Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Karol Kudra napisał:

Te silniki dają się czipować do tej mocy 310KM???O.o

Ja polecam 1.8 tsi CJSA, tylko jedna rska w Polsce ma wincyj ?

Edytowane przez Adriandeska (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spalanie to średnia z całej trasy. Niedzielnym kierowcą też nie jestem skoro sam robię ponad 5 500 km w 4 dni. A co do autostrad (szczególnie w Niemczech) to wiadomo że z jednej strony są czasem roboty drogowe na których jest zazwyczaj  ograniczenie do 80 km/h ale z drugiej strony jeszcze w życiu nie udało mi się przejechać przez ten kraj bez przynajmniej 1 godzinnego koreczka. Więc średnia którą podałem to jazda z prędkością w przedziale od 140 do 160 tam gdzie nie było ograniczeń  (oczywiście z odcinkami na których jechałem również 80 z powodu robót drogowych) ale też z jednym około godzinnym korkiem w którym posuwaniem się o parę metrów, a start/stop miałem wyłączony. Więc uważam że jest super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

O2 FL 1.4 Tsi 125 - rekord trasy na baku 925km (zatankowane 43 litry, jechane do zapalenia żółtego skurwiela, jazda normalna czyt. autostrada 140)

O3 1.8 TSi 180 - wsio jw.: 800km

O3 RS 245 - na trasie jeszcze nie byłem, póki co po Krakowie 10l/100km i niżej nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie po 6 miesiącach normalnej jazdy (czyli totalny brak eco-driving a czasem jak widze ze jest okazja wyprzedzić tak ze ma to sens to korzystam z dobrodziejstw 1.8TSI :D)  jest tak:
-miasto same korki, krótkie trasy(olej ledwo łapie temperaturę), lato: 9-10/100
-jw ale zimą (olej nie łapie pełnej temperatury): 11-12/100

-miasto poza korkami (np wieczorem): 7.5-8.5/100

W trasie ok 100km/h da pewnie rade kolo 5-5.5, przy 120-130 jest ok 6-6.5 przy 140 (co dla mnie jest przelotowe bo szybciej nie ma sensu tam gdzie jezdze) ok 7-7.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arius napisał:

Jak to zrobiłeś? Ja jak cisnę autostradą 160-170 km/h, to gdzieś z 9 litrów mam średnią. 6,5 to przy 140 km/h, a później rośnie szybko. O.o

To taka uśredniona ilość z trasy 450 kilometrów po autostradzie. Jak nie było ograniczenia to 160-170, minimum 100 ale rzadko, ale przeważnie 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arius napisał:

. Oczywiście wg. komputera. :)

Wg moich testów komputer pokazuje całkiem dobrze +/-0.1-0.2l/100 wychodziło mi różnicy vs dystrybutor wiec w granicach akceptowalnego błędu. szczególnie, że tankuje do drugiego odbicia wiec też nie wiem jaka jest dokładność tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złego słowa o spalaniu 1,4 tsi nie powiem. Podczas dzisiejszej trasy nad morze, jechaliśmy ze szwagrem łeb w łeb, on swoim passatem b7 2,0 tdi 140 koni. Po zimnym starcie i przejechaniu około 120 kilometrów, spalanie w pasku 5,8 u mnie 5,7 :D

Do tego dynamika w passacie gorsza, pomimo DSG, dochodziłem go przy wyprzedaniu.  Mało tego pasek jechał w dwie osoby, u mnie były 4 czyli 100kg więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team