Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

spalanie to rzecz mocno indywidualna, tobie pali 9, innemu weźmie 7, a ten co zapierdala będzie miał 11

do tego dochodzi kwestia dojazdu do pracy,  korki czy autostrada/obwodnica itd

ja należę do 3ciej grupy zapierdalajacej+dojazd do pracy krótki 4km więc mój rs łyka prawie 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też 1.8, tylko dokoksowany, właśnie wróciłem z małych testów i spalanie 13l/setkę :-)

Ale w trasie przy spokojnej jeździe koło 7 da się zrobić. Ten silnik ma dwa oblicza przy delikatnym wciskaniu gazu można osiągnąć nawet <6l, w trasie naturalnie,  w mieście 8-9 l to normalne spalanie, przy seryjnej mocy ciężko 10 średnie przekroczyć. Po programie jak nie ciskasz mocno spala mniej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie po 2 tys średnia to 8,0 moje spostrzeżenia są takie ze można jeździć tym samochodem ekonomicznie ale wymaga to bardzo delikatnego obchodzenia sie z pedałem gazu. Okolice 7 litrów są realne. Jest to jednak ciężkie bo uśmiech na twarzy pojawia sie w zgoła odmiennym naciskaniu na pedał gazu. myśle ze jak silnik sie ułoży pogoda poprawi i korki zelżeją to spalanie powinno sie obniżyć. Na razie jest dobrze choć straszono mnie ze samochód będzie palił jak smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to mniej więcej tak:

trasa delikatna taka bez szaleństw ok 7.5l

autostrada powyżej 10l,

miasto 9.5l,

dojazd do pracy ok 45km trasa (45% wioski 45% autostrada 10% miasto) średnie 8.3-8.5l.

Edytowane przez Wolf (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 spalal mi w miescie ok 10. Teraz RS jakies 12. W trasie jeszcze nie bylem, ale w przypadku 1.8 to srednio tak 8-8.5. Chociaz zdarzalo sie miec i 10 w trasie, ale to bylo 200+ przez wiekszosc czasu - srednia na 400km wychodzila jakies 140km/h. Takze wszystko zalezy od stylu jazdy. Pewnie i mozna miec 8 w miescie RSem w trybie eco, ale po co? :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna te Wasze spalania mają się nijak do mojego... ostatnio zatankowałem, ustawiłem sobie maxi-dota na info "średnie spalanie od tankowania" i obserwowałem, jednoczesnie pilnując żeby było jak najniższe...  efekt jest taki, że się nawkurwiałem, straciłem czas na wleczenie się a średnie mi wyszło 9 na odcinku 60km. Czyli tyle samo jak bym jechał tak jak zwykle bo wracając ta sama trasa na nic nie patrzyłem tylko cisnąłem i po dojechaniu do domu patrzę na "średnie od uruchomienia" 9L...
Minimalne na trasie jakie udało mi się osiągnać to 7,9 ale to była męczarnia a nie jazda.
Średnie długookresowe mam 11-12 i regularnie co 360-370km odwiedzam ekipę z shella.
Przy TAKIM SAMYM stylu jazdy w A3 2.0 TDi miałem 5,5-6l średnie, jednak na takie jeżdżenie jak moje diesel lepszy :(
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio (co prawda Superb CHHB) po chipie pali 11,2 - staram się utrzymywać 200 na autostradzie.

Kiedyś pojechałem opłotkami i na aktywnym tempomacie przy założeniu wyprzedzania tylko wolniejszych ciężarówek uzyskałem 5,6

Oba na dystansie około 75 km. Tyle mam do roboty.

RS natomiast spalił mi 15,0 jak leciałem na przegląd - również 75km, tyle że to była jazda - gaz do dechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy po jakich drogach jeździecie. U mnie autostrad brak. Ruch na mojej Krajowej 57 duży także nie poszalejesz. Ja najczęściej w trasie utrzymuje prędkość między 110-120 ale jak wyprzedzam to i 220 złapie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kamil RS230 napisał:

Zależy po jakich drogach jeździecie. U mnie autostrad brak. Ruch na mojej Krajowej 57 duży także nie poszalejesz. Ja najczęściej w trasie utrzymuje prędkość między 110-120 ale jak wyprzedzam to i 220 złapie :) 

W miescie jezdze wolno. Ale tym bardziej na krajowce taka moc pozwala wyprzedzac tam gdzie innym autem idziesz na Jedrzejczak... 

Matt, musze zwolnic na drodze, a przyspieszyc tam gdzie serio jest warto;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

Wczoraj po trasie takiej jak zwykle miałem średnie spalanie między 9,4 a 11 /100mm  wczoraj zrobiłem ją w trybie ECO w 2 strony w pierwszą stronę miałem 8,8 a jak wracałem miałem 8,3  - jak ogarnę, to może będę tą trasę robił zawsze w trybie E i zejdę nawet poniżej 8, a może zbliżę się do 7.  Już teraz jest spora oszczędność bo zasięg mi pokazało o 100km większy niż zwykle, co daje mi 1 przejazd do firmy w tygodniu gratis, a jak zejdę do 7l to będzie jazda prawie za darmo :D 
Niestety minus trybu E jest taki, że strasznie zamula auto..

Odnośnie spalania i jeżdżenia przy tankowaniu paliwa o różnym RON
Przejechałem najwięcej km na 98
Ostatnio zacząłem kombinować i chciałem pojeździć też na 95 i  na Shell Nitro Plus 100
Szczerze? Nie widzę absolutnie żadnej różnicy pomiędzy 95-98-101, ŻADNEJ.
Auto jest tak samo dynamiczne, spalanie się niczym nie różni, może na wiosnę zobaczę różnicę jak wróci trakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matys RS-a kupuje się po to żeby mieć fan z jazdy, a nie żeby patrzeć czy spali 7 czy 8 litrów :D. Ja jadąc do Kielc najmniej spaliłem 6.1 litra w normlnym trybie. Jest to najmniejsza wartość jaką uzyskałem. Wiem, że się da i od tamtej pory jeźdżę jak na RS-a przystało ;). Obecnie średnia jest trochę ponad 11 litrów z czego 80% to miasto, więc jest to jak najbardziej akceptowalny wynik. :)

Ten tryb ECO, jak puszczasz gaz to wrzuca bieg jałowy i auto pali paliwo, a jak masz w normalnym trybie to hamuje na biegu i nic nie pali :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy stage 2 spalił najmniej 6,3. Najwięcej 21 litrów na autostradzie, przy max prędkościach i dużym wietrze, jak wracałem i wiało w plecy było 18 przy tej samej jeździe. Średnie mam koło 14-15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wracając z bukowiny do Katowic spalanie pokazało 7,2. Jestem w szoku bo czas między paragonami na a4 to 22 min. Na Zakopiance tez wolno nie było. Fakt ze pierwsze 40 km było po emerycku bo wszyscy grzecznie jechali. Super. Tak przy okazji ile udało wam sie przejechać przy wskazaniu komputera 0 km? Jest jakiś zapas w baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team