Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem


LongeR88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim! 

Miesiąc temu wymieniłem aku na nowe. Wszystko było ok. Do czasu gdy zamontowałem (tak mi się wydaje) Radio RCD 510 z VW. Gdy auto stoi 24h w podziemnym garażu to nie chce zapalić. Miałem tak już 2 razy i 2 razy ratowało mnie ADAC. Koleś podpiął kabelki i po 10sek odpaliłem auto bez problemu. Przemierzył aku i stwierdził że jest wszystko ok. Dziś po 20h stania znowu miał problem z odpaleniem ale odpalił gdy dałem mu trochę gazu.

Wracając do radia. Wcześniej miałem MFD 2 i nawet jak auto stało na dworze na mrozie odpalało bez problemu po 24h stania. Teraz mam RCD zamontowane i mam takie dziwne objawy z odpalaniem. Czy to może być wina niefabrycznego radia?

Czy może istnieje inna przyczyna?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to niektóre radia nawet fabryczne miały problemy z tym że się nie "usypiały" (czy coś takiego) i potrafiły rozładowywać akumulator - głównie chyba miały problemy z tym osoby które robiły przeszczep na lepsze radio... nie wiem czy tam nie trzeba było jakiegoś sterownika przekodować lub coś dołożyć żeby się tak nie działo...

Może ktoś będzie coś wiedział więcej lub pamiętał co to było dokładnie :-) trzeba by było poszukać na necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tam piszą to jest to wida Modułu GATEWAY. To on nie "usypia" Radia. Muszę sprawdzić jaki mam i kupić inny. Jeśli dobrze pamiętam to znajduje się on pod radiem za panelem klimatronika?

Wyczytałem też że można zaktualizować Gateway. Da się? 

Trzeba jakoś gateway kodować czy tylko wypinam i wpinam nowy?

Edytowane przez LongeR88 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm gdzie się on znajduje to ja nie mam pojęcia... a co do wgrania pewnie dałoby radę - @rrobert może będzie wiedział co i jak :-) 

Edytowane przez scary (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team