Skocz do zawartości

kusnier

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, scary napisał:

No ładnie ładnie :-) 

A pisałem debilom ponad miesiąc temu że mają dziurę w doładowaniach... to podziękowali i jak widać nic dalej z tym nie zrobili :-P 

Całość logiki i sprawdzania poprawności zawarta jest w samej aplikacji mobilnej, a nie po stronie serwera.

No i dzięki takiemu podejściu można to łatwo obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, torzech napisał:

Całość logiki i sprawdzania poprawności zawarta jest w samej aplikacji mobilnej, a nie po stronie serwera.

No i dzięki takiemu podejściu można to łatwo obejść.

W przypadku takich rzeczy jak płatność powinna być weryfikacja po jednej jak i drugiej stronie, ale cóż to oni tracą kasę tylko :-P jak miesiąc po zgłoszeniu im tego nie potrafili tego naprawić to znaczy że mają to gdzieś :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, scary napisał:

W przypadku takich rzeczy jak płatność powinna być weryfikacja po jednej jak i drugiej stronie, ale cóż to oni tracą kasę tylko :-P jak miesiąc po zgłoszeniu im tego nie potrafili tego naprawić to znaczy że mają to gdzieś :-) 

Oni korzystają z gotowca "backendowego" jakim jest Parse.

Wygląda mi na to, że po prostu nie mają nikogo ogarniętego w zespole a osoba, która przygotowała aktualną aplikację, nie miała pojęcia jak dobrze biznesowo do tego podejść.

Edytowane przez torzech (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majkel123 napisał:

Może sam interfejs sprzedaje się tak dobrze, że to po prostu olali. 

Może i tak być.
Dostają sporą kasę od ludzi, którzy za doładowania płacą i mają w tyłku zabezpieczanie się.

Ja aktualnie próbuję jeszcze jedną rzecz zrobić.
Odblokować sobie Pro. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, torzech napisał:

Może i tak być.
Dostają sporą kasę od ludzi, którzy za doładowania płacą i mają w tyłku zabezpieczanie się.

Ja aktualnie próbuję jeszcze jedną rzecz zrobić.
Odblokować sobie Pro. :ph34r:

Hmmm podejrzewam że tutaj będzie już klucz potrzebny który dają... przynajmniej request aktywujący na pewno będzie leciał z kluczem :-P a nie wierzę żeby się udało dostać do bazy kluczy przez API ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, scary napisał:

Hmmm podejrzewam że tutaj będzie już klucz potrzebny który dają... przynajmniej request aktywujący na pewno będzie leciał z kluczem :-P a nie wierzę żeby się udało dostać do bazy kluczy przez API ;-) 

Po analizie kodu źródłowego aplikacji wiem już, że ma on 12 znaków (A-Z, 0-9).
Więc... leci sobie mały "brute force". :-$

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, torzech napisał:

Po analizie kodu źródłowego aplikacji wiem już, że ma on 12 znaków (A-Z, 0-9).
Więc... leci sobie mały "brute force". :-$

Hehe :-) widzę że ładnie się bawisz... tylko uważaj trochę z chwaleniem się, bo ten temat indeksuje google i łatwo to znaleźć później ;-) 

Tak ostrzegam tylko z własnego doświadczenia ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, scary napisał:

Hehe :-) widzę że ładnie się bawisz... tylko uważaj trochę z chwaleniem się, bo ten temat indeksuje google i łatwo to znaleźć później ;-) 

Tak ostrzegam tylko z własnego doświadczenia ;-) 

:ph34r:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po testowałem sobie trochę ODB11 w po FL. Aplikacje za punkty raz działają, raz nie. Części wcale nie ma, HCC mówi, że działa jak nie działa itd. 

Działa za to dobrze długie kodowanie i adaptacje, część po PL, część po ANG, część po GER. Muszę gdzieś przestawić, żeby było tylko ANG i jak nie ma to niemiecki. Ustawiłem przez to ilość do tankowania (chociaż w instrukcji piszę, że standard, temp oleju już jest) , HCC też zrobiłem, po zmianie choinka kontrolek się zapaliła, ale po ponownym zapłonie ok i nie pokazywało błędów. Wskazówki przy zapłonie chodzą, dmuchawa dodana,  lap timer akurat z appki za punkty.

Jeszcze nie wiem jak podglądać helpera przy kodowaniu jak napisał @scary ale przyjdzie na to czas. Adaptacje są czytelne, oprócz tych po niemiecku :P Fajne małe urządzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@majkel123 tak jak na zlocie Ci mówiłem, kwestie bezpieczeństwa, im nowszy model tym więcej takich rozwiązań i ograniczeń.

To samo z zamykaniem automatycznym klapy w combi. Tylko, że tam się jeszcze chyba da to zakodować, żeby móc zamykać z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel123 napisał:

Gdzie znajdę w appce zmianę na oświetlenie LED w OBDeleven? Ma ktoś wiedzę? 

Wszystko jest po niemiecku. 

Oświetlenie LED jakiej części?

Wymiana podświetlenia w środku nie wymaga zmian.

Tablica rejestracyjna prezentuje się tak:

fMh9pUe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team