Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Średnie z 5 tys wyszło mi 7,9. Wszystko zależy jak naciśniesz. Jeżdżąc tylko po mieście będzie to bardzo trudne do zrobienia. Na autostradzie tez ciężko. Jadąc 130-150 płynnie 8 l łyknie. No chyba ze włączysz tempomat i ustawisz 100 ale to można zasnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie po pierwszym 1000km z jedną osobą i bez bagażu. Na dotarciu więc raczej styl kapelusznika póki co. Opony Hankook k117:

100 na tempomacie - ok 5.5/100

120-130 na tempomacie - ok 7-7.5/100

140 na tempomacie - ok 8/10

Wawa poza korkami bez przelotòwek ok 8-8.5/100

Wawa poza korkami z przelotòwkami 7-7.5/100

Wawa do/z pracy (czyli głównie korki) 9.5-11/100

Wawa w totalnym korku (maks 2gi bieg)  -15-16/100

Średnia z 1000km z czego 2/3 miasto ale głównie poza korkami wychodzi 7,8/100

Wszystkie wyniki z WYŁĄCZONYM start-stop

Edytowane przez przybysz86 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po pierwszym 1000km z jedną osobą i bez bagażu. Na dotarciu więc raczej styl kapelusznika póki co. Opony Hankook k117:
100 na tempomacie - ok 5.5/100
120-130 na tempomacie - ok 7-7.5/100
140 na tempomacie - ok 8/10
Wawa poza korkami bez przelotòwek ok 8-8.5/100
Wawa poza korkami z przelotòwkami 7-7.5/100
Wawa w do/z pracy (czyli głównie korki) 9.5-11/100
Wawa w totalnym korku (maks 2gi bieg)  -15-16/100
Średnia z 1000km z czego 2/3 miasto ale głównie poza korkami wychodzi 7,8/100
Wszystkie wyniki z WYŁĄCZONYM start-stop

Jaki silnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shaarky napisał:


Jaki silnik?

24 minuty temu, Wolf napisał:

@Shaarky sądząc po tym co jest w profilu to 1.8 tsi ;) taki jak Twój ;)

Dokładnie tak 1.8 TSI CJSA

Edytowane przez przybysz86 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie sprawdzilem :(

Sporo dokładnych pomiarów. Przede mną niedługo trasa to zobaczę jak to wygląda :)

Do Wawy z Katowic miałem 7.2 więc myślę że podobnie. Ale podam więcej szczegółów niedługo.

Ps. Wg. Mnie dość oszczędny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Shaarky napisał:


Ps. Wg. Mnie dość oszczędny silnik.

Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony spalaniem jak na te osiągi. Wiadomo, że po dotarciu prawa noga będzie cięższa i spalanie wzrośnie ale z drugiej strony prędkość w trasie raczej będzie bez zmian więc nie jest źle.

Z ciekawostek jadąc ok 80 na 6tym biegu widziałem wyniki rzędu 4,5/100. Jestem przekonany, że jadąc z podobną prędkością w trasie da się zejść poniżej deklarowanego 5,5/100 ale oczywiście kupowanie 180 konnego silnika, żeby nie przekraczać 100 zupełnie mija się z celem. Niemniej sztuka dla sztuki eco-drivingu jest to możliwe :)

Edytowane przez przybysz86 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie potrafi zejść do 4.5l/100 jak jade na tempomacie 60 km/h.

Wczoraj spalanie z trasy 80 km, przy czym połowa po mieście, troche a8 (140 na tempomacie czasami pod 170) i poza miastem (110 tempomat) średnie 7.9l/100 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kamil RS230 napisał:

@przybysz86 chwilowe;) w RS średnie jak poniżej 8 schodzi to już jak kapelusznik jedziesz ;)

60 na tempomacie to jest dużo poniżej kapelusznika ale może da się wtedy te 4,5 zobaczyć z powiedzmy 2-3km. Ja takie chwilowe widywałem u siebie przy podobnej prędkości ale nie małem zacięcia by zrobić test i założyłem, że po prostu jest z górki czy coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 1.8 żeby mieć 7-8 w trasie to nawet nie trzeba było zbytnio się starać. W przypadku 2.0 to już wyższa szkoła jazdy, ale jak jadę te 160 km/h i mam 8.5 to jestem w sumie zadowolony :D

@anomal to taka gra. Zbierasz punkty za eko jazdę :D Za 1000 masz +10KM/+10Nm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście szybciej staram sie nie zapierdzielać, chyba, że wiem czy w danym miejscu można, ale jest taka jedna długa gdzie jest 60 i jak ustawie na tempomacie 60 to spokojnie na 4km mozna zrobic srednie ponizej 5. Ale moje srednie z ostatnich 2500 to 9.0l/100

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maliniak napisał:

@anomal to taka gra. Zbierasz punkty za eko jazdę :D Za 1000 masz +10KM/+10Nm :D

akurat przy dotarciu może tak to działać bo ja nie pałujesz silnika od nowości to na koniec zwykle jest ciut większy "gift"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wolf napisał:

łoo panie tyle to ja mam przy normalnej jeździe po mieście:D

nie miałeś nigdy 18-19 lat? :D

Ja pamiętam sam jak upalałem ojca VW Polo - 60KM ale zawsze byłe pierwszy na światłach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team