Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio zrobiłem trase 420km swoim Touranem 2,0 TDI CR jazda przepisowa na zwykłych drogach 3,8l ( 80km) pozniej ekspresowki (340km) tez przepisowo 120km/h czasem i 160 wyszło 4,9L wiec jak na tak duża bude i cięzka bardzo przyjemne spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, To mój pierwszy post, więc na przywitanie podzielę się spalaniem w służbowej Octavii. Nadwozie liftback 3FL z 2019r. Napędzane 2.0 TSI 190KM połączone z DSG7 (DKZA + DQ381). Wyniki jak poniżej:

118557523_332825668072403_408964189381048377_n.jpg

Edytowane przez xyuru (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia III FL Kombi 2020 r, 2.0 TSI 4x4 190 hp, DSG7.

Spalanie na trasie Warszawa-Hammerfest -Nordkapp-Hammerfest-Warszawa wyszło na papierze, że na 316 litrach paliwa przejechałem 5432 km, co daje proporcję:

316          x

5432      100

czyli 31600 : 5432 = 5.81

PS. to jest MEGA ekonomiczne auto i w sprzyjających warunkach można osiągnąć wyniki jak w dieselu. Mam porównanie z Superbem II 2.0 TDI 140 HP DQ250 🙂

Niestety ale nie wiem czemu komp nie pokazał mi całej trasy która odbyła się w obszarze czasowym 4 dób...

spalanie.jpg

licznik1.jpg

Honnigsvag.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie gdzie szukać przyczyny skokowego wzrostu spalania w 2.0 TSI CHHB?

Przez pierwsze 35 tyś. km użytkowania średnie spalanie na trasie oscylowało w granicach 7,5 l/100 km +/- 0,5 l w zależności od stylu jazdy. Późniejszy program na ponad 300 KM nic nie zmienił w tej kwestii. W tej chwili praktycznie nie jestem w stanie zejść poniżej 9 l, gdzie zazwyczaj jest to 9,5 l. Różnica w mieście jest oczywiście jeszcze większa.

Wzrost spalania z tego co zauważyłem zaczął się po wymianie rozrządu. Konsultowałem tą kwestię w niezależnym serwisie i praktycznie wykluczają tą opcję, bo gdybym miał źle ustawione wałki to by się sypały błędy w kompie, a żadnych błędów nie ma. Auto ma moc, jeździ normalnie, temperatura oleju w normie.

Szlag mnie trafia bo wiem jak było a jak jest. Co 400 km muszę teraz odwiedzać stację paliw co przy dłuższych trasach jest strasznie wkur....ce 😞

W poniedziałek odstawiam auto do serwisu, żeby mi sprawdzili co mogą. Następny krok to hamownia u tunera gdzie był robiony program i diagnostyka, ale może do tego czasu z waszą pomocą uda się trafić na jakiś trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jechał odrazu do dobrego tunera.
Ja mam ten sam silnik na 310 hp przy 95 Pb. Skrzynie DSG też program i średnie spalanie 8,4 l/100.
Przy delikatnej jeździe (co mi się rzadko zdarza) 6-6,5 l/100 to nie problem.

Sprawdzałeś czy teściowej nie wozisz w bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć koledzy.

Jakie macie wskazania spalania chwilowego w swoich 2.0 TSI na rozgrzanym silniku: kilma / bez klimy.

Podzielcie się proszę jak to u was wygląda. Zastanawiam się czy w moim przypadku za nadmierne zużycie nie odpowiada klimatyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rs 245 średnie spalanie z reguły oscyluje mi w obrębie 8.5l.
Da się zejść niżej ale i wyżej również.

Ja ciagle jeżdżę na klimie  włączonej.Nie jestem w stanie powiedzieć jakie bylo by spalanie z wyłączoną klimatyzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sleeper napisał:

Chodzi mi o spalanie jakie pokazuje komputer na postoju - w l/h.

To jest zależne od różnicy temperatur. U mnie w 1.4 pokazuje 0,3 l/h podczas tych upałów. Mam ustawione 21 stopni przez cały rok, klima na auto. 

Edytowane przez dagetto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie, a ja nie mam sie czym pochwalic 😜. Niestety moja Octa pali wiecej niz bym chcial i niz sie spodziewalem.

Nowy nabytek to O3FL Silnik 1.8 TSI CJSB (montowany pod 4x4 czyli troche wyzszy moment niz CJSA)

Skrzynia DQ250.

I teraz tak, mialem wczesniej 1.8 TSI (CJSA w manualu) i bylem pod wrazeniem oszczednosci tego silnika. 7.8 l na 100 km srednia z 4000 km i 95 h jazdy (glownie jazda po miescie).

Biorac nowe auto w 4x4 liczylem na spalanie o 1, no moze 1.5 l wieksze.

Efektywnie wychodzi mi 2-3 litrow wiecej.

Wskazania chwilowego spalania jakie widze na komputerze czasami jeżą mi wlos na glowie 😀.

W nowym aucie średnie spalanie przy 140km/h to 9.3.

Starym zeby uzyskac taka wartosc to musialbym chyba ze 180 jechac (tam mialem manual)

Moje pytanie czy cos jest nie tak? Auto wciaz na gwarancji ale ASO mowi ze wszystko ok.

Zrezygnowalem z Superba III 2.0 tsi 280km, bo "bedzie palil za duzo", ale mi tu roznica 0.5 l na 100km wychodzi 😀

Co wiecej stare auto na postoju pokazywalo mi 0.7 l/h a 

w nowym czasem spadnie do 0.8, 0.9 ale najczesniej po prostu 1.0 l/h

Zakladam ze silnik bez obciazenia powinien palic tyle samo na biegu jalowym (no chyba ze te systemy bezpieczenstwa ktorych nie mialem w wersji poprzedniej tak podnosza spalanie ;).

Edytowane przez Dombek100 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 25.04.2022 at 13:42, Dombek100 napisał:

Panowie, a ja nie mam sie czym pochwalic 😜. Niestety moja Octa pali wiecej niz bym chcial i niz sie spodziewalem.

Nowy nabytek to O3FL Silnik 1.8 TSI CJSB (montowany pod 4x4 czyli troche wyzszy moment niz CJSA)

Skrzynia DQ250.

I teraz tak, mialem wczesniej 1.8 TSI (CJSA w manualu) i bylem pod wrazeniem oszczednosci tego silnika. 7.8 l na 100 km srednia z 4000 km i 95 h jazdy (glownie jazda po miescie).

Biorac nowe auto w 4x4 liczylem na spalanie o 1, no moze 1.5 l wieksze.

Efektywnie wychodzi mi 2-3 litrow wiecej.

Wskazania chwilowego spalania jakie widze na komputerze czasami jeżą mi wlos na glowie 😀.

W nowym aucie średnie spalanie przy 140km/h to 9.3.

Starym zeby uzyskac taka wartosc to musialbym chyba ze 180 jechac (tam mialem manual)

Moje pytanie czy cos jest nie tak? Auto wciaz na gwarancji ale ASO mowi ze wszystko ok.

Zrezygnowalem z Superba III 2.0 tsi 280km, bo "bedzie palil za duzo", ale mi tu roznica 0.5 l na 100km wychodzi 😀

Co wiecej stare auto na postoju pokazywalo mi 0.7 l/h a 

w nowym czasem spadnie do 0.8, 0.9 ale najczesniej po prostu 1.0 l/h

Zakladam ze silnik bez obciazenia powinien palic tyle samo na biegu jalowym (no chyba ze te systemy bezpieczenstwa ktorych nie mialem w wersji poprzedniej tak podnosza spalanie ;).

Krotki update. Jak sie czlowiek nauczyl jezdzic 4x4 i DSG to spalanie sie obniżylo 😀. Nie jest to jedna oska, ale juz nie boli tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od 4 miesięcy jestem posiadaczem O3FL 1.8 TSI 4x4 DSG6, niestety ale spalanie średnie 9,1L/100km z 5000km mieszanej jazdy, głownie w trasie na tempomacie 130km/h.
Przy jeździe obwodnica, jakiś sklep to potrafi palić 11L/100km.

Z mojej obserwacji wychodzi, że 10L/100km wychodzi z tego co zatankuje to max 650KM do zrobienia

Jakiś pomysł jak zbić to spalanie?

Nie jest deptane. Na pocieszenie żona robi takie samo spalanie 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
To proszę mój superb 2.0 tsi... 50/50 jazda przepisowa.Bez szaleństw i start-stop.
Na 50 litrach przejechałem 743km to wynik z dystrybutora.78e5ad80a46259c50eeeb25b65263c18.jpg0bb0ae044349260766d85c1f3b6df386.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


a czy u ciebie nie są garki odłączane? Bo w o3fl 1.8tsi nie sa

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Od 4 miesięcy jestem posiadaczem O3FL 1.8 TSI 4x4 DSG6, niestety ale spalanie średnie 9,1L/100km z 5000km mieszanej jazdy, głownie w trasie na tempomacie 130km/h.
Przy jeździe obwodnica, jakiś sklep to potrafi palić 11L/100km.
Z mojej obserwacji wychodzi, że 10L/100km wychodzi z tego co zatankuje to max 650KM do zrobienia
Jakiś pomysł jak zbić to spalanie?
Nie jest deptane. Na pocieszenie żona robi takie samo spalanie  
po mieście bez 4x4 i dsg palił mi okoli 8~9

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Innymi slowy roznica w spalaniu 4x4 1.8 tsi vs 2.0 tsi wieksza niz sie spodziewalem.

Czy ktos moze sie pochwalic jakie ma spalanie w O3 2.0 tsi 190 km 4x4 przy jezdzie autostradowej 140 km/h

Edytowane przez Dombek100 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 17.10.2022 o 09:14, woksio napisał(a):

dla porównania podam 1.0 TSI / jazda przepisowa 90/95, spokojna krajówkami:
image.png.5ece7e78e4365fe9b6e629110d143e16.png

a 50% autostradą i 50% krajową:

image.png.93b3b8d5f756a9db5561a2be41862cf2.png 

Haha nie jestem jedyny z tym mocarnym silnikiem !!
Z moich obserwacji mogę powiedzieć że najniższe spalanie jest gdy temperatura powietrza oscyluje przy 20stopniach i się śmiga drogami powiatowymi tak 90-100km/h na 4-5 biegu. Wtedy notuje własnie podobne do Ciebie spalania 4,3-4,5. Na ekspresie przy120km/h na 6stym biegu spalanie mam 4,8-5,5 w zależności od pory roku i kapci.
Długookresowe mam na poziomie 5,6l. Najwięcej żłopie w mieście - około 8l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 22:32, covax2 napisał(a):

Haha nie jestem jedyny z tym mocarnym silnikiem !!
Z moich obserwacji mogę powiedzieć że najniższe spalanie jest gdy temperatura powietrza oscyluje przy 20stopniach i się śmiga drogami powiatowymi tak 90-100km/h na 4-5 biegu. Wtedy notuje własnie podobne do Ciebie spalania 4,3-4,5. Na ekspresie przy120km/h na 6stym biegu spalanie mam 4,8-5,5 w zależności od pory roku i kapci.
Długookresowe mam na poziomie 5,6l. Najwięcej żłopie w mieście - około 8l

wcześniej miałem 1.2 HTP więc to 1.0 to niebo a ziemia 😉

do kulania się po mieście i w trasy spokojnie wystarcza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team