Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia 6/5/2017 at 10:57, przybysz86 napisał:

 Wiadomo, że po dotarciu prawa noga będzie cięższa i spalanie wzrośnie ale z drugiej strony prędkość w trasie raczej będzie bez zmian więc nie jest źle.

cytuję sam siebie bo moja teoria się nie sprawdziła.
Oczywiście wbijając 160 na tempomat dobije się do tych 9/100 może  pod 10/100 jak pod wiatr ale na trasie Radom->Kraków->Radom w 3 osoby (bez bagażu)
gdzie jechałem 110-120 poza S-ką, 140 na S-ce a na "premiach górskich" pod Krakowem redukcja i wyprzedzanie ile się da z pedałem w podłodze, skończyłem na 7,1 jeśli pamięć nie myli.

Jedynie co to w mieście ten silniczek (1.8 TSI) trochę pali ale przywykłem już, że mi średnia z jazd do/z pracy wychodzi między 9,5 a 10,5 ale to dlatego, że spalanie zauważalnie spada jak się olej nagrzeje do tych 80-90st a jak komuś bardzo zależy (i nie martwi się, że go wszyscy będą wyprzedzić) to na kawałku prostej wystarczy dać 6ty bieg i tempomat na 65-70km/h i patrzeć jak leci średnie spalanie bo chwilowo pewnie oscyluje ok 4,5-5/100 jadąc tak na płaskim a trafiając w Wawie przelotówkę gdzie można 80 i faktycznie da się te 60-80 jechać to da się zejść do 7/100 nawet w mieście

Edytowane przez przybysz86 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie nie przekroczyło nigdy 7,2. Średnio pali 6,6 litra. Przy jeździe dziadka niedzielnego jestem w stanie zejść do 4,8. 7 litrów to już max. 

1.4 TSI + DSG

Edytowane przez Karol Kudra (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bandini napisał:

No właśnie. Po co wogóle ten wątek?

żeby @anomal mógł wrzucić zdjęcie w stylu: o udało mi się zejść do 15.4 xD

Edytowane przez surf (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bandini napisał:

Ja czekam na te wyniki z górnej półki i lipa emoji22.png

wrzuć/zablokuj 1ke i daj do odcięcia to zobaczysz u siebie ;)

Edytowane przez przybysz86 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 miałem 13,4, ale teraz żony auto odstawione do mechanika i jeżdżę z całą familią i spalanie średnie spadło do 11,4 :D, ale jutro auto odbiorę to u mnie zacznie piąć się w górę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 tak jak piszesz :). Jadę z rodziną, wiadomo spokojnie bez szaleństw, ale nie jak kapelusznik, bo najmłodszy syn ma pół roku to spalanie spada poniżej 8 litrów...i to w 400 konnym aucie :) Kilka lat wcześniej nikt by nie uwierzył. Ale jak mam takie spalanie to każde mocniejsze wciśnięcie gazu powoduje drastyczny skok średniego spalania :D. Jeździsz spokojnie spali nie wiele, jedziesz na tor spalanie 35 litrów :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team