Skocz do zawartości

Nowa Octavia 3 RS 2017 Facelifting


sebkoch

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, grzelak napisał:

Jezdziłem testową RS230 ponieważ RS245 stała jeszcze oklejona wiec mogłem tylko popatrzeć przez szybe :) i jeśli chodzi o lagi to poprzednio jezdziłem hondą accord z silnikiem 2.4 201km w tej nowej budzie a teraz mam Forestera 2.0DIT z CVT i żadnych lagów nie ma. W skodzie się lekko zdziwiłem, że jest przymulenie a potem ostry strzał. Podczas jazdy na obrotach tego nie ma ale przy ruszaniu czuć.

Skoro odczuwasz to tylko przy ruszaniu to wina kontroli trakcji i jak ją wyłączysz to nie będzie żadnego zamulania. Nie możesz traktować gazu zero-jedynkowo. Masz prawie 400Nm w serii, więc nie ma opcji żeby kontrola trakcji cię nie przyhamowała. Po wyłączeniu oczywiście spalisz trochę kapcie, ale odczujesz kolosalną różnicę. Auto wyrywa jak z procy :)

Edytowane przez Maliniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Witek, mi już dawno @rrobert wyłączył ESP tak, że przytrzymanie guzika wyłącza wszytko. Standardowo nawet po przytrzymaniu guzika i tak elektronika się wtrąca.

Poczułem brak trakcji wtedy jak pierwszym razem mierzyłem auto RL, launch control, wszystko off i but. Zrobiło ładny wynik ale poczułem brak stabilności jak zjeżdżałem na stację, zaszczypało pod pachami :-)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja VRS /Kombi-MANUAL/ 245 do odbioru pomiędzy 31 a 32 tygodniem br. Dam znaka jak się jeździ :)

Nie wiem ale chyba będę pierwszy tu na forum z tą wersją

Pozdrawiam

Edytowane przez BraWo (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, BraWo napisał:

Moja VRS /Kombi-MANUAL/ 245 do odbioru pomiędzy 31 a 32 tygodniem br. Dam znaka jak się jeździ :)

Nie wiem ale chyba będę pierwszy tu na forum z tą wersją

Pozdrawiam

to ja mam 38-39 tydzień. Przede mną rano też poszło zamówienie na RS 245 także w tym salonie w jeden dzień były dwa zamówienia.

A kiedy zamawiałes?

Edytowane przez grzelak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam plan na RS 245.

ASO odkupuje moją Octavię albo wystawiam ją w ogłoszenia za ok. 80k i tym spłacam 40k pozostałego leasingu. Dostaję nową umowę na "auto w produkcji", cokolwiek to znaczy. Po 3 miesiącach szara RS 245 przyjeżdża na salon. Inter-Welm zleca firmie Compsport założenie IS38, dolotu VWR, wydechu MG, IC, gwintu AP i chipsuje auto na 400 KM. Opłatę za tą usługę doliczona jest do ceny sprzedaży auta w leasingu. W tym wypadku kwestia gwarancji jest nieźle rozmyta i pozostaje liczyć, że mam farta.

Czy moje myślenie jest bez skazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maliniak napisał:

Gwarancję to daje

w tym przypadku to chyba Comsport. Ciekawe czy dają gwarancję, że ich mod nie wybuchnie silnika? Mamy tu do czynienia z dwiema profesjonalnymi firmami, ktoś gwarancję dać musi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba mamy przetartą ścieżkę, oprócz tego ubywania płynu chłodniczego to nawet pomodzone silniki 2.0 TSI mają się dobrze. Artur z Superba też modził niedługo po odebraniu auta z salonu. Tak tylko luźno myślę, może się uda wyjechać z salonu już porobionym autem :-) Zawsze jak mi niebieska zawibruje (dziś rano to zrobiła) to mam ochotę wymienić to na nowe bo nie mam siły, czasu i ochoty bawić się w detektywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maliniak napisał:

Gwarancję to daje producent, więc salon to sobie może... wykładać z własnej kieszeni co najwyżej :)

Według mnie gwarantem jest salon od którego kupujesz auto. Przerabiałem to przy okazji pęknięcia lusterka fotochromowego w zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebkoch gwarantem jest SAP (Skoda Auto Polska) ASO (Salon) jest jedynie warsztatem, który wykonuję usługę naprawy, za co po okresie rozliczeniowym dostaje określoną zapłatę. 

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Panowie zależy czy kupujecie jako firma czy osoba prywatna. Ale nawet jeśli gwarantem jest  w tym przypadku producent,  to sprzedawca (w tym przypadku salon) musi wam w uzyskaniu tych świadczeń gwarancyjnych pomagać - jako klient możecie wybrac opcje dochodzenia tych zoszczeń od salonu a nie bezpośredniu u producenta. Co wiecej, jesli kupujecie jako osob,. fizyczna , prywatnie (czyli tzw konsument) jesteście objęci szersza ochroną w postaci rękojmi etc etc...

innymi słowy - bardziej obrazowo  - kupując np żarówke Philipsa w Castoramie, to Castorama nie ma prawa wysłać was na drzewo w postaci gwarancji  w fabryce Philipsa w Pile. Jak chcesz to mozesz reklamowac w Pile, ale jak nie masz ochoty to reklamujesz w Castoramie i ich psim obowiazkiem jest was obsłużyć w tym zakresie. Ty tylko godzisz sie, ze sprzedawca dziala w twoim imieniu , ze może to trwac dłuzej i że decyzja i tak leży po stronie gwarancja  - a sprzedawca w przypadku odmowy grawaranta może jedyenie w akcie dobrej woli coś na swój koszt w tym zakresie zrobić (ale nie musi). Wówczas jesli kupowałes prywatnie mozesz wytoczyć działa z tyt. rękojmi i tu już sprzedawca całkowicie odpowiada za towar który sprzedaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo wsparcie po gwaracjii a gwarancja to co innego. Tak jak @lec napisał:

3 minuty temu, lec napisał:

kupując np żarówke Philipsa w Castoramie, to Castorama nie ma prawa wysłać was na drzewo w postaci gwarancji  w fabryce Philipsa w Pile. Jak chcesz to mozesz reklamowac w Pile, ale jak nie masz ochoty to reklamujesz w Castoramie i ich psim obowiazkiem jest was obsłużyć w tym zakresie. Ty tylko godzis sie ze sprzedawca dziala w twoim imieniu , ze może to trwac dłuzej i że decyzja i tak leży po stronie gwarancja a sprzedawca w przypadku odmowy może jedyenie w akcie dobrej woli coś na swój koszt w tym zakresie zrobić (ale nie musi).

Gwarantem podczas trwania gwarancji jest SAP. 

W Twojej sytuacji wygląda to trochę inaczej. SAP może coś od siebie dać i ASO również. 

Kilka rzeczy na gwarancji naprawiałem i zawsze to szło na konto SAP lub VGP. ASO wykonywało tylko i wyłącznie naprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team