Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam zdjęcia ale podam dane:

Trasa 435km A4,S8 Kutno-Jelenia Góra ( prędkości 140km/h na tempomacie, sporadycznie 180) + dojazdy do pracy po 12km ( 50% miasto 50% trasa) w jedna stronę spalanie 5,8 średnia prędkość 62km/h od tankowania

Edytowane przez wojtek2626 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz moje doświadczenie ze spalaniem w O3 VRS FL 2,0 TSI (manual)

1-2-3 zmiana biegów zgodnie ze wskazaniem przy ok 2 tys obr na min

jazda zgodnie z przepisami cały czasy na 50 do 55 na 70 max do 80 autostrada ok 120km/h. Zaznaczam, że nigdy nie jadę ostatni spod świateł :)

całe 3 tyg jazdy w takim stylu DOM-PRACA-DOM (35km w 2 str) jakieś zakupy plus co weekend krótka traska 

Zgodnie ze wskazaniem kompa pokładowego powinno być 7,3 l/100 a faktycznie okazało sie 7,051

 

IMG_20180716_183115.jpg

IMG_20180716_183228.jpg

Edytowane przez BraWo (wyświetl historię edycji)
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialem Wam przedstawić moją trasę z Bukowiny Tatrzańskiej do Łazisk Górnych droga jak zwykle pełna i miejscami bardzo wolna. Fotki z tej drogi pierwsza zdziwila mnie ze spalaniem 2,0 tsi daje rade ,ale trwała do pierwszego większego korku. Pozdrawiam 

20180727_110149.jpg

20180727_154627.jpg

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądając zdjęcia na dysku znalazłem swoje spalanie z  trasy z majówki Dubrownik->Warszawa. Trasa praktycznie non-stop po autostradach więc 130-150km/h zależnie od warunków i kraju.  2 osoby + bagaż, może nie full ale mocno zapełniony bagażnik gratami typu ciuchy, etc bo zabraliśmy też w trasę trochę rzeczy znajomych mając miejsce.

Było ciepławo (w Chorwacji 27-30, bardziej na północ 25-27) więc klima przez ok 10h z tych 15tu pracowała jak nie na full a to na pewno dość mocno.

Jak widać po zielonym listku - jak tylko można było wyprzedzać to to robiłem korzystając z frajdy jaką daje zawieszanie na sport, 1.8TSI i górsko-nadmorskie serpentyny w okolicy Dubrownika ?


spalanie.thumb.jpg.01d673a576627464320ac6e7a9d1b7e2.jpg

Edytowane przez przybysz86 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze spalanie z pełnego baku octavia rs 230 z dsg . wiekszosc jazdy na trasie typu S na odcinku dojazdu do pracy . ruch dosc gesty jazda spokojna spalanie 9 litrów ( komp pokazał 8.6 ) 

jedyne co moge dodac to pierwszy bak jakie auto wyjezdzilo od nowosci . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skąd wy te spalania bierzecie w tych benzynach, ja się muszę fest spuszczać żeby zejść do 8 litrów, a później i tak dołożę dwa razy do pieca i już 11l ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DoDominik napisał:

Ja nie wiem skąd wy te spalania bierzecie w tych benzynach, ja się muszę fest spuszczać żeby zejść do 8 litrów, a później i tak dołożę dwa razy do pieca i już 11l ?

przy średniej 38km/h to raczej nie mówimy o trasie tylko ruchu miejskim. U mnie takie spalanie (10-11/100) to norma w Wawie w porannych i popołudniowych korkach. Zwykle raz w miesiącu robię trasie 100-130km i potem powrót to wtedy na jednym baku moje średnie spalanie wychodzi ok 8.5.


Jakbym się uparł i jechał w trasie te 80km/h to bym pewnie 4ke z przodu zobaczył ale nie w tym rzecz - choć w sumie może kiedyś zrobić test i zamiast jechać S-ką pojadę na spokojnie w weekend wielskimi dróżkami jadąc te 80km/h gdzie jak zauważyłem wychodzi najniższe spalanie ?

Edytowane przez przybysz86 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team