Skocz do zawartości

Radary i inne...Personal poi 2016-12 do nawi Skody


maol72

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem Was zainteresować tematem POI do naszych nawigacji.

Jest do wyboru do koloru. Więcej info tutaj

Wrzucam linka do duuużej galerii fotek.

A tutaj tak mała ciekawostka

6. 06-1 C.jpg

Edytowane przez maol72 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 zrobionych, a 10 (tylko) aktywnych - pokazywanych,

Z jednej strony to - wystarczy. Wyobraź sobie 20 aktywnych!!!:-/

Nie byłoby widać - trasy :-D

Edytowane przez maol72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • maol72 zmienił(a) tytuł na Radary i inne...Personal POI 2016-12 do nawi Skody

no właśnie, a i tak jest gęsto. co prawda to powiekszenie.

Wawa 007.jpg

Mają u Was (w okolicy) w salonach już Kodiaqa?

Nie mogę się doczekać i przetestować na tym sprzęcie. Poczytałem sobie instrukcję od Kodiaqa - i jest wszystko tak samo. Też będzie śmigać - ostrzegać "klaksonikiem" dla kat. 01 do 06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Enriquez napisał:

to prościzna

Czasem tak sobie myślę, że fajnie by było jakby ktoś nagrywał i sprzedawał za 20 złociszy płyty z softem i mapami do RSNów żeby oszczędzić wielu przeprawę przez problemy z tym związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W usłudze Skoda-Connect (i Car-net) jest możliwość przygotowania i wgrania do Columbusa (ale tego nowszego 9,2" i Discover Pro 8") do 50 kategorii (list) Personal POI - to dopiero będzie zabawa:-o Ale aktywnych (pokazywanych bedzie pewnie 10 tak jak jest w Discover Pro)

Zobaczymy jak przetestuję to z kolegą z forum Passata.:warsztat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dzisiaj w końcu ta bazę Poi z grudnia i wszystko działa ok i jest całkiem fajne.
Nie miałem jeszcze czasu dobrze się tym pobawić, dlatego mam pytanie czy sygnał dla radarów itd. (mib2) jest zawsze, czy tylko jak na ekranie jest włączona navi?
Druga sprawa techniczna to głos w navi mam ustawione w miarę cicho, w opcjach jest na 10, ale jest w pełni słyszalny. Raz usłyszałem sygnał od poi i był naprawdę cichy- czy on zależy od głośności komunikatów czy jest osobno regulowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ppoczytaj w Manualu.pdf Tam wyjaśniłem jak obslugiwac ostrzeżenia dźwiękowe od Personal POI.

Poziom głośności regulujesz dla:

1. RADIA - gdy sluchaszu radia.

2. TELEFONU - gdy masz aktywne połączenie telefoniczne

3. NAWIGACJI - gdy navi podaje komunikaty glosowe.

(i 4 chyba tez dla Mediów -gdy masz audio streaming po blutucie).

Ponieważ ja mam MIB1 nie mogę tego przetestować. Z tego co mi mowili (pisali) na innych forach, dla MIB2 jeśli jeśli włączysz opcje: Wskazówka "Moje cele specjalne" t9e5668c7ff25d15b3669f5bb1da89eeb.jpgo są dźwięki gdy na wyświetlaczu jest np. Radio (gdy wyłączona jest navi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pojeździłem i w MIB2 działa to tak, że dźwięk sygnału dla POI jest połączony z głośnością komunikatów nawigacji. O tyle fajnie, że ten sygnał (dość cichy nie irytujący) pojawia się zawsze, niezależnie od tego co znajduje się na ekranie, nawet jak jeździłem na nawigacji Google przez Android Auto to sygnały były, więc spoko.

Pytanie, czy jak wyłączę kategorię kontrole drogowe z wyświetlanych to dźwięk tych punktów powinien też się wyłączyć? Bądź co bądź nie będzie ich widać na mapie.

Druga kwestia to czy da się w jakiś łatwy sposób dograć bazę fotoradarów w Europie (Austria, Czechy, Niemcy). Wiadomo, że taka baza nie musi być jakaś super aktualna i wystarczą same fotoradary stacjonarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - dobre pytanie ( te ostatnie) to musisz przetestować. Na styczeń będę robił nowy pakiet bo są już dane fotoradarów dla tych krajów co piszesz. Ale teraz też to jest.
Zobacz: Inne cele specjalne - zmien aktualną pozycje na inny adres np. Austria-Wiedeń i centrum, a potem wyszukaj po danej kategorii, np 01 Fotoradary EU. Zobaczysz ile tego jest tez w Wiedniu. Ostrzeżenia dźwiękowe są dla kat. 01 do 06.

Jak coś to odszukaj mój telefon z danych Sprzedającego z Allegro. Pozdro.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez maol72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet jak usuniesz z wyświetlania POI to nadal będzie brzęczeć :(

Musiałbyś sobie zrobić konkretną paczkę co potrzebujesz i e razie czego usuwać to w całości. Dogranie na nowo to 5 sekund. Więc tragedii nie ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Dnia 7.12.2016 at 19:38, Namo napisał:

Szkoda, że tak mało kategorii POI można ustawić w Columbusie.

Teraz można już wybierać z 30 kategorii:

https://allegro.pl/oferta/radary-i-inne-personal-poi-vag-2019-q3-hot-new-8316840944

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team