Skocz do zawartości

kusnier

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Kamil RS230 napisał:

Zaprogramować Ch/LH z gotowej aplikacji na OBD11 i nic się nie zmieniło. Dalej mam to na xenonie. Jak to zrobić poprawnie? Wszystkie inne rzeczy działają. 

https://www.stemei.de/pages/coding/skoda-octavia-iii-5e/coming-home-ueber-nebelscheinwerfer.php

Ten z OBD11 nie działa - potwierdzam bo robiłem u znajomego w O3 :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
24 minuty temu, potrek napisał:

Panowie jak zakodować krok po kroku hillhold bez kredytów? No i czy ta opcja jest widoczna później w menu ? Tzn czy musze dekodować przed przeglądem ?( gwarancja )

Nic nie musisz dekorowac. Nie zauważa nawet tego. Co do kodowania to wejdź na oficjalną polska stronę obdeleven i tam są opisy kodowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się dziś troszkę tym urządzaniem i ... po wejściu do menu hamulców i wybraniu long coding nie widziałem nigdzie hill holder, wiec aktywowałem, w bajcie 25 bit 01 i 02 zgodnie z tym co mówił sprzedawca. Zaraz po aktywacji wyskoczył błąd hamulców. Po restarcie zapłonu błędu już nie ma. Czy to normalne ? Poprawności kodowania nie sprawdziłem jeszcze bo nie miałem gdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hil holder chyba działa jutro sprawdzę. Ktoś opisywał na forum z tym bajtem 25 i ponoć tak ma być.

Jak włączyć ustawianie dmuchawy w trybie auto? i doświetlanie zakrętów przeciwmgielnymi ?

Edytowane przez potrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, potrek napisał:

Hil holder chyba działa jutro sprawdzę. Ktoś opisywał na forum z tym bajtem 25 i ponoć tak ma być.

Jak włączyć ustawianie dmuchawy w trybie auto? i doświetlanie zakrętów przeciwmgielnymi ?

edit: dobijanie kredytów metoda na czyszczenie aplikacji i ponowne logowanie już chyba nie działa. 

Bynajmniej u mnie.

Wyświetlanie prędkości wentylatora w trybie Auto

Wybierz sterownik 08(Elektronika układu klimatyzacji / ogrzewania)

Długie kodowanie

Bajt 11

Aktywuj Bit 6

Drugi sposób:

Aplikacje

When Enable fan level display

Wybierz on

Trzeci sposób:

Wybierz sterownik 08(Elektronika układu klimatyzacji / ogrzewania)

Długie kodowanie (Text)

Wybierz - Indicator turbine Adj. Automatic

Zmień wartość na On 

Aktywacja doświetlania zakrętów

Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny) 

Dostęp bezpieczeństwa (31347)

Adaptacje

Wybierz - Leuchte12NL LB45

Sub - D 12 Lichtfunktion

- Zmień na Abbiegelicht links

Wybierz - Leuchte12NL LB45

Sub - Dimming direction DC 12

- Zmień na Maximize

Wybierz - Leuchte12NL LB45

Sub - Dimmwert DC 12

- Zmień na 100

Wybierz - Leuchte13NL RB5

Sub - D 13 Lichtfunktion

- Zmień na Abbiegelicht rechts

Wybierz - Leuchte13NL RB5

Sub - Dimming direction CD 13

- Zmień na Maximize

Wybierz - Leuchte13NL RB5

Sub - Dimmwert CD 13

- Zmień na 100 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp bezpieczeństwa 31347 jest nie poprawny. Wywala jakiś błąd nie jestem w stanie przejść dalej.

mowa o kodowaniu doświetlania zakrętów.

no chyba ze robię coś źle. 

Po wejściu do sterownika 09, odrazu idę do dostępu bezpieczeństwa czy wpierw do adaptacji ?

Edytowane przez potrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poklikałem, poklikałem no i coś poprzestawiałem w sekcji leuchte 12 i 13... no i włączyłem przeciwmgilene  na stałe ... nawet przy wyłączonych, więc póki co wyłączyłem na stale...

Co mam zrobić aby przywrócić do stanu początkowego.

jakie są ustawienia ? :) 

może ktoś zrobic screnshot z ustawieniami jak powinno być ? No chyba ze jest inna opcja ?

Edytowane przez potrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się udało, aczkolwiek z tą historią to tak nie do końca, nie wyświetlało wszystkiego. 

Ważne ze działa ;)

co do doświetlania zakrętów, próbowałem i dalej nic, może po fl jest inaczej. Kodował ktoś w wersji po fl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak coś namieszałem, teraz tylne przeciwmgielne się nie pali, a przednie lewe cały czas :(

Wrzucucie Panowie domyślne ustawienia w sekcji Leuchte12NL i Leuchte 13 NL zarówno B12 i B13 

Będę mega wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, potrek napisał:

Jednak coś namieszałem, teraz tylne przeciwmgielne się nie pali, a przednie lewe cały czas :(

Wrzucucie Panowie domyślne ustawienia w sekcji Leuchte12NL i Leuchte 13 NL zarówno B12 i B13 

Będę mega wdzięczny

Sprawdź czy lampy 12 i 13 mają prawidlowo ustawiona funkcje.

Przykład:

Leuchte12NL LB45

Sub - D 12 Lichtfunktion

- Zmień na Abbiegelicht links (doswietlanie zakrętów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team