Skocz do zawartości

Silnik 1,4 TSI odłączane cylindry


mltk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam silnik 1,4 TSI (150 km) w swojej OCTAVI podobno ten silnik może pracować tylko na 2 cylindrach. Czy ktoś się orientuję jakie warunki muszą być spełnione aby silnik przełączył się w tryb 2-cylindrowy (który bieg, jakie obroty i prędkość ...).

Nie zależy mi na wybitnym oszczędzaniu paliwa ale skoro jest coś takiego to z ciekawości chciałem sprawdzić czy działa, ale do tej pory mimo usilnych prób nie udało mi się zaobserwować takiej sytuacji.

Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również nie widziałem żeby w O3 było ACT... Seat Leon z tym silnikiem ma go w standardzie, w VW był wybór z ACT lub bez a w O3 chyba nie było w ogóle :-) 

Chociaż podejrzewam że moduł ten jest we wszystkich 1.4TSI 150KM tylko nie jest aktywowany po prostu, bo silniki o tym samym oznaczeniu mają ACT lub go nie mają :-P 

Poza tym jeżeli jedziesz wolno i eko to wówczas na desce powinna ci się pojawić jakaś ikonka z napisem "eco" z tego co pamiętam z Leona :-) (analogicznie pewnie tak samo dla Skody i VW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, scary napisał:

Chociaż podejrzewam że moduł ten jest we wszystkich 1.4TSI 150KM tylko nie jest aktywowany po prostu, bo silniki o tym samym oznaczeniu mają ACT lub go nie mają :-P 

Albo będzie jakaś akcja przywoławcza to nam uaktywnią ;)

@mltk jak cię interesuje eko jazda, to ja tym silnikiem najniższe spalanie jakie uzyskałem to 5l/100km, co prawda sam i bez obciążenia w bagażniku, ale brakowało mi tylko kapelusza słomkowego. Ale można tym zejść do przyzwoitego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu powinno się pojawić Tryb 2-cylindrowy ale starałem się przez parę dni i za chiny ludowe nie udało mi się uzyskać tego komunikatu. Eko jazdą nie bardzo jestem zainteresowany ale jak jest taki system to chcę wiedzieć że działa i kiedy działa. Wyczytałem gdzieś, że obroty muszą być pomiędzy 1500 - 4000 i jakiś tam moment obrotowy, ale jak obroty mam na obrotomierzu tak moment obrotowy to zagadka (jeśli coś bredzę to powiedzcie bo nie jestem dobry z fizyki ani z mechaniki samochodowej) i myślałem, że może ktoś z doświadczenia wie, że najłatwiej uzyskać tryb 2 cylindrowy gdy jedzie się np. 80 km na godzinę na 6 biegu po równej, prostej drodze. 

 @LEMUR ja swoim ale na manualnej skrzyni wykręciłem bez większych starań 5l/100 km i to nie sam na pokładzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mltk nie udało ci się bo po prostu ich w Octaviach nie ma :-D są w Superb ale niestety z jakiś powodów Octavie ich nie dostały :-P 

Piszą o tym nawet na briskoda tutaj: http://www.briskoda.net/forums/topic/361785-14-actcod-tsi-engine-skoda-the-odd-one-out/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team