Skocz do zawartości

Nowa Octavia 3 RS 2017 Facelifting


sebkoch

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, majkel123 napisał:

Jak daleko? detaling robią na miejscu? 

Dwie wyspy dalej:-D i 250 km 

Firma jakaś im robi, na parę miesięcy starczy a na wiosnę zrobię ceramikę jak pojadę do PL

Ale jak mi to robią w gratisie to nie narzekam :-D no i jeszcze usuwają napisy z tyłu.

Edytowane przez Piotrekdk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szuli88 napisał:

@Piotrekdk bede wypatrywal na wsi ?

Czemu w Esbjerg nie zamawiales?

W Esbjerg cwaniak nie był tak skłonny do negocjacji o.O i się zdziwił bo wiedział że rozmawialiśmy też z innymi dilerami :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wytłumaczę Wam trochę skąd prawdopodobnie mogą brać sie różnice w czasach oczekiwania na samochod w zależności od dealera. Tak to działa w wielu markach pewnie w skodzie też. 

Zamowienia produkcyjne składa się raz w miesiącu, najczęściej na końcu. Zamawia sie wtedy cześć aut z zamówień dla klientów i cześć "na stan", robi sie różne konfiguracje silników, wyposażeń itd ale głównie takich aut które sie dobrze sprzedają zeby nie zalegały na stanie. Zamowienie leci do fabryki i przez 2 miesiące auta z listy sa otwarte na modyfikacje, ale najczęściej zmiany sa ograniczone, na pewno Nie da sie zmienić octavii na superba, nie zmieni sie nawet zwykłej octavi na RS! Często nawet nie da sie zmienić benzyny na diesla. Ale za to można zmieniać kolory, dodatki, felgi itd....   wiec jeżeli jest diler który sprzedaje 2 RSy rocznie to raczej nie robi sobie zamówienia na RSa na stock bo bedzie mu stał i blokowal płynność finansowa, wiec jak u niego zamówisz to poczekasz pełen okres produkcji. Ale jak masz dilera który ma w PL 10 salonów skody to on co miesiąc zamwia 1 do 5 RSow na stan i potem je edytuje, bo mu sie to opłaca. Jak nawet mu zostanie na stanie to przerzuci do innego salonu, postoi mieaiac na ekspozycji itd... Dlatego jak kupowalem auto w czerwcu to w salonie Skoda-Porsche powiedzieli mi, ze początkiem września odbiór, bo oni maja dużo salonów i sprzedają dużo RSów, a kupiłem finalnie w nowym saczu bo dużo taniej ale czekałem pełen okres produkcji bo był to drugi RS 230 którego sprzedali :D 

mistrzostwo to trafić tak jak kumpel z A7, zamówił w listopadzie odebrał w grudniu, zamowil ostatniego dnia jak była możliwość edycji, tydzień pózniej juz znał VIN ;) 

mam nadzieje @majkel123, ze trochę rozjaśnione temat ;) 

Edytowane przez matys (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matys ja właśnie miałem zamówić w taki sposób przed FL. Ale się spóźniłem dzień i nie można było zmienić już silnika w zamówieniu. Czas oczekiwania na odbiór miał być bardzo krótki. Teraz się w sumie się cieszę, bo FL nie jest taki zły, a również lekko budżet podskoczył. Niestety na RS już kasy nie starczyło.

Tak ogólnie jest jeszcze jedna pula, nie tylko dilerska. Czasem są zamówienia na centrale i potem dilerzy mogą sobie z nich brać. Teraz jest wielka górka w motoryzacji. Ale zaraz po kryzysie to na placach importerów stało sporo aut. Tylko do wzięcia przez dilerów, a potem klienta. Fabryka nie może stać, a kupować wtedy nie było komu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2017 at 17:05, majkel123 napisał:

Super ?najważniejsze, że w całości dojechała ! 

No i dupa coś tam uszkodzone w przednim zderzaku i czekają na części z  niemiec >:-(

Tak że auto dopiero w następnym tygodniu :-( a tak się cieszyliśmy :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, emylpe napisał:

Przykręcali ramkę na tablicę i zderzak połamali :P

No wyjaśniło się w zderzaku było 5mm wgniecenie.  Wyglądało że tak z fabryki przyszedł. Teraz czekają na nowy pomalowany zderzak z fabryki. Wstępnie odbiór na czwartek ¬¬

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nr vin i wpisałem go w aplikacji mySkoda 
auto wyprodukowane 14.04 
I teraz pytania bo podane są dane dilera i ile auto miało przejechanie kilometrów. Ktoś z was to porównywał jak odebrał auto? Czy km się zgadzały? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team