przed podwyżkami.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat rok temu za nową Mazde 3 w Poznaniu płacił 2100, w tym roku w październiku dali mu cenę... 5800!!! Zmienił ubezpieczalnię, ale i tak 3500 musiał zapłacić.
Ja za 2011 rocznik w lutym płaciłem 470 (Wrocław). To było jeszcze przed podwyżkami.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka




Mazdy są bardzo popularne wśród złodziei. Moja mazdę 6 ukradli miesiąc temu. Miała rok. Nie dziwią wiec wysokie ceny polis. Za pełny pakiet octavi zapłaciłem 2500. Uważam ze cena super. Brałem pakiet u dealera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 litrową benzynę. Mało kto kupował diesla bo benzyna bez turbo była bardzo oszczędna a osiągi były przyzwoite. (Spalanie miałem mniejsze niz teraz w octavi ale moze sie ułoży ) Wszystkie idą na części lub na wschód. Niestety... sory za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team