Skocz do zawartości

Nowa Octavia 3 RS 2017 Facelifting


sebkoch

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, kleju napisał:

A mam szybkie pytanie :) Czy octavia RS230 FL będzie "strzelać" z wydechu, tak jak to było w wersji 230 przed liftem? Czy to tylko przy wersji 245?

Moja na całe szczęście nie strzela:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Octavia RS 245 combi zamówiona do odbioru we wrześniu.

Czy ktoś może opisać wrażenia z jazdy tej nowej wersji? Jak sprawdza się DSG 7 biegowa do tego silnika.

Jak komfort jazdy na 19' felgach? Trochę obawiam się tych opono 225/35/19 na polskie dziurawe drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, grzelak napisał:

DSG 7 biegowa

a nie sześciobiegowa?

1 minutę temu, grzelak napisał:

obawiam się tych opono 225/35/19

Chętnie przytulę.

1 minutę temu, grzelak napisał:

wrażenia z jazdy tej nowej wersji?

seria nie jedzie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Namo napisał:

a nie sześciobiegowa?

Chętnie przytulę.

seria nie jedzie :-/

7 biegowy automat jest w wersji 245. Dlatego pytam o wrażenia z jazdy ponieważ 6 biegowy automat ma dosyć spore lagi i dziury

Edytowane przez grzelak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wrażenia z jazdy raczej będzie ciężko bo w salonach ich praktycznie jeszcze nie ma, tak samo jak i u klientów. Z własnego doświadczenia moge powiedzieć, że o ile nie wpada się w dziury z dziwnymi prędkościami to nic sie nie dzieje, sam przejeździłem już i lato i zime na 19 i nic się nie stało. Tyle, że jak widze, że zaczynają się dziury to nie lece jak głupi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maliniak napisał:

Dosyć spore lagi i dziury mówisz. Nie wiem które 6-biegowe DSG masz na myśli, ale raczej nie DQ250. Chociaż po programie chodzi na pewno lepiej :)

Jezdziłem testową RS230 ponieważ RS245 stała jeszcze oklejona wiec mogłem tylko popatrzeć przez szybe :) i jeśli chodzi o lagi to poprzednio jezdziłem hondą accord z silnikiem 2.4 201km w tej nowej budzie a teraz mam Forestera 2.0DIT z CVT i żadnych lagów nie ma. W skodzie się lekko zdziwiłem, że jest przymulenie a potem ostry strzał. Podczas jazdy na obrotach tego nie ma ale przy ruszaniu czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grzelak napisał:

jest przymulenie a potem ostry strzał

Tak, wciskasz gaz w podłogę, Octavia wysyła polecony do silnika z tekstem:

- ej, mamy jechać

silnik ziewając odpowiada

- no dobra, ej turbo

- co?

-wstawaj, zapierdalamy

- aha ok,

I wtedy dopiero jedzie. Mi Witek zestroił DSG, że szybciej reaguje. Skoda chyba chce żeby auta tej marki nie było lepsze od VW/Audi i żeby takie przymulające były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Namo napisał:

Tak, wciskasz gaz w podłogę, Octavia wysyła polecony do silnika z tekstem:

- ej, mamy jechać

silnik ziewając odpowiada

- no dobra, ej turbo

- co?

-wstawaj, zapierdalamy

- aha ok,

I wtedy dopiero jedzie. Mi Witek zestroił DSG, że szybciej reaguje. Skoda chyba chce żeby auta tej marki nie było lepsze od VW/Audi i żeby takie przymulające były.

Właśnie coś w tym stylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team